1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас само да се доизјаснам. Јас не прдам, мене лалиња ми цветаат од газето и мириса на зумбул и јоргован! така да се знае :!:

    Да, и јас се воздржувам, одам во веце, ама пустото кога се слуша па да не е покултурно па си велам? :D Ама ете во толку долга врска, и што сега кога ми надошло, да се превиткувам ли од грчеви дома, да припаѓам у несвест само затоа што сакам да изигравам дама? :)
    Не се зафркавајте девојки сериозен проблем е ако се воздржуваш, па и на одмор кога си со дечкото, нон стоп сте заедно. Значи не треба 10 дена да прднам?! Па цело осигурување ќе ми отиде. Ќе ме пишува во Крема - паднала во несвест од не-прдење :D

    Се зезам де, на своја сметка малку :) Не дека ве терам да почнете да прдите сите и да ми ја отсвирите Убавиот Син Дунав.

    И да, не е смешно ич, тоа е точно. Јас затоа кога на некој ќе му се испушти онака невино, ќутам. Културно. Се случува и не ми се за гадење луѓето. Повеќе се ежам кога ќе видам дека некој непристојно јаде на пример пред мене, срка и мљаска. Ау за ова тепам! Не знам, сите влакна ми се креваат и ми е стварно знак на некултура. А невино испуштање после долгогодишно познанство, е за тоа нема на никој да му падне круната.

    И имам неколку толку блиски другарки со кои си мочкаме кога преспиваме една кај друга со отворена врата, и тука паѓаат тешки муабети, разбирај интересни. Не сум краЉица ниту ништо слично, а овие работи ми се сосема нормални, и се додека не ми излегуваат надвор од нормалата, ок е, трпам :) А за она другоно нормално, дека си го чувам за у интимни моменти.

    Имам една другарка, кутрата си има проблем со голема нужда, што да прави, и надоаѓа еднаш неделно, и тоа едвај. Кога бевме заедно на одмор искача од ВеЦе и почна да рипа - Пирамидоооооо се ис*а*ав!!! И јас да и ја ускратам ли радоста кога она така задоволна искочи со осмех на лицу и да ја укопам - ај мори некултурна една! Шампањац отворив и јас со неа! Па сега, другарка ли сум што ли сум :D
     
    На love-cat19, EMoonlight, Stoimenovska и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    хаахах многу добар ти е предлогот,, само што јас одамна бев студент. :D
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Јас почитувам кога луѓето прдат во мое присуство,тоа значи дека ми веруваат и им значам,плус се чувствуваат комотно во мое друштво! :!:

    Ќе поработам на тема прдење у туѓо присуство...тоа беше нешто неописливо...Мене ме кочи моментот,да не испадне да сум погласна од него,па да пукне брука! :D
     
    На Offspring, senza.parole, glamour-lady и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле леле леле... Па како ли можев да заборавам... :D Со на сестра ми бившиот, по душа се теравме. Се натпреварувавме кој погласно ќе прдне, и тоа го предупредував кога ми доаѓаше **** мене ми се прди! И во тој момент он напиња за да му дојде прдешка, јас го испуштам гласно, по мене тој собрал сили и тој го испушта :D А сестра ми беше судија, она проценуваше кој погласно се испрдел. А се имавме и натпреварувано со него кој подолго ќе ждрига, ама тоа е друга тема :lol: Ете, само пред сестра ми и пред него ми се дешавало, ама он беше опен мајндед во врска со прдењето, па така си немав мака од него, дури и забавно ни беше :)
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Леле оффи темата...... :lol:

    Кај мене девојки во петок е опасно да е предне,значи седам во интернат и таму строго петок ручек ни дават тавче гравче,а а за вечера виршли и јајче комбинација УФФФФФФФ :angel:
    Е после ова ако се прдне е опасно знаете кој ОПСАЕН мирис излегува,а јас стандард секој петок сум дома,и постојано се воздржувам кога ми доаѓаат гасови зошто може да го онесвестам дечко ми :lol:
    И јас како некоја од девојките имам прднато после анален пред дечко ми,и пропаднав :$

    А јас дечко ми го имам слушнато како прдна само еднаш и тоа тој заспа а јас уште не,и тој пррп прдна после една минута го дигнав ќебето ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ мислам трепките ќе ми паднеа леле :D кој остар мирис го имаат мажите кога ќе прднат,кај нас жените е некако по нежен-мислам :?: :$
     
    На love-cat19, Stoimenovska, MonnaSi и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    :D :D :D :D :D Ани ти си од категорија на луѓе што сакаат да си го мирисаат прдежот! :D :D :D
    На Жадор мириса,евентуално Тендер Појсн! :D :D
    Хахахаха а браос,ама се изнасмеав!
     
