1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поубаво име

Дискусија во 'Форумски игри' започната од l0vE...-love, 14 декември 2012.

 1. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Не сретнав ваква тема ако се повторува се знае - канта
  Иначе насловот ги кажува правилата форумџиката над вас дава две имиња а вие треба да одговорите кое повеќе ви се допаѓа и да дадете друг предлог
  пример Марија/Јована?
  Марија

  Прва почнувам јас
  Благица/Благородна ? :D :D :D
   
 2. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Благица :)
  Ивана/Ива?
   
 3. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  Ива
  Петранка/Митренка?
   
 4. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  :puke: И двете нее..

  Маја\Билјана
   
 5. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Mаја.
  Вања/Тања?
   
 6. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Вања
  Настасја/Ружица
   
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Ружица.
  Анита/Софче?
   
 8. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Анита

  Виолета/Марија?
   
 9. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Марија :)
  Зорица/Тања?
   
 10. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Тања.
  Камелија/Симона?
   
 11. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Симона
  Маријана\Стојанка ?
   
 12. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Стојанка
  Дамјана/Кристина
   
 13. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Кристина.
  Габи/Гордана?
   
 14. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.011
  Допаѓања:
  121.775
  Пол:
  Женски
  Гордана
  Сара/Снежана?
   
 15. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Сара
  Невена/Бисера?
   
 16. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Бисера
  Билјана/Александра?
   
 17. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  70
  Александра
  Марко/Филип?
   
 18. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Марко
  Бранкица/Бојана
   
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Бојана..
  Емилија/Наташа
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Наташа
  Сашка/АнаМарија