1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прашање за форумот?

Дискусија во 'За форумот' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Никот не можеш да го смениш.
     
  2. Worldas

    Worldas Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Машки
    Името мислам дека не се менува.
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Името,т.е.никот на овој форум не може да се промени,само можеш да направиш нов профил со нов ник од нова имејл адреса за логирање на форумот.
     
  4. GrevMk

    GrevMk Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2017
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    2.723
    Не можеш да го смениш. Жал ми е.
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Зошто ми ја избришавте темата. Воведот беше добар, и пример реален додадов. По кој критериум одлучувате кои теми се за во канта, а кои не се
    @Lella @referentka @RainBow
    https://www.huffingtonpost.com/entr...-for-ice-cream-or_us_5a2c4846e4b04e0bc8f3b52c
    Немојте да ми кажете дека не сте сретнале машко што се срами да јаде банана?
    Или машко што одбило цевка во кафич затоа што не бил женско?
    https://247sports.com/college/michi...r-man-to-eat-banana-in-public-26429084?Page=3
    Вакви теми и дискусии има на секој можен форум, и во секоја можна форма на интернет. Не е дискусија која сум ја измислила јас.
    https://www.huffingtonpost.com/entry/14-manliest-foods-ever_us_55e5d720e4b0b7a9633a56d2
    https://www.prevention.com/food-nutrition/healthy-eating/a20452173/food-steroetypes/
    https://incidentii.wordpress.com/2010/08/11/eating-bananas-in-public/
     
    На Gosh, Lianna Anna, Scott Weiland и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше пред некое време избришана смешка во „преозбилната“ тема Dirty talk, дури не беше ни цитирање ни ништо, само смешна сцена од филм во контекст на темата... Некои од модераторите се скарани веќе со хумор и сарказам, прво во таа категорија (секс) па и во сите други.
    А што убаво би било да се зафатат со тоа да банираат асално и трајно тешки шовинисти со 100 профили што слават тепачи и војни, и манијаци :) ама приоритети...
     
    На Gosh, Nigredo Odor и DAngel им се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    100 пати го имам пријавено дека е дупли профил на претходно баниран член. Ни самиот не негира. Администраторите/модераторите како богови, се збори за нив, ама уште не е докажано дека постојат, не ме удостоиле никогаш ни со одговор на пријава. Не реагираат додека не почнеш да пишуваш јавно по темите.
     
    На Gosh, Scott Weiland, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    @Dust, @RainBow - може ли да ми објасните зошто ми е избришано мислењето во темата „5 прашања кои би му ги поставиле на првиот состанок“, и моето и оние за телегонија што се пошегуваа? И тоа без ни нотификација ни бакрачи...
    Се пронашле децата во шала иако никој не ги спомнал, пријавиле, и вие музички желби им исполнувате?
    Па не е ни 100% тролање и зафрканција искрено, јас од форумов дознав дека има кај нас луѓе што веруваат во такви работи и озбилно не би сакала со такви. Не смееме тоа да се искажеме?
    За ова зборував, која од вас и да средува поредовно и брише во категориите љубов и секс (а претпоставувам Реин е) стварно треба да олади малку.
     
    На Gosh, Joi, Tan4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Погрешно претпоставуваш.
    Но сепак и покрај претпоставката, ќе ти кажам дека тролање нема да се дозволи
    Ако ви се пишува на темата ОК, ако не скокнете ја.
    Не може во секоја втора тема да се трола онака од ќејф.
    Тролајте во кафич, во кафана...на форум каде што треба да се дискутира по правила - НЕ.
    Ако вчера не сум стигнала да избришам поради лични причини, не значи дека ќе стои трајно така..
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Музички желби им исполнуваат. Се пожалил господинот дека веќе не си ја сака темата која ја отворил и одма му ја бришат, патем бришат и тема од насмевка во која имаше буквално ХУМОР.
    Патем, уште чекам да ми одговорите што не беше во ред со мојата вчерашна тема.
    И од кога тоа теми и мислења се бришат по барање на личноста која ја отворил темата?
    Молам да ми ги избришете мислењата од 2014 назад, каква ви е таа селективна правда?
    И јас се покајав што сум ги пишала, како што се покајал господинот што ја отворил темата.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    По што оцени дека било тролање и дека оние што постирале навистина не го мислеле тоа?
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Слободна проценка на модераторот, поради сите минати теми и разговори кои веќе одамна преминале во тролање па биле избришани
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Многу слобода си дал модераторот, да мисли дека чита мисли :)
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Ау, супер :) само продолжете така.
    А ова, не е ли тролање тогаш?

     
    На Gosh, Nausicaa, Joi и 2 други им се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Јас лично мислам дека треба малку да оладите со тролањето по темите. Не е еден пост со зафркавање, страници и страници. Една ќе почне и надолу само надоврзување. Ако ве оставиме една тема нема да остане за било каква, освен сеирџиска, дискусија.

    Ако сакате да отворате теми за сеир, сторете го тоа во насмевка.
    Сите теми да станат теми за сеир и за тролање на неколку членки нема да дозволиме.
    Затоа ве замолувам да се зафркавате во насмевка во рамките на правилата на форумот.

    Едит, еве ја темата отклучена, продолжете таму со тролање и ослободете ги другите теми за дискусија. Ако немате што да кажете скокнете ја темата.
    Благодарам.
    https://forum.femina.mk/threads/Мажи-кои-јадат-сладолед-банана-смуди.28986/
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  16. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Веќе сфативме дека е океј на форумов некој слободно да пишува хомофобични, расистички, навредливи мислења кон одредена група луѓе и тоа во осетливи теми, да нарекува некого убиец и притоа да биде толериран. Ама кога на некого ќе му плеснеш дека појма нема од наука и нема општи познавања па си тресе глупости, леле тие сироти се навредиле. На нас останува да се помириме.
     
    На Gosh, JollyGirl, crimson и 8 други им се допаѓа ова.
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Реин, а зошто ми е избришана тема од насмевка, ако за таму е тролањето?
    И тоа не ни знаев дека е избришана, додека не ми се пофали еден член дека ја избришале затоа што тој побарал.
    Музички желби, much?
     
    На Gosh, Tan4ence, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    И двете теми си го истераа текот, само препукувања, ништо повеќе.
    И уште еднаш повторувам, тролање во теми каде што не му е местото нема да се толерира.
    Нормална дискусија веќе не може да се има низ форумов и време е да се сменат некои работи. Мислам јасна сум веќе. :)
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Супер, значи нема да толерирате сексизам од 100 пати реинкарнирани профили и ќе се потрудите барем да ни одговорите на пријавите.
    Одлично, благодарам :)
     
    На Gosh, crimson, Tan4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Не си во право Реин. Не разликувате тролање од хумор и сарказам. Од кога сум тука, во разни шашави теми имало мислења од квалитетни членки екстра зачинети со хумор и зафрканции. Вакво цепидлачење никогаш немало.
    Темава со петте прашања е уште од почеток ridiculous, и тие мислења што останале се саркастични и нормално е.
    А во тие категории апла се гледа како се модерира и на каде иде форумот. Нашето „тролање“ е проблем, а стојат и огласи за тројки, мислења на манијаци што си пишуваат слободно со месеци. Срамота е.
     
    На Gosh, Tan4ence и DAngel им се допаѓа ова.