    На love-cat19, portokalche, jmila и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Леле анннни девојко колку ни го долови моментот кога прднал дечко ти(мислам јас го осетив мирисот) :D се изнасмеав :D :D :D
    се извинувам за офф ама морав да прокоментирам, а јас за мојте “предшки“искуства ќе пишам подоцна!!!! :lol:
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ^ Ани, ќебето го крена за да душнеш, или да се наместиш? :D
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ^^^за да душнам-МОРАВ да го осетам!!!! :worried: (многу на тага ме мана прдежот негов тогаш)
    А лилит јас да, обожавам да си го мирисам мојот прдеж многу убаво се чувствувам кога сум опкружена со тој облак се чувствувам заштитено знам дека нема никој да ми се приближе на радиус од еден метар :lol: :lol: :lol:
     
    На shushu, AlicaInWonderland, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас типувам дека со силина на прдежот во облик на ураган ја прогонал од под кебе, па морала дополнително да се мести. :wasntme:

    Инаку во однос на ароматикот, типувам на Шанел 5, од оригиналната до сите можни плагијатни ароми... евентуално One Million (еден прдеж, како милиони). :wasntme:
     
    На MarchelineAmaru, senza.parole и unique123 им се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кога веќе почнуваме така да споредуваме со парфеми, мојот на почетокот беше Very irresistible за сега да стане Absolutely irresistible.

    Одиме во линија со парфемите, нема шала! :D
     
    На FBI, senza.parole, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Тој знае да си прдне по малку или по малку повеќе пред мене, и претходно ме предупредува или ме прашува, како што кажа Лилит зеленее додека не си ја каже маката. Не е смешно, ама па и не ми смета до толку за да земам да му забранам или нешто слично, а тоа го прави само пред мене, пред други е културен.

    А јас- никако, не да зеленеам, не да станам како балон од оние големине со хелиум, никако не сум си дозволила иако се знаеме со години. Не знам зошто не сакам, не ми изгледа многу културно. ниту пак ждригам. Ретко одам во вц, и за одењето во вц ги поддржувам Трендафилка, Бројче и Лилит да не се повторувам. Лани бевме 3 недели заедно па ниту еднаш не се случи да испуштам гасови, иако можеше и 5 дена во вц да не отидам. Појако е од мене и шта чеш не се ослободувам толку.

    Си сакам на раат да си се олеснам без никој околу мене :D :D :D
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле лујџе ме убивте со темава :rofl: :rofl: :rofl: Jас си прдам пред дечко ми.пред другарка ми,и моите и пред никој друг, ама сигурно моите пуфешки не прават црнила на ничија душа, зашто фала богу немаат никаков Mирис Aлелујаааааа :rofl:
    ќе седиме дома кај мене со дечко ми и ќе си прднам јас :rofl: и мајка ми, де ма како не ти е срам пред дечкоти да прдиш, јас 22 години сум со татко ти,па никад не сум прднала!



    и искрено ама воопшто не ми е срам да прдам пред дечко ми,како да не бе, ќе му се правам демек јас гасови не не,никако што беше тоа :wasntme:
    и јас порано викав никад никадне би прднала пред дечко,ама со тек на време се менува мислење :angel:
    Cамо, една вечер си легнавме да спиеме и ме нападнаа оние тивките пуфчиња ака килер.... :D што се деси понатака не сакам да зборам....тоа си го оставам за себе
    едит- сега ми текна дека постои и вагинално прдење :D вакумче де.... сигурно на многу им се десило...епа тоа ти е исто ко прдењето,само од другото дупче!
    би се срамела од дечко ми за други работи, како например да ме фати во лага...итн...Aма запуфкање не не :lol:
     
    На JuLleE и lolyta777 им се допаѓа ова.
  14. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Ја читам темава, читам ли читам, и туку се прашувам...

