Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

 1. Со постар

  384 глас(а)
  78,2%
 2. Со врсник

  107 глас(а)
  21,8%
 1. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Како ќе му се поставиш така и ќе те третира нема врска тоа со години.
   
  На Feminka22 и Milobebence им се допаѓа ова.
 2. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Постар. Дефинитивно.
  Што ќе мие детенце :rofl:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.646
  Допаѓања:
  35.106
  Пол:
  Женски
  ^ ќе мие садови :wasntme:
   
  На Animali, ku4ence, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.253
  Допаѓања:
  21.499
  Само јас изгледа не би сакала постар.:?: Или врсник, или максимум 3-4 години постар.
  Со либево сме врсници, ама супер си се погодуваме:D
   
  На Feminka22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Ако и за тоа е способен ќе биде од корист :D
   
 6. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Со врсник никако, може со постар неколку години 2-3 на пример.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Машки
  IMG_20190328_215303.jpg
   
  На Abc07 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  473
  Пол:
  Женски
  Поубаво постаро да ме учи, одколку младо да ме мучи :lol:
  Шала на страна, годините за мене немаат никаква врска. Зашто се е до главата на човекот. Може и да е постар да се понаша како дете и помал да биде па памет да ти соли. Некои порано созреваат некои покасно. Едноствано е дали ќе ти одговара неговиот карактер или не.
   
  На Bratot и Кавалер им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.966
  Пол:
  Женски
  Постар постар :inlove:
   
  На Дискретниот, Amellie13, Bratot и 3 други им се допаѓа ова.
 10. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.020
  Допаѓања:
  18.821
  Пол:
  Женски
  А, опцијата Со помлад каде е?
   
  На Animali и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Машки
  Со постара иии со помлада :?:
   
 12. Дискретниот

  Дискретниот Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Машки
  Со двете оддеднаш
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Postar, do 3 god najmnogu
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Не знам за врсници, зашто обично мажи од 30 нагоре ми се подопадливи. Ама до човекот е, не до годините. Постар, максимум до кај 15 години негде може. Разлика од 20+ ми е малку тешко изводлива ситуација, во смисла, не е животот Холивуд, а не дека нема и такви парови.
   
  На ku4ence, Tajnaotrovna, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 15. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  4.751
  Пол:
  Женски
  Постар.
   
  На ku4ence, Tokyo. и Дискретниот им се допаѓа ова.
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.733
  Пол:
  Женски
  Не ми е грижа колку години има сѐ додека менталната возраст му е соодветна со годините.
  А, на мојов... можат вода да му носат и многу постари од него, а врсник ми е.
  Инаку да, можам да се замислам и со постар, нема врска, не менува воопшто, најбитно карактерно да ми е погоден. Во глобала подоцна созревале машките, ама какви ги има и на 25 несозреани, така да ич не се жалам.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.