Прашај и погоди

Дискусија во 'Форумски игри' започната од poi, 8 август 2020.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Не
   
 2. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Дали го користат малите деца?
   
 3. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  4. Дали го има во природата?
   
 4. Fidorija

  Fidorija Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Дали е големо или нешто мало?
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Не

  Не

  Генерално, не е ни мало ни големо, средно би рекла :D А од предметов има и помали и поголеми примероци, не се исти. А и по форма се различни.
   
 6. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  6. Дали служи за декорација?
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Да
   
 8. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Рамка за слика?
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Не е рамка за слика
   
 10. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  2.620
  Пол:
  Женски
  Треба зборот да ми го пишеш во лп :)
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  А која е поентата на пишување на зборот во лп? :?: Тоа не е наведено во правилата на играва, само предлог беше. Кај мене, на пример, немате опција да пратите порака.

  Не
   
 13. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  7. Дали е стаклен предмет?
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Може да е и од стакло, да.
   
 15. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  2.620
  Пол:
  Женски
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  Да
   
 17. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  2.620
  Пол:
  Женски
  Може да прашувате