Прашај и погоди

Дискусија во 'Форумски игри' започната од poi, 8 август 2020.

 1. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Дали работи на струја?
   
 2. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  2.056
  Не.
   
 3. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  9. Дали е растение?
   
 4. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  2.056
  Не.
   
 5. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  10. Дали голем предмет?
   
 6. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  2.056
  Го има и голем, и мал, во разни големини.
   
 7. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Саксија за цвеќе?
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  2.056
  YES! :D(highfive)

  Ти си на ред.
   
 9. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
 10. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  3.883
  Пол:
  Женски
  1. Дали е предмет што може да го носиш во џеб?
   
 11. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Не
   
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  2. Дали го има во надвор во природа?
   
 13. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
 14. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  20.832
  Пол:
  Женски
  Камен

  2. Дали е мало?
   
 15. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  2.056
  3. Дали е жива материја?
   
 16. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Има и мало и големо
  Животно е
   
 17. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  4. Дали е домашно животно?
   
 18. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
 19. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Не е домашно ама може да се чува како милениче
   
 20. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Да не е хрчак?
  5. Ако не е дали е влакнесто?