1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правда за родилката Веапоска- кривична за доктор Асани

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Biljarkata, 17 март 2021.

  1. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.299
    Допаѓања:
    34.236
    Пол:
    Женски
    Ама шо дека ќе му ги вади орган по орган коа в затвор ќе лежи заради тоа?
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    А он што не лежи?
    Не ѝ извадил било што, ало матка и јајници
    Ѝ го завршил животот за репродукција
    Ја ќе го напраам тоа ако треба, само Зајко и Стево да потпишат дека нема да лежам.
    Ќе се кае што се родил
    Говедо едно скапано
     
  3. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.299
    Допаѓања:
    34.236
    Пол:
    Женски
    Прашај ги оние што ќе победат на избори сеа.
     
  4. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.123
    Допаѓања:
    18.347
    Пол:
    Женски
    Кој и да победи исто г**но е.
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Munchmallow20

    Munchmallow20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    15.606
    Пол:
    Женски
    https://www.slobodenpecat.mk/trojca...upnale-bubrezhnata-arterija-pri-carskiot-rez/
    Ајде па и затвор да дочекаме за овие и сите како нив.

    Досега мислев дека матката била проблем, а бубрегот здрав.
    И тогашната комисија рекла дека нема никаков пропуст освен пишан погрешен пол на бебето. Дали тоа значи дека докториве све досега КРИЕЛЕ дека ѝ дупнале артерија?
     
    На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  6. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Доколку сме нормална држава ова би требало да потегне и одговорност на Лекарската комисија која утврдила дека нема пропусти.
     
    На st-el, CrazyGirl15 и Biljarkata им се допаѓа ова.
  7. Munchmallow20

    Munchmallow20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    15.606
    Пол:
    Женски
    Па треба. Сите до еден што ја породиле, оперирале, комисии, едни други, вака или така да сносат одговорност.
    Ама не сме од нормалните ние
    И овие тројцава некои врски ќе фатат, некоја условна ќе добијат и ај со здравје.
     
    На Серотин му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MemoryOfUniverse

    MemoryOfUniverse Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Машки
    Има причина зошто ке ви напишам, да знаете зошто го прават корените, кога ке знаете корените ке може полесно (за сега само текстов):
    -- Пред некоја година (6+) некој плесна на yahoo.answers каде илјадници читаат.. дека наслов само (ке го најдете по интернет страници) “субстанците од матката го прават овој ______ вечно здрав, и секогаш млад“
    -- Точните податоци и хемии ги пишуваа подоцна во постови, јас бев шокиран и гледав без да можам да изменам ништо (и ми бришеа/пријавуваа постови за побуна до YA да го избришат постот и слични)
    -- Само година или помалце (подоцна) почна во украина , трговија со органи, и на други места се развива паралелно, Америка имаше случаи, Азија на големо се случува, добива замав
    -- Точно одредена хемија на некои днк/ но има 100+ и на секои различно е и треба да се усклади - не е плуканка... , и хемијата може во лабораторија да се произведува, ако им е до тоа..
    -- Некои директно го дознаа од читање, следни пренеле, ... но има и скриена работа...
    -- ...Има и “клервојанс“/clairvoyance, тоа е пренесување податоци и читање све во околината, секој има макар 1%, и со тоа и тие што не прочитале или знаат можат да направат исто злодело а да не знаат зошто , или да заврши во “корпа“ :punch:, продолжувајки да оштетуваат тело со други делови/органи, ... и затоа и така зема замав на повеке места во свет од тогаш (ви ги кажувам корените каде почна)

    За све што ке одлучите, имате моја подршка, и ако ви треба плус, ...
    не можам сам против нив, не физички-можам физички, но вон/изван закон е (а нема да завршам ништо а ке ме бркаат за во затвор, за еден случај да одбранам можам на едно место, ама да се поделам на 1,000?)... а немам ништо против полиција, они си ја вршат должноста, и тие што сакаат да помогнат не можат.

    Што ке постапиме понатаму, ајде да удлучиме.

    ( Покрај тоа, доктори не се хирург и анестезиолог само! И 2-3 сестри/колеги/болничари околу надвор! И да забораваат кај секој 5-ти пациент гази во отворено. Има процедури со боја/специјална/течност во вени пред операција за да не се оштетат витални делови) Ај да не ја шириме темава! )​

    Слично во прошлост се случуваше кога почнаа да им ги вадат деловите и органите во Африка на Албино. Десетици илјади отидоа...

