1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првото сексуално искуство,и неговите последици

Дискусија во 'Канта' започната од Leala, 10 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Мислам дека ваква тема недостига на форумов :) Ајде кажете како сте го доживеале првото сексуално искуство и кои биле несаканите последици :o
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Леала мислам дека ќе ја затворат темата зашто има слични ... ама ајде ке ти одговорам
  моето прво искуство беше пред околу една година и неколку месеци ... малку после 17 роденден... беше спонтано ненадејно и беше онака малку болно но сепак убаво ... а некои последици од него не сум имала ... не се ни покаав за тоа ... и така . :)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
 4. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Повеќе ме интересираа последиците ;)
   
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  па подобјасни малку какви последици ... болести или нешто слично ...

  последица кај секој е тоа што веќе не си девица ... кај мене друга никаква немаше .... :)
   
 6. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Најмногу ме плашат болестите,премногу количински крварења и слично :o
   
 7. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Бидејќи како што видов имаш само 13 год.(освен ако не си ставила погрешно) мислам дека е прерано да те интересираат овие работи ( тоа е мое лично мислење). Според мене треба да седнеш и со мајка ти да си поразговараш околу првиот сексуален однос, значи самиот чин, болестите, несаканата бременост и начинот како да се заштитиш од сето тоа.
  Поздрав
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  ^^...naj ispravo,..i toa pred da doznae tatko ti...
  .......inaku na taa vozrast...tek togash kje imash posledici...
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Всушност немам 13 години на грешка сум ги ставила така :D пред 3 дена наполнив 19 :D
   
 10. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Епа ако е така,смени си ги годините,пред да има забуни! ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.