Првото "Те сакам" во врската

Дискусија во 'Врски' започната од butterfly992, 2 февруари 2013.

 1. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Тој ми кажа прв уште на почеток на врската, а јас неколку месеци покасно :)
   
 2. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Кога ке почуствувам дека ми значи,
   
 3. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.053
  Пол:
  Женски
  Дечко ми беше прв што ги кажа тие зборови. Тогаш бевме 4 месеци заедно. Во моментот ништо не му одговорив - само го гушнав, а срцево ми биеше ко лудо ми се чинеше ќе ми одлета. Од возбуда останав нема. Ден денес се сеќавам на чувството.
  Приметив дека му е страв да не не се чувствувам исто како него. После некое време собрав храброст и му кажав и јас.
  Со созревањето на врската почнавме барем еднаш во денот да си кажуваме дека се сакаме. Некогаш и по 100 пати :rofl:
   
  На crazylady, Prijatelot, marija1907 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.778
  Допаѓања:
  30.371
  Пол:
  Женски
  Јас кажав прва, и тоа по две недели од кога стапивме во врска.:lol: Си седевме в кола така, се гушнавме и во тој момент почувствував од срце да го кажам тоа и го кажав, без двоумење и не се каам воопшто. Тој ме погледа неколку секунди и ми рече "и јас те сакам". Нема да го заборавам тој момент, тие емоции.:inlove: Ден денес си велиме по неколку пати во ден секако.:D
   
  На piksooki, Dust, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dr.Zzz

  Dr.Zzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Вистинско време е кога ќе го почувствуваш тоа. Дечко ми кажа прв, а јас бев запрепастена и одговорив со прегратка. А после неколку месеци се трудев да му кажам("тешки" беа зборовите за изговарање), сепак на крајот испадна слатко и спонтано...:inlove:
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.709
  Допаѓања:
  98.775
  Пол:
  Женски
  Тој ми кажа прв после 2 недели врска. Јас не сакав да избрзувам иако сакав да му кажам и порано ама да не испаднам како некое детиште затрескано. Среќа не е затворен тип и бетер дете у душа од мене е, па од тој ден постојано си кажуваме по неколку пати во денот. Стално ќе памтам кога ми кажа за првпат, седевме гушнати на една клупа, ептен убав и незаборавен момент. :)
   
  На Dust, Unique__, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  14.949
  Пол:
  Женски
  Првото Те сакам беше од моја страна,во моментот не ни бевме во врска бевме friends with benefits, беше искрен и ми кажа дека од негова страна нема љубов :| , не ни очекував да каже О срце и јас те сакам тебе,сепак се гледавме само за "забава" никој не ми беше крив што јас се затрескав во него :) мислам во тој момент го засакав уште повеќе заради неговата искреност, продолживме да се гледаме и понатаму, еден ден бевме кај него дома и дојде време да си одам и му велам јас си бегам, и ми вели немој не си оди, остани со мене за секогаш, јас целата се шокирав :o го прашав шо сака да каже со тоа, и тогаш прв пат ми кажа Те сакам и не можам да си го замислам животот без тебе :inlove:

  Овој Август имаме годишнина од ко сме верени:l:
  Октомври 3 години од ко сме заедно:inlove:
  Јуни ни се роди нашата мала принцеза :hug:
   
  На Adorabela, L.i.n.a.a, Dust и 8 други им се допаѓа ова.
 8. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Не се чека тој момент. Сам си доаѓа кога му е време.
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Моето прво “Те сакам” беше благо речено, катастрофално! :emo:
  Ми рече те сакам, му одговорив хаха океј. ОКЕЈ. О К Е Ј.

  И така..:wasntme:
   
  На blackwave, cresa-jagoda, honey.11 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Arla

  Arla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ми кажа една вечер кога беше пијан:wasntme: ,на почетокот на врската.
   
  На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  6.496
  Пол:
  Женски
  Колку време ви треба да се заљубите или да сте доволно сигурни да кажете те сакам?
  Временски или до која состојба во врската почнувате да и/му верувате на партнерот/партнерката и да се впуштите во љубовниот тек?
  Според мене не можам да кажам со сигурност дека сум заљубена од прв состанок(или љубов на прв поглед), до сега ми требало барем месец дена за тоа. Ми треба време за стекнување на доверба.
  Може да е само допаѓање и тоа на физички изглед на почетокот бидејќи не можам одма да знам каков е карактерно. Треба да помине време за да видам какво е неговото однесување и дали си одговараме, дали има емпатичност, доверба...
  Ако неможете временски да одредите немора да гласате на анкетата*
  Ако има ваква тема нека се брише*
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LiveWild

  LiveWild Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Тој беше првиот што ми кажа.
  После една недела и јас му кажав дека го сакам. Сега тоа преку 2 секунди му го кажувам.
   
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Samo po sebe ke si dojde