1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот роденден-прослава, торта, подароци, впечатоци...

Дискусија во 'Канта' започната од kate-goldy, 19 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kate-goldy

  kate-goldy Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Досега не сретнав ваква тема ( колку што ме служат очите) :lol: ама ако има иста или слична слободно „DELETE“
  Се ближи првиот роденден на син ми а воедно и крштевка и некако ме фаќа некоја блага паника за целосната огранизација и најбитното... е тортата :!: Слушам дека за тој ден се правеле и покани за гостите (ако се покануваат повеќе), магнети за на фрижидер, декорации со еден куп балони... :tmi: Ајде местото го одбравме-горе на водно во вила ина, околу 40-50 луѓе ќе викнеме (само тоа се најблиските што по некои правила би морале да се повикаат а кои ако еден повикаш влече уште некој со себе...) само ова со слаткарнициве и тортите некако ми мати ум, незнам каде да одам за да најдам убава торта со фондан.... Па ајде мамички споделете ваши искуства со прославувањето на првиот роденден на вашите најмили, упатете ме кон вистинската слаткарница и најважно од се- како да не се расфрлам мн со пари :lol:
   
 2. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.