1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првите денови од брачниот живот

Дискусија во 'Брак' започната од Snow-Queen, 26 април 2013.

  1. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Тоа беа преубави денови навистина....Се ти е полно-рамно,не многу се замараш за нешто...Па потоа следува и медениот месец,па летниот одмор...преубави денови навистина дај боже да траат секогаш така :lol: Но како велат почетокот е секогаш најсладок и најубав...сега сме во очекување на бебуш па е уште поубаво :*
     
    На crazylady, honey.11, martty06 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Колку убава тема...Сега со насмевка на лицето се сеќавам на првите денови после свадбата.Се беше толку убаво.Немавме апсолутно никакви грижи.Бевме на меден месец,уживавме.Најмногу од се обожував кога ќе зготвев нешто и кога ке му се допаднеше.Најубави денови.На сите им поскаувам такви денови исполнети со страст,уживање и негрижа за помалку битни работи.
     
    На cresa-jagoda и vitamina им се допаѓа ова.
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Дали сум единствената овде што немам критики, забелешки, доживувања, мигови, возбуди итн првите денови/месеци откако почнав да живејам со сопругот или не се сеќавам не знам.

    Просто сето ова го доживував сосема нормално и спонтано, се чуствував како да се знам и да живеам со него отсекогаш, се ми беше еднакво во самиот момент.
    Љубов..
     
    На A.n.g.e.l.a.V, thelittle17, SV1911 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Иако уште од шрв ден сами искрено бевме како изгубни германци... ново место јас цела недела не можев да се навикнам да спијам, мм го мачеа мисли како ќе сме преживувале, а нема врска двата сме вработени,па еден период месечареше :^), јас врска немав од правење ручеци и домаќинлук ама брзо се снајдов па така се стабилизиравме можам да кажам после 4-5 месеци.
     
    На A.n.g.e.l.a.V и thelittle17 им се допаѓа ова.
  5. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.554
    Пол:
    Женски
    Хм...
    Како што кажале членката погоре ,се тоа ми беше толку спонтано и познато како цел живот да сме живееле заедно. Само што немаше ни меден месец ни одмор. Свадбата сами си ја правевме па финансиски бевме малку суви. А и мораше да се вратиме на работа два дена по свадбата :)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Првите денови од брак напнав да се тргнеме од местото кај што заедно веќе живеевме и се ни беше добро познато, да одиме некаде на 2/3 дена. Не беше меден месец но беше медена недела. До ден денес спомнуваме колку убаво си поминавме. Многу одмор многу љубов малце авантура и вкусни романтични вечери. Можеби веќе бевме во врска 7 години ама си се зближивме уште толку. И официално си ги прифативме свечено новите улоги на сопруг и сопруга. :inlove:
     
    На thelittle17, cresa-jagoda, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Го кречевме станот у припрема за бебе. Он кречи, ја чисти.

    Си се изнасмеавме слатко на сопствен рачун.

    Планот беше меден месец на Афитос неколку дена, па накај септември некое одморче поасално ама пандемија не испланиравме :|
     
    На A.n.g.e.l.a.V и thelittle17 им се допаѓа ова.
  8. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.351
    Допаѓања:
    8.286
    Пол:
    Женски
    Меден месец во Турција Анталија една недела уживанција, само капење, навечер журки имаше во хотелот кафе бар. Најубаво поминато, немаше корона ништо прекрасно беше.:inlove::inlove:
     
    На A.n.g.e.l.a.V, thelittle17 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Најтешкиот период. Ми беше тешко во друга куќа, се стегав. Едвај чекав да видам некој свој да дојде на гости. Спремавме спрат, мајстори, чуда. Бремена бев 6 месец и за да избегам од нервози се качував на спратот и по цели денови чистев, се влечкав по 100 пати истото го чистев за време да мине. Потоа беше мирно, се прилагодив, се однесував како сакав, не се стегав толку. Се беше супер додека да се породам. Потоа како друг живот да добив, од мирна атмосфера стана хаотично. Јас со депресија, стресови, сите на глава ми се качија, доење,болки и хормони. Никој разбирање кон мене, следуваа тешки месеци исполнети со караници, расправии и нервози. Сега не е толку лошо, но недостигат многу важни работи. Како цимери сме со сопругот. Ама си велам ајде ќе биде подобро, битно да не се караме како претходните месеци.
     
    На A.n.g.e.l.a.V му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.571
    Допаѓања:
    12.655
    Најубави денови дв адена само бевме после свадба дома т.е. кај моите од сабајле до вечер бевме да се видиме пред да си одат :D, вечерта пред да одиме на одмор се спакував за два саати и сабајлето во 4 тргнавме за Лефкада, здравје боже да порасне мали пак би одела :inlove:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elena878

    Elena878 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Женски
    Исти ко пред брачниот живот :)