1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првото "Те сакам" во врската

Дискусија во 'Врски' започната од butterfly992, 2 февруари 2013.

  1. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Тиј прв ми кажа :l: но многу брзо откакко влеговме во врска, почнавме да си кажуваме те сакам.. можеби беше прерано и не го мислев тоа баш со сигурност :|
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Точно на годишнината.
    Ме гушна силно, ме бакна, ме погледна во очи и ми рече
    Те Сакам
    Посреќна никогаш не сум била:angel: секако му возвратив и уште долго си го гушкав.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  3. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Најслаткиот подарок за Валентајн беше. Бевме на концерт , нешто се закаравме и ме гушна , ме баци и ми кажа. Малце беше збунет , али затоа заслужи цела вечер да го гушкам. Иако му се испуштило :D
     
  4. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Тoj прв ми кажа. Повеќе тој ми кажува те сакам отколку јас..
     
  5. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    Па нормално..Вие женските неможете први да кажете :D hahahaahah
     
  6. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Тој прв ми кажа, после 1-2месеци од врската, а јас некој месец подоцна. :D
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Не е битно времето, дали е после месец или два или пет, битно е да го кажеш кога навистина ќе чувствуваш дека треба да го кажеш.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Ми рече дека ме сака после месец и нешто. Нормално не го мислел тоа, не верувам дека можеш да засакаш некој за толку краток период, макар и секој втор ден да се гледаш.
     
  9. Lady V

    Lady V Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Се знаевме три години, но од кога почнавме да градиме врска, првото ТЕ САКАМ беше кога правевме еден месец од нашиот прв бкнеж, на еден мост од нашата река што е само за пешаци, си се шетавме, јас не ни знаев дека баш месец правиме на тој ден, застана, ме гушна, ме гледаше во очи и ми вика: ТЕ САКАМ и ме крена в раце и ме бакна, па еве сега после 5 години секогаш кога поминуваме на тоа место очите ни светкаат од среќа како тогаш, ама сега како во хор си викаме истовремено ТЕ САКАМ :l::l::l:
     
    На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. LeGiJ@

    LeGiJ@ Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Prvoto te sakam
    Bevme zaedno 3 godini ja sakav da ja sakav poveke od sebe nemozev da zamislam den bez nea nokj bez nea prvoto te sakav bese nekade vo prviot mesec se sakavme zaedno nenormalno iako imavme ogromni problemi od strana na nejzinite roditeli uspeavme da mineme niz seto toa taa bese mala jas malce postar 2 godini....
    S ebese kako na son ljubov emocii mi fali sega taa pregratka toj pogled taa nasmevka dusava seuste me boli ne sme zadno veke 6 meseci taa ima drug jas druga edinstvenoto nesto so go nauciv od nea e da neveruvam u ljubov...Se prasuvatte zosto ???
    zatoa sto minavme niz vulkan od problemi bev me zaedno se borevme minavme nokji i nokji placejki zaedno i barajki izlez koga konecno go najdovme izlezot uspeavme taa zamina..... Zamina bez da mi kaze zosto bez da me pogledne vo oci ednostavno iscezna mnogu pati se dovedov do situacija na samoubistvo pregolemo dejstvo na alkohol... Pa duri i droga bev polumrtov covek poleka pocnav da ziveam no nemam veke mokj i srce da zasakam zatoa moj sovet vi e ako nekogas na nekoj mu kazete TE SAKAM neka bide toa ISKRENO a vremeto koga ke go kazete nema vrska..... Pozdrav do site vas
     
    На LittlePinky и LollySky им се допаѓа ова.
  11. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Нема некој експлицитно магичен момент кога ќе се каже на партнерот дека го сакаме. Тоа во нашата глава изгледа многу конфузно и комплексно али нема всушност ништо посебно освен добар момент.
    Ако со некој се гледаш повеќе време автоматски значи дека го сакаме нели ? Логички ? Реално ? :?:
    Тоа ТЕ САКАМ треба да се случи спонтано или со умисла да се каже у точен момент како знак на возвраќање или возвишување на Љубовта која веќе ја имаме со некој...
    Ако некој го сакате треба да му кажете дека го сакате. Тоа се однесува на сите луѓе кои ги сакаме...
    Луѓето се плод на САКАЊЕ ( ЉУБОВ) , преодредени сме да САКАМЕ и да не САКААТ. :l:
    Иначе мразам лигавење као по мобилен на секое исклучување да се кажува ТЕ САКАМ , на секој 25 минути да кажувам ТЕ САКАМ , после секој оргазам да кажувам ТЕ САКАМ , после секој успех или не успех да кажувам ТЕ САКАМ , на секое исклучување од Фејсбук чат да кажувам ТЕ САКАМ, на секое поздравување чао да кажувам ТЕ САКАМ , секоја вечер пред спиење да кажувам ТЕ САКАМ!!!
    Ти кажувам Те сакам кога сакам да ти кажам Те сакам .. едноставно е.
    Сите жени што ме форсирале да им кажувам ТЕ САКАМ повеќе не сум ги сакал.
    Чудна работа е да сакаш нешто ... коа ќе го имаш може и да не го сакаш повеќе ...
     
    Последна измена: 12 октомври 2016
    На theBride и КикиМаус им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Прв тој ми кажа . Јас секогаш бев поладна , никогаш не му покажував што чувствувам , пред него се " изгорев " малце , и си реков , веќе никогаш прва нема да кажам " те сакам " . Ден денес , јас ретко кажувам " те сакам " . Повеќе тоа го слушам од него .
     
  13. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.134
    Допаѓања:
    17.714
    "Те сакам" не ми значи воопшто
    Не му придавам значење кога ми го кажуваат
    Ретко го користам ама и кога го кажувам нема никакво значење за мене
    Љубовта не се кажува, се докажува.
     
    На cresa-jagoda и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  14. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Сегашниот кога ќе ми речи Те сакам ,јас му велам Фала ти Фала што ме сакаш незнаев :D Тоа многу го нервира а јас обожавам да го нервирам , и ако ми пиши му праќам стикер лајк и одма ми се јавува да види шо е проблемо :D Некако сум изладена од тие работи муце цуце срце душиче и те сакам, го кажувам еднаш во одредена прилика ако е моментот таков чуствителен иначе потешко
     
  15. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Вториот ден од нашата врска после 18 часа дејт. Хаха :D
    И ете сега сме среќни и задоволни! :)
     
  16. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Прво тој ми кажа и не очекував дека толку брзо ке ми каже хехе а јас нему по 5 месеци му кажав за прв пат и моментот кога му кажав никогаш нема да го заборавам беше пресреќен ме гушна како никогаш досега беше готов да заплаче...душаа моја единствена :inlove::inlove:
     
    На Ники. и marija1907 им се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Сите после ден, месец, година а никој нема што признал љубов уште пред воопшто да стане збор за врска. :D
    am i the only one? :?:
     
    На Vitaly и busavobebe им се допаѓа ова.
  18. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Јас го кажав првото те сакам после 2 недели ама навистина и го чувствував тоа. Тој тешко ги искажува чувствата и поретко ама секогаш кога ќе ми каже ,, те сакам '' љубовта му се препознава во очите....:l:
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Он ми го кажа првото те сакам :inlove: Тогаш бев најсреќната девојка на целиот свет, рипав од среќа како едно мало детенце :D Уште одма првиот ден ми кажа те сакам :l:
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Кога е вистинското време?
    Кога ќе го почувствуваме тоа..
    Тој кажа прв..и последен..

    Јас.. скржава сум на зборови :)