Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

 1. Со постар

  384 глас(а)
  78,2%
 2. Со врсник

  107 глас(а)
  21,8%
 1. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  постар ама не да биде стар 10 години 4-5-6г а и врсник е убаво да имаш убава врска..
   
 2. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Со моето досегашно искуство,постар. Ама има машки кои се зрели и на твоја возраст,како некој постар.
  Иако,тоа ти е од 2-3/10 машки :) Ама не ги гледај многу многу годините,ако ти е убаво со врсник,ако мислиш дека е доволно зрел да те задоволи во секоја смисла на зборот,тогаш со него. Ако пак,тоа што го бараш не го пронајдеш во некој врсник,барај го во постар. Сепак,подобро е да пробаш прво со врсник,па ако не бидува,со постар.
   
 3. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  191
  И постар и врсник,може да те заебе,така да,според мене со кој ќе си се пронајдеш,со тој,без разлика дали е врсник или постар.
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  навистина незнам што да кажам

  некои велат нели повозрасен маж те разбира, те свака, и е подобар во секоја смисла од врската со партнерката, но јас не сислам така

  првиот беше помал-24 години незрел, постојано по забави, пијанчења друштво
  вториотбеше постар-27 години-ај ко божем постар позрел, постар да позрел јок бре брате уште позелен од претходниот
  третиот-помал 24 години-ке видиме што и како ке биде со него-има искуство :rofl:
  мувачи ко мувачи бил исто ко да не бил сите само сакаат да те обработат на свој начин и да те зачинат со свој зачин :lol: :rofl:
   
 5. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Дечко ми е врсник и супер ни оди :D
   
 6. bonbonka17

  bonbonka17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  7
  Postar.. ali dobro ne sea edno 10 god.. :)
  Zatoa sto postarite nekako imaat oset i iskustvo i zrelost sto kaj pomalive nekako slabo pa i ic go nema..
  [mod-kirilica:azszqq4w][/mod-kirilica:azszqq4w]
   
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.035
  Пол:
  Женски
  Не постои веќе ваква тема :^) ? Има мислам дека се вика „Разлика во години“. Ајде да не бидам оф топик, ќе речам зависи, затоа што (како што веќе имам потенцирано на друга тема, годините се само бројка, битно е двајца да си одговараат со возраст, т.е. нивното ниво на зрелост). Маж ми е постар од мене 2 ипол години, ама и двајцата премногу работи имаме преживеано и можам да кажам дека прерано сме созреале. Шо знаеш, маката може не споила :D
   
 8. klaudija90

  klaudija90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  17
  Постар секако, но не е за замерка и врсник, сепак се` е до личноста и зрелоста, бидејќи момчињата покасно созреваат од девојките затоа мислам постар. Битна е љубовта, годините и не се многу важни. :)
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  754
  постар дефинитивно но само до 5 год ништо повеке..............не би можела да се замислам со некој мој врсник или пак во најлош случај помал ос мене :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Мојот дечко е постар од мене 2 години и мене ми е супер.. За помал несакам ни да помислам и никогаш не сум можела пошо некогаш и он знаел да изреагира детски а некој помал да не зборам како би направил. За врсник сум имала дечко ама зависи од карактерот сепак сега ми е супер без и да помислам на карактерот. А за постар??? Мислам на постар од 4-5 години не благодарам :?: :?:
  Моите се со голема разлика во годините и гледам дека разликата им пречи татко ми е старомоден и работите ги гледа поинаку за разлика од мама, па гледајќи ги нив нејќам многу постар дечко или сопруг
   
 11. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Врсник. Заедно поминуваме низ многу работи и учиме еден од друг, а во исто време ми е и добар пријател и некој кој го обожавам.
   
 12. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  65
  Сеедно дали е постар или врсник.А може и помал да е зошто да не.
  Не се битни годините,битно е колку си на иста бранова должина со него ;)
   
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. linuska

  linuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  0


  хехе, како мене :/
   
 14. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  280
  искрено се двоумам и не сум бас сигурна дали играат или не играат улога мислам дека до карактерот е.имав 4 годисна врска а децко ми бесе и повеке од десет години постар од мене разликата се гледасе нормално и во размислуванје и се опсто но некако се надополнувавме но пак не успеа други погледи кон иднината итн сега после некое време запознав децко кој е 4 години постар од мене и незнам дали ради тоа сто сум била со постар овој некако многу детски размислува и се однесува не сме во врска незнам ни дали ке бидеме со тоа понасанје и тие детски игри некако сепак е до цовекот и до самиот карактер
   
 15. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  Ако имаме заеднички јазик не е битно дали е врсник или нешто постар (али да не е преголема разликата)
   
 16. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  36
  Idiotka90 се согласувам со тебе :) ..а според мене разликата би можела да биде до 4 години максимум :)
   
 17. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  врсник заедно поминуваме низ многу работии...а не постр веќе да го има поминато тоа време па да му е досадно :)
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.530
  Сум била и со врсник и со постар и во пракса излага дека со врсник некако не ми иде :) Со дечко ми што сум сега, постар е од мене 3 години и одлично ми е, супер се согласуваме. Мислам дека врска со постар секогаш е во предност, некако се е позрело, едноставно свесни се за тоа и си ги знаат нивните обврски за разлика од врсник каде што се е некако на твој терет, јас барем такво искуство сум имала
   
 19. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  постар барем до 5 год постар од мене...баш и таа разлика сме со срцката ми *
   
 20. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  Помлад ако може ;) :D
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.