1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потечена лимфна жлезда под пазувите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ElenaDeLaVega, 1 октомври 2012.

 1. ElenaDeLaVega

  ElenaDeLaVega Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали сте информирани од што може да биде, како може да се излекува ?
   
 2. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.892
  Најчесто се јавува од поагресивни дезодоранси или антиперспиранти. Јас имав потечени жлезди и беа болни на допир, самите се повлекоа кого прекинавв тие средства да ги употребувам.
  Обиди си некое време исклучиво со миење со вода да ја одржуваш хигиената, а потоа постепени прејди само на средства на природна база. Не е страшно :)