1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првото "Те сакам" во врската

Дискусија во 'Врски' започната од butterfly992, 2 февруари 2013.

  1. Srckence22

    Srckence22 Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Немој да се плашишѓ дали ќе ти возврати, туку повеќе плаши се дали после тоа тој ќе се смени.
    Мажите се чудна сорта, интерени сте им само додека сте им недостижни, се додека се несигурни дека потполно ве освоиле, откако ќе сватат дека ве освоиле губат интерес за вас.
    Да прецизирам, мој совет е никогаш немојте да го кажете тој магичен збор „Те сакам“ ниту пак премногу покажувајте, туку секогаш оставете простор тој да чувствува несигурност. Немојте никогаш да споредувате машко и жнско, ние жените сакаме да го слушнеме тоа те сакам, но мажите кога ќе го слушнат тоа престануаат да ве освојуаат, затоа што веќе сте му освоена тврдина, и тој заминува во нов поход. Најголема грешка е по 100 пати да му кажуваш дека го сакаш, некои тоа го викаат лигавење. Мажот е како лавот, се додека е полу сит од рака ќе ти јаде, ако му дадеш да се најаде тој престанува да те слуша.
    Денес многу лесно се кажува тој збор и за жал го изгуби вистинското значење.
     
  2. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Паа кога почнав да излегувам со него првите неколку пати мислев дека сум му за една или две вечери ..Пошто типот тогаш беше страшен женскар..Ја имаше која и да посакаше си искачаше со која и да сакаше ...И онака женските лудуваа по него...иии Немав храброст да му кажам дека го сакав тој ми велеше си се залјубила во мене ова она ...а јас онака ко падната од марс абе кај ја да се залјубам ова она хаха :$ и после 1 месец му кажав дека го сакам и сеа постојано му викам дека го сакам тој само фацки ми прави ... :inlove:
     
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Доаѓа спонтано, без никаков страв или притисок. Барем во мојот случај беше така.
    Порано ми се чини дека му придавав огромно значење на тоа те сакам. А сега многу повеќе го ценам кога е во друга форма, наместо искажано со зборови :)
     
    На crazylady, Barbie20, Umbrella22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    462
    Првото "Те сакам" беше од негова страна. Што е најинтересно, тоа се случи уште пред да бидеме заедно, она официјално, да се "фатиме" :D
     
  5. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Тој го кажа првото ТЕ САКАМ ..
    Баш ме разнежни тој момент..
    Ехх , како вчера да беше.. :)
     
  6. siimii

    siimii Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Првото те сакам беше уште пред да се фанеме.... :$
     
  7. Marijasp

    Marijasp Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Првото те сакам беше еден месец пред да се фатиме
     
  8. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Можеби знаеше дека го сакам, но тоа му го немав кажано. Сепак тој беше тој што прв го призна тоа :$
     
  9. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Тој прв ми призна, а 2 месеци после тоа следуваше и врска.. Па ете, задутре 4 месеци :lol:
     
  10. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Тој ми призна прв, но знаеше дека и јас го сакам. Помина еден месец откако ми кажа па започнавме врска. Инаку пред тоа излегувавме 4-5 месеци. Воопшто не се брзавме :lol: :rofl: :devil:
     
  11. K.Karanfillova

    K.Karanfillova Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    82
    Првото ''Те сакам'' беше од него, на мојот роденден :$ иако бевме во врска само една недела... и одтогаш не поминал ден а да не си кажеме! :inlove:
     
  12. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Јас никогаш во моиве врски што сум ги имала, не сум му кажала прва "те сакам" на партнерот. Значи треба да помине доста време за да го направам тоа...
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Мене прв пат ми се испушти. Така нешто се шалевме, зборевме и јас се заборавив. Ама не се покајав, зошто така ми дојде во момент. За се има прв пат. Имав чувства веќе. :inlove:
     
  14. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    хахаха интересно.Јас прва му кажав дека го сакам бевме пијани и јас истрескав хаха душичката ми се растажи пушти солза и ме баци хехехе вечерта се криевме бидејки и двајцата имавме партнери мада он таа ја испрати дома :D а неговото те сакам беше смешно место те сакам ми кажа ти мене ме заеба хахаххаха а ја се стопив неможев да поверувам дека го слушам тоа :inlove: и после некој ден следеше Те сакаам те сакам премногуу :inlove:
     
  15. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Првото Те сакам беше кажано од моја страна за некое чудо. Зборовите излегоа сами од мене не можев да ги контролирам. А колку се срамев. Ги кажав во еден мн тажен момент на кој кога и да се сетам ми навираат солзи. Беше ептен врнежлива ноќ, стоевме пред мојата зграда,тој ме попраќаше од излегување и тоа беше нашата кратка разделба бидејќи јас утредента заминував за Ск на студии, тогаш бев бруцошка, прв пат заминував, а тој студираше во мојот роден град. Врнеше како лудо а ние без чадор, време негде 2 по полноќ, толку плачевме дури и дождот може да се каже не ни можеше ништо, солзите беа поројни кај нас. И тој палеше. И во тие моменти на збогување му реков те сакам, од што и сама се изненадив, а него баш пријатно.
     
  16. Melita-te-saka

    Melita-te-saka Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Женски
    Првото "те сакам" гo признав јас пред две месеци затоа што го чувствував и сеуште го чувствувам.. добро што признав, дека тој е срамежлив и никогаш не би го направил првиот чекор, но срце е, го сакам ! :):l:

    Сега секој ден си велиме "те сакам, те сакам повеќе, највеќе" но првото те сакам е посебнo..
     
  17. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    еи дечко ми ми кажа послее месец, а јас чекав уште два пошо не можев да ги изустам зборовите
     
  18. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Првото "Те сакам" го изговори пред воопшто да бидеме во врска, по неколку состаноци. Ми се причини дека погрешно сум слушнала и само зјапав во него како будалче. Ми ја допре раката и по тоа следеше прашањето "Ќе бидеш ли моја?". Да, ќе бидам! Од тогаш поминаа прекрасни 5,5 години, а Тој секој ден од врската повторува и покажува со своите постапки колку ме сака. Неодолив е, прекрасен, само мој. :inlove:
     
    На alana95 и Aschenputtel им се допаѓа ова.
  19. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Првото Те сакам го изговори тој после месец дена , па после испаднаа некој глупости и му се налутив па се смиривме и после 5 месеци како идеме му кажав јас :inlove:
     
  20. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Првото "Te сакам" падна за време на првиот однос! Мртов ладен ми вика уклучи светло и јас го прашувам зошто и од кога уклучив ми рече не можам на некого да му кажам дека го сакам а да не го гледам в очи. :))