1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потреба за освојување на жени - дали ова е психолошки проблем?

Дискусија во 'Психологија' започната од Tanjamm, 7 јули 2020.

  1. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Овој да не е тој шо го спомнуваше во другата тема за хороскоп?

    Многу им се замарате вие. Дури ти го прај ќефот искористи го, после чао. Ко е таков веќе....
     
  2. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Може и да е. Имав и јас сличен, многу одамна и кога сакаше демек да се смирел со мене, (да станел сериозен ) јас кажав не. Одговорот му беше за мене имало женски и ќе има, ама нема да бидеш ти :D. Сега е сам. Или е преголемо его во прашање или самобендисаност, а богами тогаш и јас се прашував дали всушност е некоја прикриена осаменост...
     
    На candy.cane и Tanjamm им се допаѓа ова.
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222
    Не е. За Шкорпија сигурно сум зборела. Тој беше ок во текот на врската, ама крајот беше ужас.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222

    Овој во лице ми кажа „јас со сите што сум сакал сум бил во врска или сум се мувал, јас сум популарен меѓу женските“. Тука се осетив како предмет, демек важно му е да си докаже на себеси дека можел да ме улови, и потоа го откачив, тоа беше последен состанок, сметав дека со таков човек нема што да барам. Мислам дека не сторив ништо лошо. бев принудена да сторам нешто добро за себе пред да бидам искористена и фрлена. Сите негови претходни мувачици почнаа да шират муабети за мене, секакви, за да дополнително ги вжештат работите, и тука веќе под никои услови немаше шанси нешто да се поправи. Потоа ме молеше уште еднаш, јас не профатив да излезам со него, и почна да носи девојки пред мои очи, да седнува на маса до мене оти мислеше дека е интересен, а не беше. Создаваше чувство на одбивност. Потоа долго беше сам, а денес е со жена која е постара од него, има син накај 30 години, ниска, дебела, нешто што тој порано не би го ни замислил. Сите го прочитаа и бегаат од него. Никој не сака да си фаќа работа со него. Уништи куп врски.
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Не е психолошки проблем туку е социјален проблем, а гореопишаните постапки се само еден начин како се манифестира потребата на мажите да доминираат врз жените, во овој случај со секоја жена што ќе ја запознае. :puke:
     
    На Dentina, Elf, Bezimenka90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    има нешто што се вика машка К*ва
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222
    Да, така е. Не сум го употребила зборот, а го мислам. Машка курва. Мислам која е таа сатисфакција да кажеш дека си бил со некоја само заради секс, додека таа си имала дечко, а таа некоја спиела со не знам колку мажи. Што е тука за фалење? Што се мешал во туѓи врски, врска на школски другар, а девојката па што да зборам, ми се повраќа од такви што се лепат на се што е машко. Одбивни ми се такви луѓе. После кога го игнорирав мислеше дека водам инат, а едноставно почнав да го мразам, презирам. Сакав да биде што подалеку од мене. Бев нападната од неговата армија „курви“, мувачици, за ич ништо ми вадеа муабети. Да беше саглам и човек кој сака да се менува, ќе им покажеше кај им е местото. Но, не сакаше со резервите да се искара, а јас пак ништо не му кажав за тоа дека ме озборувале, ќе беше смешно, ќе мисли дека сум љубоморна, а не дека ми се повраќа од сето тоа и од такви глупави ситуации.