1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постигнато е решение за спорот со името

Дискусија во 'Политика и настани' започната од RainBow, 18 јуни 2018.

?

Како би се изјасниле на референдум за промена на името?

Анкетата е затворена на 23 април 2020.
  1. Да, за промена на името

    105 глас(а)
    37,2%
  2. Не, против промена на името

    104 глас(а)
    36,9%
  3. Нема да гласам

    73 глас(а)
    25,9%
  1. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Крејзи, јас стварно сакам да зборувам за политика, не за тебе и за твоето семејство.

    Овде секој ако почне да ја изложува својата животна приказна, кој ќе го фати крајот.

    Биди поздравена.
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Хахахахах, бегај ма,не си точна :rofl:
    Џабе "вергламе" не е до нас работата..

    * крејзиво мисли дека за маж и си и пишала асасинс?? Хахајахах(facepalm)
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Девојко напна со тој мажот ти. Јас стварно не знаам зошто кога ме цитираш пак Ики ја спомнуваш.
    Уште кога ти ги прочитав постовите знаев дека со тебе човек не може да се разбери.
    Јасно е еве!
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Ама таа мора да го спомни во секој пост а мене кога ме цитира мора и Ики да е тука.
    Мора мажот да го спомни бидејќи изгледа нема што да кажи за сегашнава власт
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Има што да кажам јас . Вие немате . Стопати ве прашав зошто ви смета тоа што сум за промена на името на државата ? Не ми вртите као киша око Крагујевца . Објасните .
     
  6. vaterpro

    vaterpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2018
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Машки
    A pa ako vlezime vo EU, sho mislam deka nema da vlezime uste dolgo vreme, ruzhi ke cvetaat togash i se ke bidi sredeno, pa ushte nekoi ochekuvaat so promenata na imeto , da imale podobra idnina decata, sekoj sam si gradi idnina, drzhavata ne ti dava idnina da se razberime.
     
  7. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Против сме оти не цениш што загинале луѓе за оваа држава,што остана последните да кажуваат и да управуваат. Попусто загинаа луѓе на Карпалак,Вејце... За што ги закопаа родителите нивните чеда??? За да се предаде државата?

    Едит: ако знаеш за што тие луѓе гнијат под земја ќе знаеш што сакам да кажам
     
    На iki26 и vaterpro им се допаѓа ова.
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    И други членки се за промена на името , па не скокавте како петли . И ? Имаш ли сега право да ме напаѓаш уште ?
    П . С . Ајде оди и напаѓај ги и другите малку . Знам јас зошто загинаа тие во Вејце . Ги предаде ВМРОВЕЦ голем и најголемиот патриот , на Манојлоски пратеникот брат ( не паметам како се викаше ) . Тие родители ги закопаа нивните чеда за интересите на горенаведенот господин , што како п*чка ги издаде .
     
  9. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Xaxa не ме смеј те молам
    П.С со вакви луѓе не може да се дебатира
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Тоа е таа вистина со која ви мачкаат очи . Татко ми бил во моментот во истата просторија со тој човек . Сигурно татко ми нема да лаже . Ама тој бил и е заштитен како бела мечка , а татко ми е обичен човек , бил и ќе биде .
     
  11. vaterpro

    vaterpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2018
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Машки
    Зошто толкава тензија кревате , не можи да дебатирате на културен начин и без навреди?!!
     
  12. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Сега и со татко ти ќе не масираш!?
    Што сторивте вие,државни тајни ли чувате,прислушкувате, ?!

    Ништо не одговори што те прашаа членките.

    Колку години имаш патем?!
     
