Појаси за кичма

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од moni.poni, 6 февруари 2017.

 1. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  71
  Од каде да набавам некој добар појас за кичма?
  Имам 20 години и работам физичка раабота,па во последно време имам болки во кичмата и нозете,па би сакала да набавам некој појас
  Чекам препораки по можност Скопје???????
   
 2. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  828
  Прашај во Зегин и тука.
   
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.590
  Допаѓања:
  142.870
 4. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.100
  Пол:
  Машки
  Мене лично и не ми помогнале појаси имав космодикс од дедо ми одма му го вратив,ми купија од Бит пазар оние како плетени што се не ми помогна.
  Чичко ми користи некој лепенки ама џабе е све.
  Јас кога имам болки во кичма,на мускули користам гел Диклофенак од дамна не сум имал проблем со кичмата и мислам дека е најдобар гел е сега да се посоветоваш со лекар да не имаш некоја лоша реакција,јас на своја рака го земав гелот.
  За појасите мислам дека џабе ќе фрлаш пари,и колу може се добри и штетни се навика ти станува бар јас така мислам.
  Чувај се од таа работа сите младиве страдаме од тоа ахх поздрав секое добро
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  31.170
  Пол:
  Женски
  Пробај го појасот на Доктор Левин, на мајка ми и помогна, мислам дека го има во топ шоп
  IMG_5521.JPG
   
 6. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287
  Najdobro e da vezbas da gi ojacas muskulite na kicmata. Mozda ti se samo optovareni muskulite.
  So redovno vezbanje so vesbi za kicma ke se pocustvuvas mnogu podobro.
  Probaj nekosta i zdravo e.
   
  На elimkd и baba Rada им се допаѓа ова.