1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

 1. Со постар

  395 глас(а)
  78,2%
 2. Со врсник

  110 глас(а)
  21,8%
 1. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Би сакала да знам шо мислите за ова..дали е подобро со постар со врсник или пак годините не се битни..какви се вашите искуства..и кој би бил подобра опција..):)
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па годините и не се баш баш важни. Многу поважни се карактерот како на вашиот партнер, така и вашиот. Тие играат најголема улога. Сепак да не претеруваме, кога вие имате 25 а партнерот 35, 10 години не се многу. Но кога вие имате 15, а партнерот 25, е тогаш.... :roll:
   
 3. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  19
  јас имам 7 годисна врска дечкото ми е 7 год постар од мене и ние супер ехтра а за разлики повеке од 10 год мислам дека не се во ред ама сепак секој како што сака позз :)
   
  На Meliisa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.639
  Допаѓања:
  149.282
  Има ваква тема,прочепкај малку.
   
 5. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Godinite i imaat i nemaat uloga, se zavisi od licnosta!!!
  Koga bev pomala sakav da imam postar decko, ama so tekot na godinite svativ deka mene postar decko ne mi treba, zatoa sto imame razlicni gledista..Potoa mislev deka e idealno da imas decko 3-4 godini postar od tebe, ama svativ deka godinite ne se voopsto merilo, biten e karakterot na covekot, negovoto iskustvo i dusata negova..Segasniot decko mi e vrsnik i vrskata ni funkcionira poubavo odkolku so nekoj pogolem od mene..
   
  На Meliisa и baby.Dex им се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.690
  Допаѓања:
  65.001
  Пол:
  Женски
  Ах модераториве стварно зафркаваат, се едни те исти теми се отвараат...
   
 7. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  OF , LELE...............KOJ SPOMNUVA GODINI TOA????

  ZNACHI STVARNO NE ZNAESH SHTO E ONA VISTINSKOTO VO EDNA VRSKA...............AJ KE NAUCHISH DOPRVA..............

  DAJ BOZE SAMO GODINITE DA SE TIE SHTO JA PRAVAT VRSKATA..........AMA NE SE...........DEVOJCHE DEVOJCHE...........

  DA BESHE TAKA SITE KE ZNAEVME SHTO DA BARAME......PO SHABLON....EHEEEEEEHEEEEEEEEEE

  POZDRAV, ZASHTO NE MI SE PISJUVA SO NERVOZA VAKA
   
 8. gruevska

  gruevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  jas imam soprug postar od mene 12 godini i super funkcionirame mislam deka godinite ne se bitni, tuku bitno e razbiranjeto izmegu dvajcata partneri. neli sepak ljubovta nema granici ;)
   
  На WittyLana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  имам идено и со постари и со врсници и дефинитивно со постари ми е поубаво знаат што прават!идам година ипол со дечко кој е 4 години постар од мене и супер ни е
   
 10. srcence18

  srcence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  не е се до годините, јас и мојот дечко сме 7 години разлика, а нашата врска успешно функионира, сепак не е се и до годините, треба да има обострано согласување и сваќање:) :) :)
   
  На Vikibarbi, WittyLana и chocolate-barbie им се допаѓа ова.
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  мислам дека е поубаво врска со врсник :) :) :)
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас сепак би гласала за постар. Не многу постар ,туку неколку години.
   
 13. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Постар дефинитивно!Имам дечко кој е постар од мене 8години и прекрасно ми е
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  постар :inlove:
  некако со врсник не можам многу да се разберам ми треба постар ама не дедо :D така некоја година постар. ;)
   
 15. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Мене искрено со постари типци не ми оди |( |( ахаххаха па така си се најдовме со дечко ми врсници (една недела е постар хаха) па супер ни е еве 3 ипол години :inlove: :inlove:
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.065
  Допаѓања:
  87.695
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно постар до кај 5 години.
   
 17. Neskrotliva

  Neskrotliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  7
  јас би одбрала постар...кога имав 14 год се фатив со мојов,сега имам 17 а тој има 21 значи 5 години е постар од мене и ми е супер....покрај него научив многу корисни работи за животот ...
   
 18. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Постар ама до 5 години да е постар повеќе нееее !
   
 19. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  дефинитивно би одбрала постар некаде најмногу 8 години ,сакакм да бидам со постар затоа што е повозрасен и сметам дека покрај него би научила многу работи за животот што би се рекло покрај него ке сакам да си порасанам во мозокот и мислам дека ќе се чуствувам позаштитетена вистина дека ќе се наоѓаме во различни периоди од живоотот ама тоа може да се надмине
   
 20. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  постар до кај 5-6 год иначе генерација не сакам , некако детинести ми се еве гледам по другарите, деце се уште :D