1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

  1. Со постар

    395 глас(а)
    78,2%
  2. Со врсник

    110 глас(а)
    21,8%
  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Дефинитивно постар!............но не повеќе од 7-8 години
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Единствен постар досега имав еден мувач 5 ипол години разлика бевме. А обично не ме привлекуваат постари момци. До 3 години разлика е во ред за мене. :)
     
  3. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Секогаш преферирам постар дечко но не повеке од 5-6 години...а и љубовта не бира години :)
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Јас лично мислам дека годините не се мерило за зрелост.Искуството зборува се!Во мојот случај дечко ми е доста постар од мене,ама и поискусен и позрел.Но не мора и да значи дека ако е иста возраст или помал дека не знае ништо и дека не е искусен.Битно е да е зрел и да знае да се однесува како човек.:)
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Тоа не се прашува.. :)
    Постар,дефинитвно! :)
    Каков врсник..А не дај боже пак помал...
    Што ќе расправам јас,детска градинка или љубов ќе водам?! :devil: ;)
     
    На Minceee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
    Врсник или една година поголем :) :)
     
  7. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Реално разликата во години не е воопшто битна, битен е паметот на партнерот!!
    Јас најчесто сум била со врсници или една година постари. И сега нешто ми се увртело во глава дека сакам некој постар (тука подразбирам некои 3-4 години разлика). Ама како што ми е `среќава` се на исти налетувам :)
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    потсеќа на мене но биди упорна труди се до крај и најважно од се дај си шанса пробај си ја среќата ..животот е полн изненадувања некои убави други помалку пријатни но наше е да посегнеме по нив
    човекот со кој сум во врска постар е од мене цели десет и пол годинки :clap:
    јас баш сум се затрескала многу во него а ни на крај памет не мислев да го покажам тоа , зошто си викам немам шанси кај него бре што си се занесувам ..он згоден фраер го гледам низ град со тип топ скоцкани цуци ( и ја си сум згодна типка но вaљда тоа беше некојси комплекс неосмислен ..тие постари од мене и така... :?: ) а и знам многу девојки година две постари од мене што ги корпосал под изговор дека не е педофил :lol:
    и една ноќ се решив си реков мое е да пробам ,,барем така ќе ми олесни и се случи му пишав разговаравме цела ноќ ..јас така цела возбудена и охрабрена го поканив да излезиме и го направивме тоа .. :) ..и ете сме сега година и пол подоцна во среќна сериозна врска наскоро можеби и нешто повеќе... :inlove: :inlove: :inlove:
     
  9. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Мислам дека разликата во годините не се мерило за љубовта.Јас и мојот дечко сме разлика две години и одлично се сложуваме,во врска сме веќе девет години.Немам никакви предрасуди ако партнерот е многу постар или пак помал,најважни се чуствата и љубовта што ја чуствуваат.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    потсеќа на мене но биди упорна труди се до крај и најважно од се дај си шанса пробај си ја среќата ..животот е полн изненадувања некои убави други помалку пријатни но наше е да посегнеме по нив
    човекот со кој сум во врска постар е од мене цели десет и пол годинки :clap:
    јас баш сум се затрескала многу во него а ни на крај памет не мислев да го покажам тоа , зошто си викам немам шанси кај него бре што си се занесувам ..он згоден фраер го гледам низ град со тип топ скоцкани цуци ( и ја си сум згодна типка но вaљда тоа беше некојси комплекс неосмислен ..тие постари од мене и така... :?: ) а и знам многу девојки година две постари од мене што ги корпосал под изговор дека не е педофил :lol:
    и една ноќ се решив си реков мое е да пробам ,,барем така ќе ми олесни и се случи му пишав разговаравме цела ноќ ..јас така цела возбудена и охрабрена го поканив да излезиме и го направивме тоа .. :) ..и ете сме сега година и пол подоцна во среќна сериозна врска наскоро можеби и нешто повеќе... :inlove: :inlove: :inlove:
    [/quote]
    Јас и дечко ми сме 8 години разлика и јас така си мислев дека нема шанси ни да ме погледне,но излезе на крај да биде луд по мене :D
    инаку ти не си мала за нешто повеќе?Или не се точни годините на профилот?
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    прво годините не се мерило за зрелост - второ интернетот не е место за да се остават точни лични податоци ..толку од менe :)
     
  12. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    врсник
    :D :D :D :D
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D :D :D :D
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Постар :wasntme: Мора некако да сме во иста интелектуално развиена форма иначе ништо од бракот :lol:
     
  15. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Луда си, Иначе би било добро да е постар оти машките се развиваат подоцна барем 2 години постар.
     
  16. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Дечко ми од мене е постар 4 години. Кога одевме првиот пат јас 8мо тој 4та средно и те како се осеќаше разликата. Јас млада и наивна, не се разбирав од многу работи... тој швалериште невидено. После толку години пак се фативме и сега одлично си се разбираме и сме речиси на исто интелектуално ниво. BTW успеав да го скротам :lol:
     
  17. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Decko mi e od mene postar 4 ipol god i sme zaedno 2ipol godini, sto znaci deka ni e super zaedno, ama spored mene godinite ne se merilo za uspesna vrska/brak
     
  18. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Годините не се мерка за успех во една врска..Така да немам против тие врски во кои има поголема разлика во годините меѓу партнерите.Иако за мене лично преферирам врсници :) Дечко ми ми е врсник,само 5 месеци е постар од мене и до сега убаво ни оди.
    Сепак, мислам дека голема улога игра зрелоста кај машкото.Затоа што може да е и 10 год постар од мене,а да нема ни з од зрелост ..Или пак да ми е врсник, а да размислува многу поразлично од сите други машки на негова возраст..
     
  19. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Таман работа кој спомна дека годините се мерило за зрелост.Мене баш ми се допаѓа начинот на кој што размислуваш.
    Само мислев ако годините ти се точни дали си спремна на чекор повеќе.... :*
     
  20. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Постар дефинитивно :) Сите дечковци кои ми биле за поозбилни врски биле постари од мене незнам зашто поише се уклапам така во врската...многу ретко да сум имала некој врсник освен за мување :D и сега моменталниот дечко ми е постар скоро 5години од мене :)