Постигнат успех од УН-диетата

Дискусија во 'Канта' започната од pretty-lady, 6 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pretty-lady

  pretty-lady Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  На форумот УН-диетата е ставена како важна тема :)
  Па затоа ме интересира колку кг имате изгубено со оваа диета (за колку дена) и дали има јо-јо ефект после завршувањето на диетата..ве молам да дискутираме за оваа тема баш сакам да ја пробам диетата.
  Поздрав диеталки :*
   
 2. srna22

  srna22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  За еден месец ослабев 5кг...ја прекинав диетата и се поправив 10 кг....морав да ја прекинам,инаку овие денови се спремам ;) пак да почнам,па ако ме друзис со срека да ни биде......инаку има eфект 100 % само добро придрзување......
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
  Веќе се тоа се дискутира и во главната тема, а има посебна тема одржување по завршување на диетата.
  dieti/un-dieta-odrzuvanje-t14816/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.