    • Судии, ако читате (или некој може да ви го даде текстов), има многу работи што не ги кажувам, ке има ден кога вие ќе бидете на удар (не од мене, јас чувам тајни) , вршете си ја должноста како што треба! (јас ке одлучам дали ке ви кажам за ваша опасност, кога не помагате а должност ви е, сигурно нема да ви помогнам... стотици и илјадници зависат од ВАС)
    (а илјадници умираат затоа што не им помагам - тишина и празнина е гадна работа)
    ...(жал ми е за последниве реченици)
     
    Последна измена: 8 мај 2022
  9. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    На Ugly Duckling, cresa-jagoda, Mnik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    На cresa-jagoda и Mnik им се допаѓа ова.
  11. Didajo

    Didajo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    478
    Пол:
    Женски
    Zalno sto se trpi ovaa zemja za nas samo vaka i malku ni e...Premnogu sme mirni.
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    dali se normalni?
    svesni se deka zhenata ostana bez TRI ORGANI
    i toa eden za reprodukcija??
    ja bi idela na sud za covekovi prava
    sakate da organizirame protest?
    ne moze ova vaka da ostane alo
    не можев да прешалтам на мкд поддршка од шо се изнервирав
    дајте да ѝ помогнеме на жената некако луѓе
    ова не смее вака да остане.
    не смее
     
    На cresa-jagoda, Mnik, _beautyy_ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    Ulava rabota bez pričina izvadile na ženata organite i nikomu ništo, ni zatvor za taj doktor, nitu ošteta za ženata (sekoja ošteta e mala u ovaj slučaj} ali ovoa e ne znam so da kažam
     
    На cresa-jagoda и Didajo им се допаѓа ова.
  14. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    2.504
    Пол:
    Женски
    Znaci nemam zborovi,ladno vadis 3 organi i samo uslovna? Aloooo ima li nekoj normalen vo ovaa dzungla? Mislam stvarno? Luge ubivat,siluvat,reketirat i od gore i osteta ke dobijat....sramota!!!!
     
    На cresa-jagoda и Mnik им се допаѓа ова.
  15. _beautyy_

    _beautyy_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    2.413
    Пол:
    Женски
    Криви сме, и ова ќе помине така, ќе помине непрочитано и нечуено. Мора нешто да направиме, најдобро е кој е во можност да организира протест.
    Човек убиец вади 3 органи и никој ништо не прави, му даваат глупа условна која никој не ја почитува. Јака душа на женава, ова треба да оди на повисоко ниво и да се пријави во поголеми судови, овде ништо работа.
    Што направија од народов, сакати ќе одиме никој нема да одговара.
     
    На KateKane, Feminka22, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    Ovaj vade organi iz čista mira možno e da gi prodava i nikomu ništo sekoa den begat zatvorenici, da ides da se primas na rabota tražat ti pari pod raka i partiska kniška, zimat brzi krediti na tugjo ime i ošteteniot e kriv on vraka dolgo,plati mali, ja luge sum pri kraj veke ne možam da izdržam uste dolgo ovoa e užasno za živeanje
     
  17. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Во вукојебинава доктор нема одговарано за ништо. Плус ако е и припадник на малцинство, по дифолт е заштитен со закон како мечка во планина. Макар и 100 души убил, ќе заташкаат случај со некоја си скапана небитна условна. Тоа е тоа труло општество, држава во распад и неспособен народ кој не се избори за ниедно свое право.
     
    На _beautyy_, Celltica, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Срамота !!!
     
    На _beautyy_ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. Dilajla123

    Dilajla123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2022
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    856
    Пол:
    Женски
    Докторот не е осуден условно за родилката,туку за дивата ординација. За Веапоска башка ќе одговара.
    Пред малку ова го имаше објавено и потенцирано на својот фб профил,новинарката Мирослава која и го обелодени случајот.
    Погрешно било пренесено од останатите новинари по медиумиве.
     
    На cresa-jagoda, st-el, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    27.790
    Па и нека е за тоа, условно? Лиценца одземање ќе има? Или ќе си тера уште? Срам сме. Срам.
     
    На cresa-jagoda, _beautyy_, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.