1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потхранување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од Lady-in-white, 28 април 2012.

  1. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Многу грозно мириса рицинусовото масло :tmi: :x но ќе трпам за убавина хаххахах :rofl: :rofl:
     
  2. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    имам напишано дали некој правел некој третман на фризер ама никој не ми одговори па ајде јас овој месец планирам да направам вдлабинско прочистување на коренот со тоа што ќе ми ја освежи косата и ќе ми биде свиленкаста имало некои резултати ама незнам се двоумам 1500 е третманот скептична сум некако да не не ми излезе некоја промена :^)
     
  3. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    Како поточно се прави маската со авокадо? Кои се мерките??

    Инаку heart.stealer никогаш не сум правела третмани за коса во фризерски салони така да ако си се одлучила и го направиш третманот пиши какви се резултатите ;)
     
  4. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    Сериозно? И такво нешто постои? |(
    Уште па и цената???
    Значи, да има и магичо стапче во рака со 2-3 часа (помалку/повеќе, колку и да е) не може да ти направи којзнае колкава разлика. Ти препорачувам домашно припремани маски од кои за 1500 ден. ќе си направиш 150 третмани (така е зборот) и косата ќе ти биде далеку подобра повеќе време отколку само првичниот ефект од третманот кој го спомена.
    Не би ти препорачала да ги фрлиш парите на нешто кое ќе трае помалку од недела. Знам пријателка која направи нешто слично и целиот ефект и траеше 2 недели и издржа толку бидејќи го направи 2 пати. А во домашни услови за тие пари ќе имаше цела година маски да си прави и да и зајакне косата за нареднитите неколку години.

    Но сепка, твоја е одлуката. Ако така си оглучила, ќе напишеш резултат :)
     
  5. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Од кое рицинусово масло користите? Може од ова на фитофарм? И дали би бил ист ефектот ако користам на пример бадемово масло?
    [​IMG]
     
  6. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    не сум го правела третманот ама пријателките ме претекнаа тие имаа многу изгорена коса од домашното фарбање иако користеа маски и ред други работи сепак се работи за различна коса и беа многу разочарани а не сакаа да ја кратат многу косата малку и скратија малку со третманот па сеа имаат коса како свила и убава боја плава |( а јас ќе се мачам со плавата дома и сеа нонстоп си одат на фризер за фарбање све што треба кога се има пари јас сум прва за на фризерр да си ја одржавам косата а јас незнам те што чекаа и се замараа со дома и одвај ги убедив да одат на фризер да си ја средат косата ако не сакаат 5 цм шишање и сеа еве ги ај убеди ги дома да се фарбаат :lol: тие беа во емпајар зошто не веруваа во обичниве салони се плашеа да не е обичен третман а парите џабе фрлени ,па така да јас кога би имала пари одма би тркнала