Прва љубов...

Дискусија во 'Врски' започната од Winter.Girl, 27 март 2010.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.297
  Пол:
  Женски
  Трето одделение, седеше до мене.
  Имаше плава коса и сини очи и знаеше математика.
   
  На mula и zhap4e им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.114
  Допаѓања:
  14.826
  Пол:
  Женски
  Верувале или не јас прв пат се заљубив сега на 14 години :inlove:
  Во едно дете од другиот клас што беше,толку многу е убав :$ Не ми возврати никогаш за жал,но јас осеќам дека сеуште го сакам...смотана(facepalm)
  Само едно време чатавме,дознав дека зборел лошо за мене и стварно да ви кажам ова беше моето прво љубовно разочарување и срцето ми го скрши,се карав со сите негови бифши девојки и девојки,ми се случи да се тепам ради него,почнаа сите да ме мразат,изгубив многу другарки поради него,но тогаш уствари дознав кои ми се вистински другарки. Многу пати ме омаловажуваа,понижуваа дека он беше еден од најјаките фраери и јас пак успеав да се справам со сите..Му поправав оценки,бегав од часови за него,секој одмор трчав за да го видам..Се разменивме со сликички од полуматурата и ми остана неговата слика како спомен и ќе си ја чувам:D Многу тешко го поднесов тоа дека нема веќе да го видам дека одиме сите во средно..
  Не се каам за све што направив за него,можеби го немав , но засекогаш ќе живее во моето срце и ќе го паметам како прва љубов :inlove: ова трае веќе 10 месеци и мислам дека уште ќе трае
   
  На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.025
  Допаѓања:
  95.885
  Пол:
  Женски
  Најпрво беше.синот на воспитувачката во забавиште..го заборавив кога се прерлив во прво..од тогаш па до првата љубов, као љубов беше комшијата од соседен влез:inlove: У средно дури..кога сите имаа дечко а ја не и беа: ау жабо,па како не.. еден убав сончев ден реков..си фатив дечко - комшото го опишав:D:D
   
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Мојата прва љубов беше во шестто оделение , ииии заврши све после 7години .... Би рекла детска,нестабилна врска , кога радост кога тага .... И тој стана наркос , но се стабилизира после некое време и слушнав дека се оженил!
   
  На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.355
  Пол:
  Женски
  Prva ljubov,mojot najsladok son,zaradi koj si go unistiv zivototnikoj nema da sakam kako nego,me unisti taa ljubov
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Вo oснoвнo, бев петтo oдделение, тoa беше љубoв:) детскa, чистa, бев зaљубенa вo негo шест гoдини, сo негo гo имaв првиoт бaкнеж, љубoв нaјгoлемa кoјa секoгaш ќе oстaне вo мене, вo мoетo срце, вo мoетo сеќaвaње...среќнa сум штo првиoт бaкнеж гo имaв сo некoј вo кoј бев зaљубенa и гo дoживеaв сo чуствa, емoции
   
