Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потекување

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од danniela5, 1 јануари 2012.

 1. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Дали може да се појави потекување на било кој дел од телото поради алергија од лекарства?
  Може совети како да се намали или потполно да исчезне отокот?
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.851
  Допаѓања:
  55.671
  Пол:
  Женски
  Може, баш кога имав отоци на очите пред некое време ме прашуваа какви лекови пијам.

  Ако е од алергија препишуваат апчиња, мене ми дадоа Цетиризин (кај мене не беше алергија, ама сепак ми дадоа за да пробаат со нешто :D ).
  Во секој случај Даниела, треба да се оди на доктор.
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tinna2

  Tinna2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  Да, може.

  Обично даваат Лоратадин таблетки.
   
 4. mmaar

  mmaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Отеченост

  Имам едн проблем, целото тело почна да ми отекува, стомакот ме боли и се чувствувам како бремена. Не сум интимна со никој веќе 3 месеци и имав редовна менструација, но знам дека можеш да крвариш 3 месеци и да си бремена. Немам никакви симптоми како гадење, поспаност... Но која е причината за мојата отеченост?
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.992
  Допаѓања:
  31.999
  Пол:
  Женски
  Отеченост

  Најдобро е да отидеш на лекар и да ја дознаеш причината за отеченоста на твојот стомак. :?: :|