1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По разделбата продолживме да имаме секс

Дискусија во 'Разделби' започната од kumanovce, 20 ноември 2010.

 1. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  imav decko podolgo vreme,no poradi obvrskite za fax,se razdelivme moze i da ne e toa pricinata no jas mislam deka e toa zasto u vrskata apsolutno nemavme nikakvo nedorazbiranje se si bese super,nemase ljubomora nekoja preterana ,kontroliranje,bevme recisi sekoj den zaedno i najubavo nesto stoi nikoj ne se mesase od strana. :P .Ama koga dojde oktomvri i vreme za fax 2 nedeli po zapocnuvanjeto mi kaza : vece ne odi vaka najubavoo ke bide ako se razdelime i koga ke imame vreme pak ke se gledame,i mu zdosadilo da me slusa ako mu vikam ti mene ne me sakas,,i nisto dr ne mi kaza,,za toa raskinuvanje igravme vistina ili predizvik i toj ne sakase nikogas vistina zasto i sega ne znam?i iako znaev deka ke raskineme imavme seks se guskavme zboruvavme,vsusnost i ne licese na razdelba.No i po raskunuvanjeto se gledame i slusame i pak imame seks,znam deka nema niedna druga,znam deka ne se slusa so dr,vece go proveriv :rofl: no neznam dali e ispravno toa sto vece ne sme vo vrska a sme zaedno samo za seks ? vase mislenje e........ :^) fala mnogu
  [mod-kirilica:29oyuxsh][/mod-kirilica:29oyuxsh]
   
 2. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  Чекај малку..имате секс и играте `вистина или предизвик`? :wasntme:
  Да не раскинавте зошто тој несакал веќе да жмури на жмурки?

  бтв. две мислења имаш и две теми орворено. Пред да постираш пост би било фино да ги прочиташ правилата на форумов. Или барем да користиш кирилична поддршка! ;)
   
 3. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  pred toa,,znaci pred seksot igravce igricka haha me nasmeja so tvojot odgovor
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  Имаш 21 година а по твојот пост мислев дека имаш негде околу 11 ... во неколку теми ти пишаа да ги прочиташ правилата и на кирилица да пишуваш. послушај малку не избрзувај само колку да пишеш.

  А за сексот секој си е различен и да ти кажам не продолжувај џабе е ти ако си сакаш ке продолжиш а како што гледам ти одговара.И не знам зошто не седнеш да правиш сериозен муабет што чекаш кога играте вистина или предизвик да одбере вистина па да се осмелиш нешто да го прашаш? :tmi:
   
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  Прашањето е:дали по раскинување со дечкото би продолжиле за секс.
  Мој одговор:Не би.
  Но не би те осудувала ако не ти е дечко,а имаш секс.
  Сите ние имаме потреби.Ако тебе ти е убаво на таква врска без обврски само за секс тогаш во ред.
  Но ти ако сакаш тој да ти биде дечко,а тој не сака да сте во врска,сака само секс можеш слободно да му кажеш дека не сакаш.
  Гледам доволно си возрасна но изгледа сеуште немаш изградено свое јас.
  Сепак се зависи од тебе.Сите ние сме различни.Но најдобро би се решило кога вие двајца разговарате,а престанете да ги играте тие детски игрички.
   
  На anab му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  :rofl: :rofl: оф мори мајко :rofl: модерно време :rofl: ем си играш игрички ем се сексаш :D е у мое време не беше така :rofl:

  секс после раскинување?? НИКАКО. паметен дечко, зашто да се замара да има девојка и да ги има сите обврски кои одат со тоа, кога битната потреба си ја задоволува и без сите тие обврски. кога сака-оп-тука си, а он е јакиот фраер кој е слободен ;) :clap: за дечкото. и ти си слободна да, ама за жал нас таквиот секс не ни е етикетиран како нивниот...
  како и да..... :hai:
   