 7. DarkGeek

  DarkGeek Нов член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно е мојата прва љубов. Се започна на фб кога тој ме додаде пред 2 години. Делуваше интересен па решив да го запознаам. Му пишав и така пишувавме еден месец. Беше многу интересен, драг, мил и пријатен. Ме прашуваше дали излегувам јас му одговорив дека одам често и кога ќе го видев некаде му кажував за тоа. Тој сакаше да го поздравувам но мене ми беше срам. Зборувавме за се и сешто освен за една тема љубовната . 4 месеци немаше ништо, па една вечер се намолив да му пишам и тој тогаш ме праша за висина и така правеше доста иститкуваше, заобиколуваше, но никогаш не кажа ништо директно. После еден месец така додека пишувавме (знам беше глупаво и не требаше така ) го прашав да не чувствува тој можеби нешто за мене. Тој одговори wtf па јас имам девојка и јас му се извинив за тоа. После 2 месеци и од тогаш почна малку ладнокрвно да се однесува на (фб). Се случуваше да види порака и воопшто да не одговори на неа дури и ако ја видеше пораката одговараше после некое време. Минатата година летото пак почнавме да пишуваме најнормално. Тој се извини за тоа што не ми одговарал. Една вечер ми пиша прв и почна да зборува за тоа да почнеме да се дружиме и велеше дека кога ќе ме види ќе ме поздрави. А јас тотално испаднав глупа и му реков дека се срамам од него тој се налути и рече сме немале потреба да пишуваме а јас му се извинив и тој го прифати извинувањето. Му реков дека страдам, а тој ми кажуваше се нај нај да не се грижам за другите што мислат. После тоа една вечер додека пишувавме го прашав што многу сака да прави и тој одговори вака "Многу сакам да <{." Јас почнав да го прашувам што значи тоа тој само гледаше пораките и ништо не одговараше. После некој ден видов дека ме избришал. После 2 седмици се намолив да му пишам пак, да го прашам зошто ме избришал а тој одговори ништо не е. Му реков ако сум направила нешто му се извинив. Го прашав да не ти кажа некој нешто за мене. Тој одговори можеби и го прашував да ми каже кој и што му кажал за мене а тој не сакаше да ми каже. Јас тогаш му кажав една работа да знае само дека многу ми се допаѓа.Почна школото. Бевме различни смени и секогаш кога ќе се видевме тој ме гледаше така директно во очи, се свртуваше, ме гледаше настрана, ми се насмевнуваше. Мене тоа најмногу што ме нервираше беше тоа што во овој наш "разговор" се приклучија и уште двајца негови другари кои се допишуваа со мене по еден месец. Со тој првиот другар правевме најнормален муабет јас му кажав дека овој дечково ми се допаѓа. После некое време тој самиот се налути за ништо работа и потоа јас му кажав дека него ќе го поздравувам а овој другиов (што ми се допаѓа) не. Тој ја виде пораката и ме блокира и после 2 месеца ме одблокира и пак ме додаде. Со вториот другар што пишував еден месец сакаше да биде во врска со мене и велеше ме засакал, се заљубил во мене. Јас го одбивав и нему му го изнакажав моето мислење за дечкото што ми се допаѓа и за тој првиот другар. Тие се закануваа ќе ме тепале и после тоа вториот другар кажа тоа било шега само. А тој првиот другар ми пиша зошто сум пишувала глупости за нив кога не ги познавам. После 5 месеца дечкото што ми се свиѓа ме додаде и после една недела ми пиша во група со првиот другар. Двајцата сами почнаа да се зафркаваат со мене, да ме прашуваат некакви глупави прашања, да ме прават глупава, никаква. И јас глумев нешто пред нив (хаха) . Ме прашаа дали знам убаво да цртам јас реков така-така. Тогаш првиот другар рече тогаш ништо не бидува од работата. Јас се зачудив која и каква работа. Ја напуштив групата и во нов разговор му пишав на дечкото (што ми се допаѓа). Тој ми велеше да го вратам во групата но јас му реков дека и јас ја напуштив групата. Го прашав зошто така се однесува, да правиме нормален муабет како што сме правеле а тој рече да не бидам досадна и дека подоцна ќе сме пишувале. Понатака, со денови го немаше да пише јас му пишував така 2-3 пати прва и му кажував да престане да се однесува така, да созрее, да размислува позрело... Никаков одговор немаше туку само видена порака. Така една вечер тој ми пиша дека не смеел да се допишува со мене бидејќи тој првиот другар ме сакал, ме молеше да му пишам на тој другарот, ми праќаше ☺️ ете вакви. Една вечер прва му пишав и го прашав за тоа кога треба да му цртам по ликовно(демек му требало за ликовно). Него го немаше да одговори и кога ми пиша дека не сакал да се допишува со мене. Јас го прашав зошто и тој ми изнакажа дека имал девојка (преубава,прекрасна), дека јас се однесувам здодевно и тој првиот другар му кажал да не ме блокира. После некое време се му изнапишав на аск.фм, дека ми пишувал само да си исполни време, дека се зафркавале другарите и тој со мене и дека ме лаже оти имал девојка. Тој само ми кажа дека не го интересирало мое мислење и ако сум била глупа и заостанета тоа мое да си е, да не го замарам. Тоа. А интересна работа кога ќе се видевме во живо пак продолжуваше тоа скришно гледање, насмевнување, гледање директно во очи. Некогаш кога ќе одеше и јас бев во близина тој ќе се свртеше и ќе ме гледаше така неколку секунди и така. И еве веќе 5 месеца си немаме пишано ни ништо. Женски или момци помогнете ми било кој од вас и кажете ми што значи тоа негово однесување. Ви благодарам однапред.
   
