Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

 1. Со постар

  384 глас(а)
  78,2%
 2. Со врсник

  107 глас(а)
  21,8%
 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Дефинитивно постар!............но не повеќе од 7-8 години
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Единствен постар досега имав еден мувач 5 ипол години разлика бевме. А обично не ме привлекуваат постари момци. До 3 години разлика е во ред за мене. :)
   
 3. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  1.149
  Секогаш преферирам постар дечко но не повеке од 5-6 години...а и љубовта не бира години :)
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Јас лично мислам дека годините не се мерило за зрелост.Искуството зборува се!Во мојот случај дечко ми е доста постар од мене,ама и поискусен и позрел.Но не мора и да значи дека ако е иста возраст или помал дека не знае ништо и дека не е искусен.Битно е да е зрел и да знае да се однесува како човек.:)
   
 5. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Тоа не се прашува.. :)
  Постар,дефинитвно! :)
  Каков врсник..А не дај боже пак помал...
  Што ќе расправам јас,детска градинка или љубов ќе водам?! :devil: ;)
   
  На Minceee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  77
  Врсник или една година поголем :) :)
   
 7. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  Реално разликата во години не е воопшто битна, битен е паметот на партнерот!!
  Јас најчесто сум била со врсници или една година постари. И сега нешто ми се увртело во глава дека сакам некој постар (тука подразбирам некои 3-4 години разлика). Ама како што ми е `среќава` се на исти налетувам :)
   
 8. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  потсеќа на мене но биди упорна труди се до крај и најважно од се дај си шанса пробај си ја среќата ..животот е полн изненадувања некои убави други помалку пријатни но наше е да посегнеме по нив
  човекот со кој сум во врска постар е од мене цели десет и пол годинки :clap:
  јас баш сум се затрескала многу во него а ни на крај памет не мислев да го покажам тоа , зошто си викам немам шанси кај него бре што си се занесувам ..он згоден фраер го гледам низ град со тип топ скоцкани цуци ( и ја си сум згодна типка но вaљда тоа беше некојси комплекс неосмислен ..тие постари од мене и така... :?: ) а и знам многу девојки година две постари од мене што ги корпосал под изговор дека не е педофил :lol:
  и една ноќ се решив си реков мое е да пробам ,,барем така ќе ми олесни и се случи му пишав разговаравме цела ноќ ..јас така цела возбудена и охрабрена го поканив да излезиме и го направивме тоа .. :) ..и ете сме сега година и пол подоцна во среќна сериозна врска наскоро можеби и нешто повеќе... :inlove: :inlove: :inlove:
   
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Мислам дека разликата во годините не се мерило за љубовта.Јас и мојот дечко сме разлика две години и одлично се сложуваме,во врска сме веќе девет години.Немам никакви предрасуди ако партнерот е многу постар или пак помал,најважни се чуствата и љубовта што ја чуствуваат.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 10. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  потсеќа на мене но биди упорна труди се до крај и најважно од се дај си шанса пробај си ја среќата ..животот е полн изненадувања некои убави други помалку пријатни но наше е да посегнеме по нив
  човекот со кој сум во врска постар е од мене цели десет и пол годинки :clap:
  јас баш сум се затрескала многу во него а ни на крај памет не мислев да го покажам тоа , зошто си викам немам шанси кај него бре што си се занесувам ..он згоден фраер го гледам низ град со тип топ скоцкани цуци ( и ја си сум згодна типка но вaљда тоа беше некојси комплекс неосмислен ..тие постари од мене и така... :?: ) а и знам многу девојки година две постари од мене што ги корпосал под изговор дека не е педофил :lol:
  и една ноќ се решив си реков мое е да пробам ,,барем така ќе ми олесни и се случи му пишав разговаравме цела ноќ ..јас така цела возбудена и охрабрена го поканив да излезиме и го направивме тоа .. :) ..и ете сме сега година и пол подоцна во среќна сериозна врска наскоро можеби и нешто повеќе... :inlove: :inlove: :inlove:
  [/quote]
  Јас и дечко ми сме 8 години разлика и јас така си мислев дека нема шанси ни да ме погледне,но излезе на крај да биде луд по мене :D
  инаку ти не си мала за нешто повеќе?Или не се точни годините на профилот?
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  прво годините не се мерило за зрелост - второ интернетот не е место за да се остават точни лични податоци ..толку од менe :)
   
 12. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  врсник
  :D :D :D :D
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  :D :D :D :D
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Постар :wasntme: Мора некако да сме во иста интелектуално развиена форма иначе ништо од бракот :lol:
   
 15. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Луда си, Иначе би било добро да е постар оти машките се развиваат подоцна барем 2 години постар.
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.379
  Допаѓања:
  26.088
  Пол:
  Женски
  Дечко ми од мене е постар 4 години. Кога одевме првиот пат јас 8мо тој 4та средно и те како се осеќаше разликата. Јас млада и наивна, не се разбирав од многу работи... тој швалериште невидено. После толку години пак се фативме и сега одлично си се разбираме и сме речиси на исто интелектуално ниво. BTW успеав да го скротам :lol:
   
 17. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  230
  Decko mi e od mene postar 4 ipol god i sme zaedno 2ipol godini, sto znaci deka ni e super zaedno, ama spored mene godinite ne se merilo za uspesna vrska/brak
   
 18. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.556
  Допаѓања:
  18.169
  Пол:
  Женски
  Годините не се мерка за успех во една врска..Така да немам против тие врски во кои има поголема разлика во годините меѓу партнерите.Иако за мене лично преферирам врсници :) Дечко ми ми е врсник,само 5 месеци е постар од мене и до сега убаво ни оди.
  Сепак, мислам дека голема улога игра зрелоста кај машкото.Затоа што може да е и 10 год постар од мене,а да нема ни з од зрелост ..Или пак да ми е врсник, а да размислува многу поразлично од сите други машки на негова возраст..
   
 19. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Таман работа кој спомна дека годините се мерило за зрелост.Мене баш ми се допаѓа начинот на кој што размислуваш.
  Само мислев ако годините ти се точни дали си спремна на чекор повеќе.... :*
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Постар дефинитивно :) Сите дечковци кои ми биле за поозбилни врски биле постари од мене незнам зашто поише се уклапам така во врската...многу ретко да сум имала некој врсник освен за мување :D и сега моменталниот дечко ми е постар скоро 5години од мене :)