1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прамени во боја

Дискусија во 'Коса' започната од ruperts, 21 април 2012.

 1. ruperts

  ruperts Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Сакав да прашам каде може да си направам вакви прамени
  [​IMG]
  навистина ми се допаѓа многу, ама кај оваа мојава фризерка кај што одам ми вика дека она тоа не правела :( па ако некој може да ми помогне би било супер :$

  (п.с. се извинувам ако веќе има ваква тема хихи)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ова не се прамени во боја, ова е буквално шатирање со фолија. Повеќе ќе се оди на фарбање,а помалку да остане твојата боја на коса.
   
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Девојчето игледа мисли на розевите прамени доле на 2-та слика
   
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Да не ти го прочитав коментарот немаше ни да ги видам розевите прамени. Упорно се ѕверев во плавата коса :D
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Сакам ваквиииии
  994888_586698878035772_1648540948_n.jpg
   
 6. Kly

  Kly Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo :) Veke dolgo vreme razmisluvam za osvetluvanje na mojata kosa no nikako da dojdam do preporaka kaj nekoj frizer koj navistina e dobar?(fingers)Poveke bi odela i na ovaa opcija pa ve molam ako znaete nekoj koj sto bi mozhel da napravi da ne zhalam podocna hahah napisete gi vasite preporaki :D
   

  Прикачени фајлови: