1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почина Билјана Беличанец

Дискусија во 'Политика и настани' започната од ЕденЧлен, 7 април 2019.

  1. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Нека почива во мир. Не ми е јасно зошто на таков брутален начин се самоубиваат? Зошто едноставно кога решиле да се самоубијат не го сторат тоа на похуман начин со предозирање на лекови и слично? Замисли какви трауми ќе имаат нејзините најблиски кои ја затекнале како виси во купатило.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Секој што планира самоубиство си го бира начинот на кој ќе го изврши и кои за него е 'најбезболен'.
     
    На Harper, kavadar4anka, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Да мислела на другите немало да се самоубие воопшто, а не пак за начинот да мисли.

    Нека почива во мир, само она си знаела што е и како е.
     
    На zalosna, Harper, sanjaeva и 18 други им се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.233
    Пол:
    Женски
    Токму така. Психата е многу зезната работа. Нека почива во мир, белки сега е мирна. Остави две девојчиња, два ангела зад себе.
     
    На ЕденЧлен, ane.bella и Tanjamm им се допаѓа ова.
  5. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Немој, еднаш читав вакви глупости во друга тема.
    Едно ќе речам - да не го снајде никого. Си знаела самата низ што мине.
    А депресија за жал не бира...
     
    На Harper, WildMk, smooch и 5 други им се допаѓа ова.
  6. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам како е можно луѓее??? Зарем немаше барем ни една светла точка во нејзиниот живот? Ете ги на пример децата да мислеше бар на нив.
    Што и да е проблемот никогаш не може тоа да биде решението.
    Слаби се луѓево, слаби.
     
    На SelenaGomez, galapce, Shmizla94 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Не знам колку е веродостојно, нашиов народ сака да си лае и да шири шпекулации, но се зборува дека била голем љубител на чашката и опојните работи, а последниов период тоа земало голем замав.
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Ако некој не е способен да биде градоначалник, не треба да прифаќа. Кога ја кандидираа си реков „оо, Боже, па зар една актерка може да биде градоначалник“? Треба да има некој след на нештата, да бидеш советник, вработен во некој сектор во општина, пратеник пример, па да бидеш градоначалник, а вака од нигде никаде од ракав кога ги вадат лошо делува, и сигурно после ќе заглават во криминал, затоа што некој од врвот на партијата ги злоупотребува.
     
    На Grumercy, cresa-jagoda и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас само знам дека со години наназад редовно изгледаше нерасположено и ме чуди тие околу неа што добро ја познавале да бидат изненадени. Сега, лесна нека и биде земјата.
     
    На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.652
    Пол:
    Женски
    Нашиов народ е ... немам соодветен збор како да се изразам.

    Имаш 2 типа на луѓе во вакви ситуации, едни што се одеднаш најголеми пријатели и објавуваат срцепарателни текстови, а реалноста е дека никако не помогнале за таа личност и дека најверојатно и да им била побарана рака за спас ја ставиле на игнор.

    И други, оние кои сакам да ги удирам со папуча од ЧИК Куманово е што измислуваат и си филуваат невистини и шират шпекулации за мртов човек. Знаев дека одма ќе почнат да зборуваат дека е љубител на некоја недозволена супстанца, као textbook е просечниов фиромијан.

    Не можат едноставно да изразат сочувство и да оставаат човек да почива во мир, или светци или чашитки, трето нема.
     
    На Harper, kavadar4anka, kim.k и 10 други им се допаѓа ова.
  11. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Ги прочитав сите коментари, ама таа дека била слаба и не мислела на другите ме натера да искоментирам.
    Јас пак мислам да посегнеш по својот живот мора да си многу храбар. Е тоа не го може секој. А замислете кога депресијата управува со човекот, може ли тогаш некој разумно да размислува? Или само да се осуди. Мене повеќе ме погодуваат вашите предрасуди отколку нејзиното самоубиство. Се додека се гледа така за психичките болести ќе се решаваат луѓе на таков чекор. Кога не знаеме да препознаеме, ислушаме, подадеме рака. Запомнете депресијата е сериозна, смртоносна болест и може на секој да му се случи.
    Се надевам го пронашла мирот!
     
    На kavadar4anka, sweet-cherry, Ivan4e04 и 13 други им се допаѓа ова.
  12. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.836
    Допаѓања:
    2.073
    Kako да немешам кога ситуацијата кај нас е таква? Ова го реков восмисла дека партиите имаат големо влијание и тоа го гледаат негативно ако некој е од другиот табор или партија, и стојам за тоа дека дека тоа не треба да биде така за било каде и да биде треба квалитет да биде на прво место,Психолог мислев на тоа колку и да има човек некој голем проблем нее за оправдување туку треба да се побара стручна медицинска помош и да се збори за вакви работи. Депресијатае лоша но треба да се лекува било каква и да е.Каков и проблем да имала се разбира тоа е психички имало начин да се реши како што секој човек си има некаков проблем.

    Психата е мнгу тешка состојба и треба да најдеме начин да ја држиме под контрола но и да мислиме на последиците од тоа.

    Блиските можат да знаат каква ти е ситуацијата но за жал неможат да ни помогнат и затоа постојат установа што се стручни во тоа да помогнат психијатри и сл, и тоа не треба да биде никакво табу, или некој може мирот да го најде да престојува во манастир има разни начини.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Persila

    Persila Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2019
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    1.631
    Пол:
    Женски
    Neka pociva vo mir
     
  14. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не мислам дека е храброст, туку кукавичлук, наместо да се бориш со проблемите да решиш да си го одземеш животот мислејќи дека така ќе ги решиш. Само за жал личност во депресија не размислува така и едонствено во тоа го гледа излезот и спасот.


    Лесно е да се каже да мислиме на последиците и сл, ама само тој што искрено се соочил со депресија и сакал да си го одземе животот може да разбере.
     
    На cresa-jagoda, nena2010 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Toчно. Отворив фб и како сите да ја познавале. Се сретнале пред 20 години, ова, она, глупости. Такви досадни луѓе, уффф на фб не ми се вклучува сега. На сите им е жал, сите нешто паѓаат во несвест демек. Во Македонија додека е жив човек не го ценат, а кога ќе умре глумат дека нешто сите го познавале и сакале. Еве јас само по Туфи и Двојче ќе ја паметам, ниту сум ја гледала во претстава, ниту знам некоја улога, ниту нешто ја имало на тв често, ниту глумела на филм.
     
    На cresa-jagoda, Shmizla94, Snowflake97 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
     
  17. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Нека почива во мир. :(
     
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Што правиме со можноста за крах поради вршење константен психички политички притисок?
    Забораваат нашиот пастир што праеше пред две години, како сите ги држеше под контрола?
    Или не, нема везе тоа, изговор е. Битно се дрогирала, ебавала и пиела.

    Абе у вакви ситуации жал ми е да кажам ама ќејф ми е што ја губиме државава. Не ја заслуживме. Со ваков менталитет нека иде се у враг.
     
    На kim.k, galapce, Shalitra и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.948
    Па еве и ти лаеш сега, и шириш шпекулации. 8-|
     
    На Oxymoron, Snowflake97 и Animali им се допаѓа ова.
  20. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Секаде во светот е така. Луѓето сакаат драми и озборувања.