  На simona.z и anab им се допаѓа ова.
 7. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  Аии темава ми ги отвори устата ;) :D
  Ова од лично искуство ке го кажам. Секс по раскинување со дечкото- НИКАКО. Повекето од нас девојките со срце се впуштаму во такви опасни игри ,а машките само си се задоволуваат и толку. И тоа го праат само колку да имаат некоја додека не дојде друга - како резерва за секс.
  Мене ми се има случено така ,одевме повеќе време ,ми раскина но потоа ми се јавуваше само за потреба , а јас глупа ,занесена од љубов се ке напраев и одев на таквите средби и потоа без врска ми се налути ,без никаков изговор - односно си фатил женска ,а мене не ми праеше муабет.После раскинувањето со тоа девојче пак ми се јави ,нормално за СЕКС цццц но веќе тука сфатив колку е часот. Си реков самата на себе НЕ за таквите врски и си фатив дечко со кој ми е супер.
  Не се знае утре што ке се случи но сигурно е дека нема шанси да се врќам на старо ,ни пак да се гледам само за СЕКС со бившиот затоа што тоа е чисто од корист додека не те замени некоја друга . ПАМЕТ У ГЛАВА :!:
   
 8. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  po raskinuvanje so decko bi prodolzile samo za seks ili ne?

  Ако веќе се гледаш со некој поради секс,глеј да биде само поради тоа-убаво поминато време,кејф-да,емоции да внесуваш таму -не!!!

  Ти си вљубена во него и ако ме прашуваш мене со тоа што продолжуваш со него на таков начин само губиш,не зборам од морален аспект туку од аспект на тоа што само ќе заглавуваш и зацапуваш со него а он ќе сфати дека може да те има и вака и така,па зашто да не го одбере полесниот начин? :?:

  Ако некој е вљубен во тебе,убаво му е со тебе,нема никакви забелешки зошто би се прекинала таа врска? :fubar: ....ама сепак така не одговара ,туку поарно е само за секс...хммм јас би се помислила а ти како сакаш!
   
 9. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  па 21г имам јас знам дека нее исправноо и знам дека многумина ке го осудуваат сето тоа но знае ли некој што значи да сакаш некој?а и пред тоа немав никој 3г немав секс и што се случи хормоните не ми беа во ред па морав да пијам јасмин а секој знае дека јасмин не се добри и дека постојат мн ризици,од нив Ч) па дали некој сега ме сфаќа?
   
 10. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  kumanovce многу добро сите знаеме што значи да сакаш некој.
  Сите барем еднаш во животов сме биле вљубени.
  Ако сакаш да имаш секс со него-во ред имај,но не се обврзувај со него.Ти си возрасна девојка која не знае што сака во животот.
  Не би те осудувала доколку си со него само за секс и крај,емоционално не се приврзуваш со него,само си ги задоволуваш потребите.Е тогаш би била девојка која знае што сака од животот.Тогаш сакаш секс.
  Но ти велиш дека си вљубена во него и од таа врска ќе излезеш само повредена.Добро размисли во што се впушташ.
  Го губиш своето достоинство.
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Многумина т.е скоро секој знае што значи тоа да сакаш некој. Но по ниедна цена не треба да дозволиш да те искористува тој некој да си го празни кога сака. Така ке почнеш емоционално да страдаш. Пробај да најдеш друг секс ако сакаш можеш и така да си најдеш некој за несериозна врска и да си тераш како што мислиш. Со бившиот барем според мене не зашто ке се мачиш психички и емоционално.
   
 12. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  па да,ама ја не знам дали на некој др ќе му верувам,зашто до сега никој ништо не знае иако знам некои од друштвото што и мене ме имаат прашано а и него,значи нее тип кој што ќе се фали,или ќе зборува пред друштво,,а и пред неое време и кажав на една подалечна другарка да му пишува,,и тој ја откачил ми го прати разговорот...можеби е вистина и дека кога ке се појави некоја нова дека мене ке ме откачи не велам дека нее така....ме мачи уште нешто дали тој има некои цуства за мене,незнам како да имам одговор на тоа прашање зашто кога ке го прашам ке ми каже дека тоа е негово и треба само тој да знае Ч))),,,а кога раскинавме исто ми има кажано дека секој човек е среќен кога нема обврски,а тој имал мн обврски околѕ факултетот и не му треба уште една доплнителна ...и што понатаму????
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Имал многу обврски на факултет и затоа не можел да има врска? :^)
  Бог да чува, изговори, изговори...
  А ти му веруваш и му веруваш.
  Значи 90% од младите денес се на факултет или на работа и имаат функционални врски.
  Дечко ти мултитаскинг слабо, а?