    На Аргентина * и Lady Maria им се допаѓа ова.
  13. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Кај мажот па сега и татко ти го спомна:tmi::rofl:
    Значи не си возможна!
    Бре што ќе беше ова имаме човек што е многу близок до државниот врв....wow:clap::rofl:
     
    На iki26 и Аргентина * им се допаѓа ова.
  14. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Не можи. Затоа што членката влегува во кавга. Меша татко маж а конкретно не одг на ништо.
    Како што и претходно кажав не може да се дебатира вака:!:
     
    На Аргентина * и vaterpro им се допаѓа ова.
  15. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Значи според крејзи логика да очекуваме на наредниот попис 800.000 Бугари во Македонија, да видам да не верувам

    Уште пиши работи за кои на збор треба да и веруваме, некој рекол, друг слушал-недослушнал
    голем фактор политички шо татко и и братот на пратеникот се нашле во иста просторија пред 20 год, боже господе

    Ики доста се рчкаш ти со неа, мажот и е во илуминатите и поелитен не можи да биди
    Ама има шо да ти кажи за прошлата на груки, за то може да пишува до 100 и назад....
     
    На Lady Maria и iki26 им се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Како прво , јас имам за сите што да кажам . Ама не сакам да кажувам бидејќи и онака верувате на срање порталчиња . Продолжете да си верувате , од вас човек не може културно ниту СВОЕ МИСЛЕЊЕ ДА ПИШЕ НА ПОЛИТИЧКА ТЕМА ! Да голема работа е затоа што таа ги спомна Волците што загинаа во Вејце , јас само и открив кој ги издаде истите тие Волци , на терористите во собрание што се денес ! Тебе ова ти е мала работа ? Братот на пратеникот е на ИСТО РАМНИШТЕ СО ТЕРОРИСТИТЕ !
    Со тебе не може да се дебатира и со онаа другата ! Се гледа кој е кој тука ! Јас сум таа што ги руга и овие и оние ! Ти си таа што ги руга овие , но не и оние што нарачаа УБИСТВО на 5 невини деца , и за да ја прослават нивната смрт јадеа меса од елени и срни ! Овие крадат , тие крадеа и убиваа . Овие ги ставија терористите да ја водат државата , другите играа к*р та*ак со името ! Исти се ало ! ИСТО СРАЊЕ ДРУГО ПАКУВАЊЕ ! И дај те молам , читај убаво . Јас одговарам , ти ги избегнуваш моите прашања ! Одговори ми ги ти прашањата мои , па ќе дебатираме . И како може некој да е близок до државниот врв а не е во ниедна партија ? Гледај колку глупости тресеш , Зајко не ти е рамен ! За да бидам блиска до врвот , треба да сум нивна . Овие информации што ги имам , се од луѓе што случајно се нашле каде ( не ) требало . Значи , тие ШТО СЕ БЛИСКИ ДО ВРВОТ , во еден момент се издале сами , капираш или да ти цртам ? А , да сега ќе сакаш и 3Д слика (facepalm)
    @iki26 со тебе веќе и не комуницирам . Јас уште да ви нацртам фали и 3Д слика да ви дадам . Џабе е за вас . Ај кажи ми ти што ти смета толку мојот став што сум јас за промена на име и влез во ЕУ и НАТО ? Милион пати те прашав , ќутиш . Јас не те нападнав тебе што не си за промена , што сакаш да си Фиром . Ти ми се нафрли . Кажи ајде .
     
    Последна измена: 21 мај 2020
  17. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Кога се исто гомно,зошто толку се тепаш за сегашнава власт??? А плус немам јас црно на бело дека ти си политички неопределена. Мене се ми е јасно,тебе не ти е јасно како се дебатира,како да бидеш учтива и на форумов. Секоја што ќе ти се спротистави почнуваш кавга. Не си возможна бре жено. Не си!