 8. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.521
  Ahhh mojata prva ljubov, mnogu pati se ima seteno, bev prvo ili vtoro koga se zapoznavme. Se vikase Daniel, bese posvoen idese poke pati kaj mene vo komsii, ednas se pogodi i jas da pojda na slava kaj niv. I nie denca ne pratija da si igrame i Daniel me vikna kaj nego vo soba, mi svirese na sintisajzer, posle mi kaza deka za mene bila nameneta taa muzika, i mi kaza deka me saka i me prasa dali go sakam i jas, i mu rekov da i me bakna na obraz. Posle toa dolgo ne se vidovme, i vise ne znam ni kade e.. bi sakala barem ednas da go vidam.. btw ima decko so kogo planira brak i se vika Daniel <3
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Barbieeeeeee

  Barbieeeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Леле незнам каква прва љубов во забавиште ова она јас не ни помислував на такво нешто уште од мала сакав да бидам успешна и друго не ме интересираше љубов и такви работи моите фала богу двајцата образовани родители ме насочуваа на друг пат така да се немам потресено со прва љубов уште од мали нозе па скршено срце па глупости баш сум и благодарна на моите што сега за овие 19 години сум многу успешна и паметна а првата љубов си ја запознав пред една година секако имав некоја платонска љубов како и секое девојче ама тоа не вреде да се коментира
   
 10. Lorenn.

  Lorenn. Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Ехх, штом го прочирав насловот на темата веднаш ме фати кеза (од шестка до шестка:D), ко вчера да беше секој детаљ го паметам.Јас 14 тој 21 позади кафичот (чекајки ка братучетка ми со другар му да се изшмукаат:rofl:) и така да не бидам сама јас со другар му (на слатки маки си паднав:lol:)Стоејки потпрени на хаубата од колата на другар му (ме повлече накај него ии :*)Мирисот на пиво и цигари никогаш нема да го заборавам (аа и само тој имаше онака густа брада:inlove:)ни неговиот парфем, а да незаборавам ( пеперутките, крокодилите, ајкулите...)и цело животинско царство во мојот стомак , од кои цела вечер око неможев да склопам:drunk:
   
  На Crna Dama и marija1907 им се допаѓа ова.
 11. Pig

  Pig Нов член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ко помали ептен се дружевме буквално нон стоп бевме заедно. Па започна и шкоска година така да не се гледавме многу,бевме различна смена. Многу ретко се гледавме на школо, али пак некако си наоѓавме начин да си муабетиме. Пошто е 1 година поголема од мене, се сеќавам заврши основно а после девојчето ко во земја да пропадна, а мене до толку почна да не ми се оди на школо. Се сеќавам она ми беше прва симпатија а воедно и првиот бакнеж хахаха :P:o
   
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.717
  Пол:
  Женски
  Првата симпатија у забавиште :D заедно учевме а другарка моја исто така го сакаше :D момчево почесто седнуваше до мене а и игрите кога ги игравме се по мене одеше :D никогаш не ми кажа дали сум му симпатија или не отворено , ама онака одоколу се по мене одеше :D денес се среќаваме онака попатно ама ретко здраво да си кажеме :D остана така убав :D ама не е мој стил веќе :D
   
