1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постар или врсник??

Дискусија во 'Врски' започната од Cabala6, 24 јануари 2010.

?

Каква врска е подобра според вас?

  1. Со постар

    395 глас(а)
    78,2%
  2. Со врсник

    110 глас(а)
    21,8%
  1. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    постар ама не да биде стар 10 години 4-5-6г а и врсник е убаво да имаш убава врска..
     
  2. skopjanka0923

    skopjanka0923 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Со моето досегашно искуство,постар. Ама има машки кои се зрели и на твоја возраст,како некој постар.
    Иако,тоа ти е од 2-3/10 машки :) Ама не ги гледај многу многу годините,ако ти е убаво со врсник,ако мислиш дека е доволно зрел да те задоволи во секоја смисла на зборот,тогаш со него. Ако пак,тоа што го бараш не го пронајдеш во некој врсник,барај го во постар. Сепак,подобро е да пробаш прво со врсник,па ако не бидува,со постар.
     
  3. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    И постар и врсник,може да те заебе,така да,според мене со кој ќе си се пронајдеш,со тој,без разлика дали е врсник или постар.
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    навистина незнам што да кажам

    некои велат нели повозрасен маж те разбира, те свака, и е подобар во секоја смисла од врската со партнерката, но јас не сислам така

    првиот беше помал-24 години незрел, постојано по забави, пијанчења друштво
    вториотбеше постар-27 години-ај ко божем постар позрел, постар да позрел јок бре брате уште позелен од претходниот
    третиот-помал 24 години-ке видиме што и како ке биде со него-има искуство :rofl:
    мувачи ко мувачи бил исто ко да не бил сите само сакаат да те обработат на свој начин и да те зачинат со свој зачин :lol: :rofl:
     
  5. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Дечко ми е врсник и супер ни оди :D
     
  6. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Postar.. ali dobro ne sea edno 10 god.. :)
    Zatoa sto postarite nekako imaat oset i iskustvo i zrelost sto kaj pomalive nekako slabo pa i ic go nema..
    [mod-kirilica:azszqq4w][/mod-kirilica:azszqq4w]
     
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Не постои веќе ваква тема :^) ? Има мислам дека се вика „Разлика во години“. Ајде да не бидам оф топик, ќе речам зависи, затоа што (како што веќе имам потенцирано на друга тема, годините се само бројка, битно е двајца да си одговараат со возраст, т.е. нивното ниво на зрелост). Маж ми е постар од мене 2 ипол години, ама и двајцата премногу работи имаме преживеано и можам да кажам дека прерано сме созреале. Шо знаеш, маката може не споила :D
     
  8. klaudija90

    klaudija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    18
    Постар секако, но не е за замерка и врсник, сепак се` е до личноста и зрелоста, бидејќи момчињата покасно созреваат од девојките затоа мислам постар. Битна е љубовта, годините и не се многу важни. :)
     
  9. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    постар дефинитивно но само до 5 год ништо повеке..............не би можела да се замислам со некој мој врсник или пак во најлош случај помал ос мене :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  10. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Мојот дечко е постар од мене 2 години и мене ми е супер.. За помал несакам ни да помислам и никогаш не сум можела пошо некогаш и он знаел да изреагира детски а некој помал да не зборам како би направил. За врсник сум имала дечко ама зависи од карактерот сепак сега ми е супер без и да помислам на карактерот. А за постар??? Мислам на постар од 4-5 години не благодарам :?: :?:
    Моите се со голема разлика во годините и гледам дека разликата им пречи татко ми е старомоден и работите ги гледа поинаку за разлика од мама, па гледајќи ги нив нејќам многу постар дечко или сопруг
     
  11. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Врсник. Заедно поминуваме низ многу работи и учиме еден од друг, а во исто време ми е и добар пријател и некој кој го обожавам.
     
  12. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Сеедно дали е постар или врсник.А може и помал да е зошто да не.
    Не се битни годините,битно е колку си на иста бранова должина со него ;)
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. linuska

    linuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0


    хехе, како мене :/
     
  14. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    искрено се двоумам и не сум бас сигурна дали играат или не играат улога мислам дека до карактерот е.имав 4 годисна врска а децко ми бесе и повеке од десет години постар од мене разликата се гледасе нормално и во размислуванје и се опсто но некако се надополнувавме но пак не успеа други погледи кон иднината итн сега после некое време запознав децко кој е 4 години постар од мене и незнам дали ради тоа сто сум била со постар овој некако многу детски размислува и се однесува не сме во врска незнам ни дали ке бидеме со тоа понасанје и тие детски игри некако сепак е до цовекот и до самиот карактер
     
  15. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Ако имаме заеднички јазик не е битно дали е врсник или нешто постар (али да не е преголема разликата)
     
  16. Tashaa

    Tashaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    38
    Idiotka90 се согласувам со тебе :) ..а според мене разликата би можела да биде до 4 години максимум :)
     
  17. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    врсник заедно поминуваме низ многу работии...а не постр веќе да го има поминато тоа време па да му е досадно :)
     
  18. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Сум била и со врсник и со постар и во пракса излага дека со врсник некако не ми иде :) Со дечко ми што сум сега, постар е од мене 3 години и одлично ми е, супер се согласуваме. Мислам дека врска со постар секогаш е во предност, некако се е позрело, едноставно свесни се за тоа и си ги знаат нивните обврски за разлика од врсник каде што се е некако на твој терет, јас барем такво искуство сум имала
     
  19. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    постар барем до 5 год постар од мене...баш и таа разлика сме со срцката ми *
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Помлад ако може ;) :D
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.