1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почина Киро Глигоров

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Snow-Queen, 2 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Да беше и до Грујо така ќе се викавме. Не заборавај дека во 2008 во Букурешт појде со став за промена на име и тоа баш Република Македонија (Скопје).
    Така да ваквите работи во стил на шта би било кад би било се повеќе од банални за да се дискутираат.

    Толку од мене на темава.
    Нека почива во мир претседателот.
     
    На verica81, JuLleE, Acerola и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.486
    Пол:
    Женски
    Ова име прв Киро ни го даде. Сега Грујо мака мачи да не се викаме така, а тогаш Киро со Андов во Собранието таков предлог даде да се користи ова име и за интерна употреба. Предлогот беше одбиен.


    И од мене толку. Џабе е да дискутирам, не ми одговоривте на ништо.
     
    На Ligavka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Зошто и тука мешате партии? :o одма се делите на двете посрани, ма да ниедна не вреди, освен ако татко ви не е дел од истата.
    Мене Глигоров никаков белег не ми остави,умрел-умрел што сега да не треба да го жалам, има кој треба да го жали, си има фамилија. Не заслужиле да ги паметиме по добро ниту тој ниту сите после него. Ниту пак го почитувам. Не сметам дека треба да му оддавам некои почести или да го фалам за нешто, зашто ништо добро не остана од него. Иако после атентатот беше во сенка, сметам дека и пред атентатот не беше многу на сонце. Но не сме ние тука што треба да простуваме. Јас или некој друг можеби не може да му прости, но кои сме ние да судиме, Господ ќе му пресуди, ако тој му прости нека му биде простено.
     
    На Ligavka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ickovska

    Ickovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    94
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.