 13. Mïłëñã❣❣❣

  Mïłëñã❣❣❣ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  хахах првата неуспешна љубов. јас бев 5то, а он 7мо. учи со мој другар. мангуп - абее шо да ти кажам, а ја затрескана у него до бескрај. лепотан со плава коса, плави очи, бел на фаца. пргав и немирен до немај каде, сите женски лудувавме по него, а мангупов не не рецка. си се заљубил у друга и крај. глупа и наивна лесно му верував. се заебаваше со мене, демек: малечка моја, единствено мое, бебе моее, свету мој, без тебе не можам да живеам, ова-она, ти реков - ми рече. значи обожаваше да ме заебава или да ме засрами коа сум со другарките. тоа испадна ко да ми се пушта. ја па го аднав и на фб, коа ме прифати леав у облаци. ама фраеров да ти имал девојка. ама он пак си продолжи по старо со мене, ја уште позатрескана. и не знам нешто се случи, он престана да ме заебава, јас бев тогаш многу лута, дека тоа ми годеше ахах, а он мене не ме рецка. сега не сакам да го видам ГО МРАЗАМ. А ЗА ЖАЛ УЧИМЕ У ИСТО ШКОЛО
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Прва детска љубов ми беше фудбалерот Андреј Шевченко :lol: Опседната бев со него и дури се потпишував ХХШевченко, мислев готово жена ќе му бидам, ќе одам Украина и ќе го грабнам :rofl:

  А првата вистинска љубов ми е сегашниот дечко. Прва искрена и вистинска љубов. Љубов на прв поглед. И последна. :inlove:
   
 15. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  2.805
  Пол:
  Женски
  Прва љубов ми е комшијата карши мене :D уште од 5-6 години го свиѓам :inlove:
  од мал беше типче. И уште е :D сега плус има тетоважа и мускули :inlove: :inlove:
  Пресекси е :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Прва љубов која уште трае... :D Не сум успеала да го заборавам се` уште. Кога и да го видам, истото чувство. :inlove:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Првa љубoв ми е мужетo дечкoвците пред негo ми беa сaмo интерес т.е симпaтии кoи сум ги сaкaлa aмa не сум билa зaљубенa :)
   
 18. CrazyGirl23

  CrazyGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Прв пат се заљубив така вистински на роденден кај најдобрата другарка. Тоа време девојчево се дружеше онака со цело Скопје, сите ја знаеа и сите ги знаеше. И ете и дојде роденден, цело Скопје на журка цела вечер. Се сеќавам моите ги молев да ме пуштат бидејќи мислеа дека којзнае што ќе правам, јас 13 години девојчево прави журка цела ноќ. Не беше де журка со пиење, пушење, свашта.. Беше онаква ти пуштаат музика знаеш и ти денсаш :lol: и ај добро идам ја со другарка една тука си се мафтаме низ станчето кај што беше журката и оваа се лупна у еден лепотан, се сеќавам тогаш баш беше убав на многу им се свигаше а сега не е нешто најнај. И јас онака леле што убав беше цела ноќ и зборев. Често го гледав бидејки беа блиски со другаркава и неможев да го отсакам долго време. Не сакав врска бидејќи бев уште мала, барем јас така мислев. И така го сакав едно пола година, па си фати девојка и после нешто се скараа со другарка ми и не го гледав повеќе често и го подзабораив. Ама кога ќе се сетам колку бев затрескана. Смешки :rofl::rofl::rofl:
   
 19. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Hahahha prva i edinstvena :D :l:
   
 20. Devojka100

  Devojka100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  go sakav uste od zabaviste o pet godini na 16 god bevme vo vrska dve god. No toj me izneveri so drugs za Edna nok potoa se pojavi drug covek bevme10 god vo vrska no jas ne prestanav da go sakam bivsiot duri znaese deka imam vrska so drug se gledavme nekolku pati. Se omaziv imam I dete dve god I seuste. Nemozma da go zaboravam ah moja prva ljubov