Прашај и погоди

Дискусија во 'Форумски игри' започната од poi, 8 август 2020.

 1. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не е ташна.
  Да.
   
 2. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.050
  Допаѓања:
  20.773
  Пол:
  Женски
  Маса :D

  Дали има или може да прави звук?
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не е маса.

  Да.
   
 4. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  5.372
  Пол:
  Женски
  Да не е од оние рефлектори по дискотеки што ги има.

  Ако не е тоа, дали би можело да се врти???
   
 5. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не е тоа.

  Да.
  И требаше бројчиња на прашањата да ставате за да се знае со колку прашања ќе се погоди одговорот.
   
 6. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Даа, може и вака. Ќе биде најферски. :)
  Инаку јас ја почнав мојата идеа како игра, слободно додавајте плус.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  7. Дали го има во секој дом?
   
 8. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 9. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.050
  Допаѓања:
  20.773
  Пол:
  Женски
  Фен за коса

  8. Дали е само за возрасни?
   
 10. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не е фен.

  Не.
   
 11. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.050
  Допаѓања:
  20.773
  Пол:
  Женски
  9. Дали спаѓа под мебел?
   
 12. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 13. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.050
  Допаѓања:
  20.773
  Пол:
  Женски
  Вентилатор?

  10. Дали во домот се среќава почесто отколку надвор?
   
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не е вентилатор.

  Не.
   
 15. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  11. Дали е превозно средство?
   
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 17. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  12. Дали е растение?
   
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
  Не. Кажав дека е предмет.
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Оу да (facepalm)
  13. Дали е големо?
   
 20. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.050
  Допаѓања:
  20.773
  Пол:
  Женски
  Радио.

  14. Дали работи на струја?