1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прва акција "Титаник" за изборни злоупотреби

Дискусија во 'Политика и настани' започната од PogbaPol, 12 февруари 2016.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Таман работа за нешто против да имаме едни кон други, не ми беше тоа поентата руку баш за тие вработувања, едно е вработување друго е поприлично виксока и значајна позиција. Има многу високообразовани кадри така е ама за жал не може сите да влезат под државна капа, да се надеваме ќе биде подобро и ќе има работа за сите без борба за во државна администрација, а со тек на време и тоа не многу далечна иднина администрацијата ќе биде како некогаш со мали плати, а приватен сектор со високи, еден дел веќе е и така. А за циркус денес едно утре друго ... игри без гранци, а се на грб на народот ќе биде.
     
    На NikiBastore му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Ти мене ме зезаш ? Таа жена е правник, под дефолт оратор кому пишан текст не му треба (ЈАВНИОТ НАСТАП ТРЕБАЛО ДА ГО УСОВРШИ АКО ВООПШТО ИСКОЧИЛА НА РОЧИШТЕ ДО СЕГА, новинарите не ја чекаат да им се смешка туку да реферира) и не коментирам веќе на темава сувишно е.
     
  3. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Кај ќе ни беше крајот ако наместо ораторските способности на Катица, од петни жили се критикуваа криминалите и газењето на којзнае колку закони и уставот.
     
    На Rama, cresa-jagoda, Tanjamm и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Kako sakas vrti ja toa e odraz na nejzinata sigurnost vo rabotata ama po se' izgleda drugi rabotat za nea, toa e moj vpecatok i toa 1 pat ja gledav mn mn vesti ne gledam i sum imala pravo.
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Леле, овој Бугарот што пишал, студирам економски и пошто Груевски ДИСКУТИРА за економијата, за тоа гласам. (Она дека знае да води економија е бладање, се надевам ќе му помине. )

    Е да бе, јас не знам да го изговарам гласот р и затоа гласам за Груевски. (стварно не знам, не го заебавам)
    Ма, ни татко да ми е нема да гласам за него.

    Многу ми се допадна мислењето на @calliope . Се надевав дека некој ќе и рециплира. Во смисла да се засрами па да почне да се распарава дека не е така.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. karmenka

    karmenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    62
    Ако премиер на една држава, со улога на претседател, може да си дозволи ужасни говори без никаква дикција, тогаш мислам дека една обвинителка што прв пат се соочува со поширока јавност може да си дозволи да чита на прес.

    Мислам озбилно.. тебе сеедно ќе ти биде тебе кога знаеш дека ти следува вакво нешто - http://dudinka.mk/?p=2397 ??
    Дно-дна! Миленко греву еден за жалење си, ништо поише!
    Се изначитав секакви глупости по интернетов али никогаш новинар кој е критички настроен кон власта не сум прочитала да напише за носот, одот, сексуалната определба или Р-то на Грујо.
    Е токму тоа е разликата меѓу простата раја и цивилизираниот народ.
     
    На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Ако не си информирана (а за навреди те бива хаххаха) Грујо е економист, а Катица е правник кој е обучуван оратор ама треба да е спремна бе, мила, а женава е како јагне под команда и тоа цел свет го гледа. Не можеш од црно да направиш розево барем обиди се да биде сиво :D како другиве две знаат како се реферира? А главната е стара школа :D и поискусна или барем така би требало да биде и да биде квалификуван кадар. А што е е квалификувана за АЈ ТИ Директор изгледа :D поззз:hai:
     
  8. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Ах пуста Катица...толку ги боли некои луѓе што и влакната под мишка ќе и ги избројат за да и најдат маана....
    А во исто време се поклонуваат на некој криминалец што е десет интелектуални нивоа под Катица...
    Србите имаат една стара убава поговорка:
    Рџавом к**цу и длаке сметају...
     
    На cresa-jagoda, kukla21, sparklie и 6 други им се допаѓа ова.
  9. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Манекенов прво на рехабилитација во Бардовци, па после во Идризово. Жал ми е за затворениците да трпат психичка тортура од ненормалниов.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Имаш право :) попаметна е она и ја па, не знамшто ми би да пишам што мислам :D дојде жената да си го наполни џебот и ќе си оди како да и не била воопшто, е, сега кој ќе плати за џебот нејзин да не зборам :)
     
  11. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Ке платат истите оние што им овозможија на останатите криминалци да изнесат на приватни сметки повеќе од 5 000 000 000 евра...(пет милијарди евра) ...
    Во споредба си нивните милијарди, неколкуте илјади евра плата за Катица се страшнааааа сума...или на тие што се така програмирани да зборат така им се гледа...
    Инаку за паметна или глупава не би знаел да дадам мислење....сигурно е поглупава од еден Мијалков кој има направено криминална организација на која би му позавидел и Пабло Ескобар...ама тој не боде очи, Катица што сака да тера правда е трнот што ги боцка слепците...
     
    На Rama, cresa-jagoda, kukla21 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Поим немам за што пишуваш искрено ти кажувам, како да кажам за ова вака или така кога не знам, се ширеа еден тон муабети, 1 испадна ветер и магла и се примам со резерва последниве години. Не е оправдување во секој случај според впечатокот што го остава женава, а јавен лик е така што сите ќе си муабетат.
     
  13. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    така де...за пет милијарди евра поим немате никој...а за пет илјади евра се знаете. јбг, не е до вас, софтверот е таков...;)
     
    На cresa-jagoda, kukla21, referentka и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    хахахах мојот софтвер вика ПРОВЕРИ СИ СЕ' ДА НЕ ТЕ БОЛИ ГЛАВА хахахха па, после друго е кога знаеш за што збориш ;) јас не сум џандар за некого за жал за некого за среќа :)
     
  15. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Токму заради ова МОРА да постои Катица и сите да ја подржат. Зошто слепилото се лечи само треба да се најде вистинскиот лек..
     
    На cresa-jagoda и Tanjamm им се допаѓа ова.
  16. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Колку и да си ти ОК како лик овде, колку и да сум определена здравиот разум не ми дава да и' верувам. Тоа е мое мислење.
     
    На okcenzi и zuto им се допаѓа ова.
  17. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Здрав разум не треба да подржува криминал...или барем да се запраша зошто го прави тоа. Оти не верувам дека некој уште верува во глупоста за лепени и монтирани разговори во кои сами се фалат со криминалот, функционерите кои се сега мета на Катица...
    Здравиот разум би размислил кого брани, докажаниот
    криминалец или смотаниот адмимистративец...
     
    На cresa-jagoda, kukla21 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Jas ne zboruvav za kriminal tuku za kvalifikacii,povtorno ti kazuvam ne sum merodavna da zboruvam za kriminal.
     
  19. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Аха...а за кдалификации си меродавна...
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Тоа е видливо,а за криминал ти можеш да зборуваш како полицаец веројатно,а јас на памет да си пишувам не оди, нели? без разлика за кого,можам да кажам само за она што е обелоденето по медиуми, судови и тн. ама за др не, не влегувам во такви игрици каде се' е можно.