  Ќе го занемарам делот со вистина и предизвик и некои други нелогичности. :^) Крајно детско, ама ај...
  Ти заборави што вика неговото друштво или ФБ и колку убаво си го знаеш, затоа што никого не познава никој на светов 100%.

  Е сега... Вие сте направиле муабет.
  И сте раскинале.
  И имате уште секс.
  Ама раскинати демек.
  Зошто бре девојче?
  Да си има алиби кога ќе легне со некоја друга?
  Кому ќе се правда - тебе?
  Ќе рече - ама можам да спијам со кого сакам, ние НЕ ОДИМЕ ПОВЕЌЕ.
  И верувај ми, ќе го проголташ и тоа.
  Ќе прејдеш и преку тој факт и на крај ќе го делиш со друга, зашто он ги поставува правилата во играва, ти си заљубена, он добро го знае тој факт и те врти како сака.

  Наместо тоа, расчисти си со време.
  Или одиме и имаме нормална функционална врска,
  или си наоѓаш fuck buddy само за секс и тоа е тоа.
  Не се меша бившиот, со кој се' уште имаш секс, а имаш и чувста за него.

  Ти ќе си го окркаш најдебело, биди си сигурна.

  Седни, направи муабет и побарај си тоа што сметаш дека го заслужуваш - целосно почитување.

  А тие муабети дека имал он обврски и не можел да постигне... арно кренал раце од тебе само после 2 недели на факултет. Тоа не ти кажува ништо?
  Како на пример - колку малку му значиш?
  И тебе тоа ти е ок?
  Или му се виде убаво на факултет, во нова средина, со милион нови девојки и сега ем сака некоја да си плесне, ем ти да си му златна резерва?

  И жити се, не викај - Ама му значам, ме сакаааааааааааааааа .

  Како може некој вистински да те сака и ваков циркус да си игра со тебе?
   
  На teddybear и anab им се допаѓа ова.
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.197
  Допаѓања:
  89.440
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно како може некој да рече дека дечкото, девојката му е обврска? Ние не сме обврски! Глупости! Незнам сега ти што сакаш, да те оправдаме што си му резерва или што имаш секс? Сакаш да ти кажеме, ма не тој те сака, не се плеска со тебе, туку води љубов? Девојко откачи го. Па имаш 21 год. не си дете, па да дозволиш некој да си игра со тебе. А за секс па и не мораш со него ехееее има многу момци што би сакале секс без обврска.
  Извини што ти пишувам вака, но ти треба една шлаканица за да се освестиш. Нема што понатаму -Почитувај се и батали го.
   
 15. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  значи дефинитивно ќе му кажам чао откако ќе ми дојде Ч))) за да сум сигурна Ч) фала на сите што ми пишавте ..ве сакам поздрав кумановчеее
   
 16. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ај па пиши ни што и како ако стварно му кажеш чао ... :*
   
 17. kumanovce

  kumanovce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  важииии договорено тоа ќе биде за една недела зашто сега имам полагање и нема да се видиме до петок Ч)
   
 18. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  го сакаш? а што мислиш дека со тоа што ке имаш секс со него, ке успеех да го натераш да посака сериозна врска со тебе ?!? хм.....ја го мислма спротивното. ако сакаш да имаш нешто повеке со него престани да правиш да те гледа како девојка за една,2,5,10,,, ноки....
   
 19. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Си ги празни со тебе! Ете тоа е! Што очекуваш друго, ем слободен, ем си има резерва за неговите потреби! :puke: А ти девојче набилдај си ја самодовербата...
   
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Скарлет, контролирај се со коментарите, постот врие од осуда и субјективност. :!: