1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постави прашање и одговори на шпански

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Wideperpetual, 15 мај 2023.

 1. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  За сите љубители на шпанскиот јазик, како деца мислам дека повеќето од нас сме гледале и сме уживале во латино сериите. За себе можам да кажам дека доста добро го изучив шпанскиот јазик, околу пишувањето и граматиката веројатно не стојам многу добро бидејќи немам посетувано курс али одприлика мислам дека можам да составувам реченици и да се снајдам и со пишување.

  Па играва нека биде секој нека постави прашање на шпански(без устручавање дали ќе има граматички грешки) а личноста потоа дава одговор и поставува друго прашање.
   
 2. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Ќе започнам јас прв:

  Como estamos hoy todos los miembros de femina forum?
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.194
  Пол:
  Женски
  Bien, gracias.

  ¿Te gustaria vivir en España?
   
 4. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Si claro es mi pais preferible me encantan todas las paises donde se habla espanol.

  Has visitado alguna vez Espana?
   
 5. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  12.202
  Пол:
  Машки
  No, nunca lo he hecho.

  ¿Cuánto español hablas (realmente)?
   
 6. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  No hablo español. Utilizo un traductor
  ¿Sabes hablar español?
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  12.202
  Пол:
  Машки
  Muy poco. Entiendo más de lo que sé escribir. Pero uso una traductora para ayudar. e IA.

  Тienes un teclado en español?
   
  Последна измена: 15 мај 2023
  На Евроазија му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Obviamente no.
  Alguna vez has visitado Espana?
   
 9. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Hasta ahora no.
  A donde planeas pasar tus vaccaciones este verano?
   
 10. la.malparida

  la.malparida Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  No tengo planes para vaccaciones este verano.

  Que te gusta hacer en tu tiempo libre?
   
 11. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Salir a pasear, ver peliculas, tomar cafe, leer artuculos...
  Sueles salir los fines de semana?
   
 12. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Si.
  Cuando fue la ultima vez que te emborrachaste?
   
 13. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Huyy paso bastante tiempo como hace 3 anos creo
  Que tal tu?
   
 14. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Me va muy bien.
  Tienes alguna mascota?
   
 15. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Si un perro
  Estas fumando?
   
 16. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
 17. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  12.202
  Пол:
  Машки
  No, nunca.
  Que vamos hacer para eso, fumare un cigaro?

  појма немам дали има смисла
   
 18. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Estas mintiendo;)
  Sola o estas en una relacion?:P
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Wideperpetual

  Wideperpetual Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Машки
  Soltero
  Cual es tu profession?
   
 20. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  6.032
  Пол:
  Женски
  Soy estudiante.
  Cuantos anos tienes?