1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почитување на сообраќајните знаци и прописи

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 16 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Колку вие (како пешак и како возач) ги почитувате сообраќајните знаци и прописи?
  Лично како пешак апсолутно поштувам зошто знам како ми е мене кога ќе ми излета некој кога возам.За се нешто што е пропишано си има зошто е пропишано.
  Единствено маце кај автобуската на југо дрво знам да забушавам кога има снег/дожд/ладно, па не преминувам на пешачи (се разбира никогаш не ризукувам пред коли да претрчувам),само доколку во моментот нема автомобили.

  А пак за возење како тазе возач, за мене знак е АМИН, татко ми знае да ми рече, абе ајдеее што е ова 60 гледаш дека овој зад тебе ти свири.А јас си реков НИКОГАШ ПОБРЗО ОД ЖИВОТОТ, на тој ако му се брза нека претицува, а може и да летне ако сака.
  Многу пати сум слушнала: еее ако почитуваш знаци далеку ќе стигнеш.
  Си велам ДА,ти ќе стигнеш подалеку....во другиот задгробен живот.
  Затоа нема сила што ќе ме натера да прекршам сообраќаен знак(поготово за возење)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.