1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потпис за членот над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Papillon.Papi, 5 октомври 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Мислам дека темава е јасна.
  Слична е на „Аватар за членот над тебе“ само треба да се постира потпис.
  Ако играва е досадна или дупла клуч и канта. :)
  Ајде почнете од мене. ;)
   
 2. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  “Dogs never bite me. Just humans.”
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  You say you love rain, but you use an umbrella to walk under it.
  You say you love sun, but you seek shade when it is shining.
  You say you love wind, but you close your window when it comes to you.
  That's why I'm scared when you say that you love me...

  Ако е предолго ова,
  Sometimes you build walls around you to see who would wreck them for you!
  Ако си романтична душа,
  Love, because braves love and cowards wait to be loved!
  Убави се? :wasntme:
   
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.365
  Допаѓања:
  28.859
  Пол:
  Женски
  "Do or do not,
  there is no try!"
   
 5. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  "i'm like a benitoite-it is hard to get me and even harder to find someone like me"

  единствено што ми текна е ова...
   
 6. DogsAreMyLife

  DogsAreMyLife Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
  You'll never find a rainbow if you're looking down!
   
 7. pink.punk

  pink.punk Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  you're knife , my back!
  my gun, you're head !
   
  На sugarlips и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.608
  Допаѓања:
  59.394
  Пол:
  Женски
  Понекогаш е добро да не разбираш се.
  :D