1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По разделбата продолживме да имаме секс

Дискусија во 'Разделби' започната од kumanovce, 20 ноември 2010.

  1. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Мора да сфатиш ти и сите девојки, дека мажите немаат секс заради емоции. Не се работи за никакво его, ако на едно машко му е повредено егото, нема тоа да го решава преку секс, особено не на подолг период. :wasntme:
     
  2. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Кај машките тоа значи дека не може да легне друга девојка, па се задоволува со она што му е понудено или уште ја сака бившата, односно, поубаво кажано, уште го сака сексот со бившата.


    Стварно?? Па ако го сака сексот со неа, што онда раскинале !? Секс после раскинување кажува само колку лесно може да те врти, па и ќе се запраша зашто воопшто одел со тебе кога можел само да те ...
    Не бидете глупи, ви се молам. Ние сме тие што размислуваме за емоции. Машка емоција е ерекција.
     
    На tessie, Hipica и Ema.Sk им се допаѓа ова.
  3. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    ^ Ама чекај, ти мислиш дека машките се програмирани роботи кои одат и сеат сперма? :) Не бе злато, имаат мажите чувства за девојки, уствари многу посилно знаат да се заљубат од вас девојките, ама во некои ситуации во кои вие употребувате емоции, тие не употребуваат.

    За нас сексот е физичко задоволство, не умствено, затоа и после раскинувањето, сосема е возможно да има секс со бившата без да сака да докаже нешто. Едноставно, му се ебе и тоа е тоа. А причини за раскинување, фала Богу, може да има миЉон. Од друга девојка која му го свртела паметот во тој момент, па до тоа дека девојка му секогаш сака да се прави паметна кога ќе излезат со пријатели.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Па ако е физичко зошто онда мора со бившата? Плус после раскинувањето на кого му е до секс? Не патите еден по друг?
    Извини, никогаш не би продолжила сексуално да се задоволувам со бившиот кога ми го скршил срцето. Или комплетно ќе сум задоволена или никако.
     
    На Hipica, hermosa, swrcii и 3 други им се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Tака а,значи јасно и гласно ни се кажа за мажите сексот е само физичко задоволство.A кои чувства ги имате спрема една девојка,одговори ми Kаптаин-Oмни :geek: ?
     
  6. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Па ти пишав зашто „мора“ со вившата. Не мора, ама ако нема друга, бившата ја пополнува празнината. It`s just sex, а не би продолжила зашто не си машко. Плус, ти гарантирам дека би продолжила ако го сакаш, и тоа ќе се надеваш дека преку сексот ќе успееш да го вратиш. :^)

    Сите оние кои вие ги имате за еден дечко. Сè што можеш да замислиш како твое чувство кон дечко, истиот тој дечко може (ама и не мора) да ги има спрема тебе. Единствено, кога се работи за сексот, ние го доживуваме како физичко задоволство, вие како емоционално. Затоа ние можеме да уживаме во секс со девојки кои не ги сакаме, па дури и кои не ни се допаѓаат, а вие не можете со дечковци кои не ви се допаѓаат. :emo:
     
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ако е само секс-нема да мора со бившата да е тој секс. Чим е само физички кај вас сексот, а не е емотивно. У превод-ќе се испразните на било која. Тоа е физика. И со мое искуство д сега-никогаш не сум враќала бивши со секс, а и нема ни да вратам. Нема да се правам секс пријател со намера дека ќе ми се врати. Па чим сумјас секс пријател значи воопшто не можам да сум поштена. То је то.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    ^Абе девојче, на кој јазик сакаш да ти напишам дека НЕ МОРА да е бившата, ама ако нема друга, бившата ќе ја заврши работата.

    EX와 섹스는 필수되지 않습니다,​​하지만 다른 여자 경우, 전자는 일을 할 것입니다

    Sex med ex er ikke obligatorisk, men hvis ingen anden pige, vil førstnævnte gøre jobbet.

    Keçmiş ilə cinsi məcburi deyil, lakin başqa heç bir qız, əgər, keçmiş iş edəcəyik.

    Σεξ με τον πρώην δεν είναι υποχρεωτική, αλλά αν μη τι άλλο κορίτσι, η πρώτη θα κάνει τη δουλειά.

    געשלעכט מיט דער עקס איז נישט מאַנדאַטאָרי, אָבער אויב קיין אנדערע מיידל, די ערשטע וועט טאָן די אַרבעט.
     
  9. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Денес со лопата ги има такви да ги прелажеш за секс... како и да е јас не го разбирам тој секс со бившиот како што не разбирам секс за една вечер, мувач, е*ач и било кој друг термин.
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Mногу фала на одговорот Captain Omni,но има и момци кои се вљубуваат иако тоа е вистинска реткост,но има и доста девојки кои практикуваат секс само за физичко задоволство во спротивно како машките би имале секс со некоја која само физички им се допаѓа :^) ?Oчигледно погрешно е да се делиме по пол,по мое мислење :D .Kако и да е,според мене сексот штом го пробаш тешко оти ќе го гледаш како емоционално нешто кога дозволуваш да те совлада страста и се се сведува на физичкото задоволство,и ова го мислам за двата пола.
     
  11. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.577
    Момци се вљубуваат, девојки имаат секс за една вечер.
    Секс со бившиот девојките имаат оти мислат дека ке го вратат, дечковците за да го „истурат“ некаде.
    Ако го откачила некоја моментална, а сака секс, нормално дека ќе и се јави на бившата ако она е заљубена во него и дека иако ке и даде лажна надеж, поважно му е да има секс во моментот.
    Девојките пак, ако не го сакаат бившиот немаат секс со него. Нема емоции, нема секс.
    Жално е што многу девојки не го сфаќаат фактот дека бившиот само сакал секс, па им почнуваат филмови дека ги сакаат назад. И пак се повредени на крај, по втор или трет пат.
    Затоа, пак, некои жени сексот го имаат како оружје, ама тоа е друга тема.
     
    На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Ме праша кои чувства може да ги има дечко за една девојка, ја ти напишав сите кои можеш да ги имаш ТИ за некој дечко. Не знам бе на кој јазик пишувам што не можете да ме разберете?!?!?! :@

    Тоа не значи дека некои момци се вљубуваат, туку дека СИТЕ момци се вљубуваат, без исклучок и исто онолку често колку и девојките. Природна појава е. А девојките кои имаат секс за една вечер тоа го прават од мерак, да, на исто рамниште како и мажите, ама секоја девојка која имала секс за една вечер, ќе посведочи дека тој секс не и бил ништо особено, за разлика од мажите кои тие сексови, за една вечер, највеќе ги сакаат, токму зашто идејата за секс кај еден маж е „ебеш и идеш даље“, а девојките се чувствуваат празно после таков секс, неисполнето, па неретко и искористено. Тоа се случува, зашто мажите го доживуваат сексот како физичко задоволство, а жените како емотивно. :?:

    Погрешно е да се делиме по пол коа се работи за генетски ствари поврзани со сексот, а не е погрешно да се делиме коа треба да се цепат дрва или да фати глушецот у подрум а? :swear:
     
  13. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Јас знам личност која самата таа раскина долга врска бидејќи тој и беше неамбициозен и сиромашен. Воедно додека женската не си најде нови удварачи се гледаше со бившиот дечко за ебење. Сигурен и беше, здрав и беше и си го искористуваше. Тој ја сакаше и мислеше дека со тие потези ќе ја врати и не виде како таа само си поигрува со него.
    Не секогаш мажите ги искористуваат жените за секс.
     
    На tessie и vitomir им се допаѓа ова.