    Ова ли се истите фини, пристојни девојки и моми што ставаат фантастично-атрактивни и провокативни слики во „Модни критики“, што палат по скопските и македонските улици, истите ли што пишуваат прекрасни и искрени љубовни постови, истите што знаат да дадат многу приземен и корисен совет!?

    Ма не, чекај малце, није могу4е, нешо јас лошо читам... :rofl: :tmi:
     
    На love-cat19, Stoimenovska, S-girl и 17 други им се допаѓа ова.
  15. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Јас од бившиот дечко си имав строга забрана да прднам пред него..
    Знаеше често да каже, ја не можам да смислам девојче да ми прдне... И си сфаќав, а и секако не ми било во план да го испуштам пред него...
    Исто и он пред мене, немаше шанса да прдне...
    На почетокот тоа ми беше супер.. Ама јас ко јас, будала ... Почнав да го напнувам зашто се срами од мене, и го замарав да прдне пред мене... Абе не знаете кое молење му го удрив, мерак еден, да го чујам како прди...
    И скоро после молењето (можда 2 недели го молев и се откажав) нешто бев натажена, и пустиот како да ме расположи - кога испушти едно квалитетно рафално прдење ми се разубаве денот... :D Го памтам и ден денес денот и местото на настанот... Подоцна се покаав за сево ова.... често си потпрднуваше... ама не смеев да зуцнам дека ми смета
    Јас сепак не прднав никогаш пред него, ама затоа надокнадував со ждригање :) :D :D :D
     
    На SofiMar_, AlicaInWonderland, Jovanna.I и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Хахахахаха и ти го разубаве мојот со постов :D :D :D
     
    На summer-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Темава знаете како ја доживувам?!
    Ко да сме се собрале сите феминки на едно место и една ќе прдне,па друга ќе прдне,па кој посилно и се цепиме од смеење! :D
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Lima87, faye и 15 други им се допаѓа ова.
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Културен – прди и вика "Пардон"!
    Дволичен – прди и вика "Кој прдна?"
    Циничен – прди и те гледа право во очи
    Кавалер – Пушта дамата прва да прдне
    Песимист – Уште не прднал мисли дека се усрал
    Безобразен – Прди од задоволство
    Сноб – Прди само во добро друштво
    Чувствителен – Прди и вика "Ах"!
    Сентиментален – Прди и мисли како би било да не прднеше
    Нестрплив – Едвај чека да прдне
    Дискретен – Прди и вика "Нека остане меѓу нас!"
    Глумец – Прди и чека аплауз
    Страмежлив – Прди и поцрвенува
    Таинствен – Тој не прди туку пува
    Лажливец – Прди и вика "Со уста прднав"
    Колегијален – Дозволува и другите да прднат
    Штедлив – Прди само во затворена соба
    Шегобиец – Прди и вика "Кој прди зло не мисли"
    Неспособен – Потпрднува цел ден и никако да прдне
    Оптимист – Прди и се надева дека никој нема да чуе
    Пензионер – Прди и вика дека во негово време подобро се прдело
    Баксуз – Прди и се усерува в гаќи
    Фалбаџија – Прди јако за сите да чујат

    Мојот морам да кажам дека е голем оптимист :rofl:
    А мене доколку ми се случи ова, одрекувам :!: Ма ајде, па јас, една дама, не, не, нема шанси, секогаш он е тој што си потпрднува :lol:
     
    На Lima87, AlicaInWonderland, ciribiribela и 11 други им се допаѓа ова.
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    се чувствувам како црнец.... мене никој не ми прднал :rofl: :rofl:
     
    На zhap4e и Jojoba им се допаѓа ова.
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Хахахаххаахаххахахаха...
    Мојот е често таинствен (тука се праам на тошо,а често знам да прашам,го пушти?! :D ),често е оптимист,односно неуспешно таинствен и ќе ми рече,ааау не мислев дека ќе биде гласно! :D Знае да биде и безобразен и да рече,па морав!Нестрплив кога прашува дали може и сеа ти речи му и да и не,тој ќе си го направи своето и тука се надоврзува чувствителниот у него и вика ооох...не ах,ох! :D

    Леле колку ретардирано од мене денес да се смеам на ова! :D