Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

 1. Со постар

  384 глас(а)
  78,2%
 2. Со врсник

  107 глас(а)
  21,8%
 1. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  ја секогаш сум сакала постари и сум била со 2-3 год постари,а сега дечко ми е постар 6 години од мене...тоа е индивидуално нема некое правило дали е поубаво со постар или помлад
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Постар дефинитивно
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Годините не се многу важни.Сакам само да е искусен :)
   
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  kako dojde vremevo pomladite generacii stanuvaat se poiskusni... duri i nie ponekogash se osekjame podzastareno :^) Jas sepak mislam deka razlikata nema golem udel ako dvajca se sakaat i dovolno se nadopolnuvaat :lol: Kako shto kazav mozeme da naideme na tip/ka da e pomala, a sepak da ima pogolemo iskustvo od nas... taka da godinite ne se presudni za nishto i ne treba da gi sudime lugjeto spored nivnata vozrast. Vo celost gi podrzavam takvite vrski koi imaat razliki vo godini :D
   
  На elkazelka2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AliceInWonderland

  AliceInWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  10
  А помал? :devil: Како помала трчав по постари, потоа сменив на врсник, ама сега некако интересни ми се и помалите :$
   
  На elkazelka2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  тоа испадна во тренд во последно време...да одиш со помал :?:
   
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Немам ништо против но не знам што има во помалите.Лично мене воопшто не ми се допаѓаат.Не би сакала да бидам со некој несозреан кој што мислис дека може да има се ...не.не .......не
   
 8. thenurce

  thenurce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  како магнет за педофили сум :tmi: |(
  незнам што е проблемот...
   
 9. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  289
  Врсник или до 5 години постар 8)
   
 10. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  17
  Дефинитивно постар....иако љубовта не бира години но јас би кажала со постар дечко во врска сум 10 месеци со дечко кој е 8 години постар од мене и супер ни е....единствено во врската што е битно е добербата,разбирањето и најважно од се ЉУБОВ :$ :$ :$ :$ :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 11. enigmagirl

  enigmagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  помал ;)
   
 12. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  за една врска не се најбитни годините туку е важно карактерот и размислувањата да ви се совпаѓаат.на многу девојки гледам врската им функционира одлично со постари, а во мој случај дечко ми ми е врсник па еве веќе одиме 3 години и одлично ми е. значи не е битно дали е постар или врсник секој за себе си наоѓа соодветен партнер без разлика на години :*
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Не многу стар а не и помал. Значи нешто измеѓу :D
   
 14. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  473
  Јас бендисувам еден дечко 12 години постарод мене и мислам дека ако му кажам шо како осеќам ке ми рече ај оди порасни прво :lol:
   
  На Mawata666 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  :lol: :lol:
   
  На Mawata666 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  42
  Помал :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 17. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Одговара до 3 годии постар од мене, а можи една година помал :lol:
   
 18. Stefi.p

  Stefi.p Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  а што мислите за врска, дечkото да е 3 години помал од девојката? :)
   
 19. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  42

  Дечко ми е помал од мене 4 години :rofl: и искрено, супер ни е, веќе година ипол :inlove: :inlove: :inlove:
   
 20. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  452
  Дефинитивно постар и тоа не помалку од 5 год.