1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашања без одговор

Дискусија во 'Насмевка' започната од ivance5, 17 август 2010.

 1. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  1. Зошто луѓето нарачуваат дупли чизбургер и голем помфрит, а со тоа и диетална Coca-Cola light?
  2. Зошто жените не можат да стават маскара со затворена уста?
  3. Зошто зборот “кратенка“ е толку долг?
  4. Зошто за да го изгаснеме Windows мораме прво да кликнеме на Start?
  5. Зошто сокот од лимон се прави со додатоци, а средството за миење садови со мирис на лимон - од вистински лимони?
  6. Зошто не постои храна за мачки со вкус на глушец?
  7. Зошто иглата која се користи за еутаназија е стерилна?
  8. Зошто кога батериите на далечинскиот управувач се скоро испразнети упорно стискаме посилно на копчињата?
  9. Зошто ги переме пешкирите кои ги користиме по бањање? Зарем не треба да сме чисти во моментот кога се бришеме со нив?
  10. Зошто пилотите-камикази носат кацига?
  11. Како таблите со натпис “Забрането е газење на тревата“ стигнале до средина на тревникот?
  12. Што се обидувал да направи човекот во моментот кога открил дека кравата дава млеко?
  13. Дали вработените во Lipton (ice tea) имаат пауза за кафе?
  14. Зошто “одвоени“ се пишува со еден збор, а “сите заедно“ со два одвоени збора?
  15. Зошто продавниците кои работат 24 часа имаат брави и клучеви?
   
  На worrieddd, Sara123, Chocolate.me и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  :lol: :lol: :lol:
  :!: Јас можам да ставам маскара и со отворена уста.
   
 3. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Па тоа е муабетот - дека жените ставаат маскара со отворена уста
   
  На SexyGirl2, Chocolate.me, faye и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. divine

  divine Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  28
  Eј да и јас сум мислела на ова стално , абе смешки! и онака кога ке се видам во огледало како изгледа почнувам да се смеам!
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Смотана сум. :lol:
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Се замислив :^)

  :D :lol: :D
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Да дополнам:

  *Зошто кучето мрази да му дуваш во "фаца", а кога се вози во кола секогаш ја вади главата надвор?
  *Зошто без разлика каква е бојата на шампонот пењата секогаш е бела?
  *Зошто го стискаме "START" копчето кога сакаме да го изгасеме компјутерот?
  *Прво се будиш или ги отвараш очите?
  *Зошто редот во којшто чекаш ти, секогаш се движи поспоро?
  *Кога прво го измислиле часовникот, како знаеле на колку часот да го наместат?
  *Зошто го мрдаме глувчето кога чекаме да се отвори програма, дали така побрзо се отвара?
  *Aкo исчезната личност ја види својата слика на некое дрво и се пријави, кој ке ја добие ли наградата?
  *Зошто гинекологот излегува од собата кога се соблекуваш кога секако ке те види гола?
  *Може ли да се плаче под вода?
  *Зошто тркалезната пица се испорачува во коцкасти кутии?
  *Зошто луѓето велат "спиев како бебе" кога бебињата се будат на секои два часа?
  *Зошто прслук е во еднина а гаќи во множина?
  *Ако сите земји во светот се во долгови, каде отишле сите пари?
   
  На MaggieTatum, Chocolate.me, Cacy и 2 други им се допаѓа ова.
 8. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Не ми текнува на прашање затоа еве одговори
  Претпоставувам бидејќи воздухот од нашата уста е топол. :D
  Бидејќи бојата не ја прави пената.
  Бидејќи не знаеле каде да го стават на друго место.
  Јас прво се будам незнам за другите. :D
  Марфиев закон е тоа.
  Според звездите претпоставувам.
  Бидејќи сме нервозни.
  Бидејќи не постојат тркалезни.
  Исто како кога ќе речат се потам како свиња а свињите немаат потни жлезди.
  За другите прашања незнам
   
 9. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  Ако денес е 0 степени,а утре е дупло поладно колку степени ќе биде утре? цел ден мислев и не ми светна во главата
   
  На worrieddd и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Јас ставам маскара со затворена уста. :/
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Е што де? :^)

  Исто и јас.
   
 12. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  јас можам да ставам со затворена уста.
   
 13. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  И јас :lol: ;)
   
 14. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935


  ме2 :lol:
   
 15. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935

  ее сеа ме замисли... ://
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Една таква заплеткана задача и јас знам :P :D
  Ми останала во памет од 5 или 4 одделение :lol:

  Ако на полноќ врнело дожд,дали после 72 часа ќе може да изгрее сонце?

  Се мислев цел час и никако да ми текне...А и на цело одделение.Најпосле јас се избрзав:Може да има сонце,како не може? :D :D :D


  Одговор:
  72 часа-3 дена.Ако на полноќ врнело,после три дена,пак е полноќ :D Не може да има сонце
   
  На Elena..T, Chocolate.me и Name им се допаѓа ова.
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Една глупост на наставникот по математика од 7мо одделение.
  Си било едно село каде што имало само еден бербер и тој ги шишал сите од тоа село,ама сам себе не можел да се шиша,а ниту па смеело да оди на било кое друго место да го шиша некој друг.
  Прашањето е кој го шиша берберот?

  Сите погодувавме,трескавме глупости и на крај му побаравме решение и погодете...Решението беше:Не постои такво село! :^)
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Јас како одговор на тоа прашање, знам дека е попот. Не знам дали беше баш така прашањето, ама така некако беше :D
   
 19. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  исто и кај нас во основно имаше еден откачен наставник...
  не прашува нас: на кое место најмногу се носат капи...
  ние сите трескаме глупости: Америка, Англија, Австрија, Швајцарија, Македонија хаха...

  и одговорот на крај беше : на глава :D
   
  На xoxo5, LittlePinky, Chocolate.me и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски

  Па ваљда па О. :lol: