1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прави прамени во кадрава коса

Дискусија во 'Коса' започната од Amaris, 16 октомври 2016.

 1. Amaris

  Amaris Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.025
  Не најдов слична тема на оваа, па затоа ја отворив.
  Имам прилично кадрава коса, но пред 2 години задниот дел од косата, кај тилот, почна да се прави. Значи цела коса е кадрава освен неколку прамени таму и изгледа многу лошо.Исто така, тој дел од косата се мрси многу побрзо и тешко се чешла. Пробав секакви шампони, од органски, без сулфати, за кадрава коса, ставав секакви масла, редовно одев на фризер.... но ништо од тоа не помогна, проблемот си остана.
  Дали и некој друг имал ваков проблем и дали некој знае што би можело да помогне?