1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашај и погоди

Дискусија во 'Форумски игри' започната од poi, 8 август 2020.

 1. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Еве што е идеата на играта:

  Еден замислува збор (предмет), како на пример виножито, кревет, перница, трева итн. Следните души поставуваат да/не прашање и ако некој има идеа што може да биде замисленипот збор погаѓа. Доколку погоди тој следно мисли збор. :)

  Еве еден пример. Јас сум замислила некој збор и какви би можеле да се прашањата.
  1. Дали го има внатре во куќа? - Да
  2. Дали го има во дневна соба? - Не
  3. Дали го има во кујна? - Не
  4. Дали го има во тоалет? - Да
  5. Дали е мало? - Не
  6. Дали е електричен уред? - Не
  Погаѓам: када (туш кабина) - Не
  Погаѓам: шолја - :party:

  Значи тој што го замислил зборот одговара со да/не, а другите поставуваат прашања и погаѓаат. :)

  Се надевам дека ќе ви се допадне. За да имаме претстава со колку прашања се погодил зборот, редете бројче на прашањето.

  Почнувам јас, т.е. јас имам замислено збор. Ваш ред на прашања, поставувајте додека некој не го погоди зборот. :inlove:
   
 2. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  16.361
  1. Дали е предмет?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Не
   
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  2. Дали е животно?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  2.455
  3. Дали е појава?
  4. Дали е статично нешто или варира?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  2. Да

  3. Не
  4. Статично би било
   
 7. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  5. Дали е домашно животно?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  6. Дали има крзно?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  5. Да

  6. Да
   
 10. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  Погаѓам: маче?
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.517
  Пол:
  Женски
  7. Дали е мачка
   
  На poi и Marija6165 им се допаѓа ова.
 12. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  Куче
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Точен одговор: маче
  @marija305 твој ред :party:
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  Смислено, прашувајте :)
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  1. Дали е предмет?
   
 16. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  2. Дали е храна?
   
 17. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  Да.
  Не.
   
 18. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  27.061
  Пол:
  Женски
  Дали го има во домот или надвор од него?
  Вака некој може да си игра, мислам дека новиот победник треба на стариот победник да му го каже зборот по лична порака и стариот победник нема право да учествува и да го кажува зборот на другите членови. Предлог само.
   
  На LadyLollypop и marija305 им се допаѓа ова.
 19. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  Прашањата треба да ги одговараме само со да и не. Може да биде и внатре и надвор.

  Мене ми се допаѓа предлогов, секако ако се согласи @poi на ова.
   
  На poi и gjoker4e им се допаѓа ова.
 20. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  27.061
  Пол:
  Женски
  Ташна

  Ако не е ташна, дали може да го има во сите бои?