    Не дебатирам со луѓе што не можат на убав и фин начин да се изјаснат! :emo::!:
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Каде виде прва да навредам некого ? Врати се на моите први мислења и ќе видиш дека се обидов да бидам културна ( така ме воспитание за жал , да не почнувам кавга прва , да не навредувам , да ја сослушан другата страна па да судам , што не е случај со тебе и таа другата жена ) . Вас не ви кажале дека ако некого нападнете , ќе ви биде вратено ? Дека што си барате , ќе си добиете ? Не , јас никаде не реков дека овие се цвеќе . Јас кажав дека И ОВИЕ КРАДАТ . ПА ОВАА ВЛАДА ГО СТАВИ ТАЉАТ ВО СОБРАНИЕ . ИСТИОТ ТОЈ ШТО ПУКАШЕ НА ТАТКО МИ . ШТО МИСЛИШ ДЕКА БИ БИЛА ОД НИВНА СТРАНА ?! НИ МРТВА ! Кога народот ќе владее со државава , тогаш ќе бидам на нечија страна ( на страната на народот ! ) . Се додека во собранието владеат политички партии ( БИЛО КОЈА , не само ВМРО и СДСМ ) , се дотогаш ќе бидам НЕОПРЕДЕЛЕНА ! И како да не почнувам кавга кога веќе две недели се ПОТЕПАВТЕ ДА МИ ГО СМЕНИТЕ МИСЛЕЊЕТО ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО ? ЗОШТО ВООПШТО СЕ ТРУДИТЕ ДА МИ НАМЕТНУВАТЕ ВАШ СТАВ И МИСЛЕЊЕ ? НЕЛИ СМЕ ДЕМОКРАТСКА ДРЖАВА И СЕКОЈ ИМА ПРАВО НА СВОЈ СТАВ И СВОЕ МИСЛЕЊЕ ?
     
  19. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Ај не глуми демократка, далеку си од тоа.Јас кога те цитирав, како ми се вдаде да не те прашувам ништо демек да не се мешам, иако не те навредив....ти си таа шо вреѓа цело време и кога нешто не ти е по ќеф лажно се претставуваш дека си жртва.... И цело време успеваш темава околу тебе да ја свртиш.
    Ако имаш ти клучни докази за Смилковско ти препорачувам да ги доставиш до соодветните инстанци....само да не испадне ко зајче што ја злоупотреби туѓата несреќа да собере политички поени и на крај на субвенции за компир шо му се сведе “доказот“
    Не е добро тоа да обвинуваш ако не знаеш точно и да си играш со емоциите на луѓето на таква тема....
    Или вие дома да не сте замена за верушевци отко се скараа со муртињо, сега вие се следите, се знајте

    Ти колку си неопределена со шпекулацииве од сателит се гледа
    Твојата “неопределеност“ е како кинескиот ѕид
     
    Последна измена: 22 мај 2020
    На Lady Maria и iki26 им се допаѓа ова.
  20. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Прво, три чисти немаш од политика.

    Како оговарачка некоја си, си слушнала нешто,ти подкажале некои работи(чисто сумњам) чичко,вујко,стрико,од татко па брат,и ти самата не знаеш што збориш,нит си разбрала,нит си дослушнала,и ми бистриш висока политика тука,од типот:"ми кажа тој и тој, овој рече вака, овој беше со овој заедно...."

    Второ, ако дебатираш на тема политика, користи такви зборови, аргументи,објаснувања, докази за тој што го браниш и тој што го напаѓаш.
    А зборови од типот свр*шаваш, др*аш, ку*та*ак,...
    ти се мизерни, глупи, недостојни,кои ниеден женски член на форумов, не прочитав да ги употреби досега,освен да те зеза,Капиш!!?

    Трето, кажуваш дека си за промена на името, за влез во ЕУ и НАТО,ок, кажи ги твоите позитивни видувања и последици од промената, објасни, наведи примери, не ко на некоја селска чешма се расправаш со сите,и мешаш тоа што треба,и тоа што не треба.

    Јас сум против,а и други членки, и кажуваме зошто сме,даваме примери, а не ти одма за грујо се фаќаш, од уста не го извади,што не е предмет и тема на дискудија.

    Да не ти набројувам уште, 3 цифрено ќе стигнам, пак нема да разбереш.

    Олади од темава,не си за овде ти.
     
    На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.