1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас да сум ти била ем културна, ем безобразна.
    Ке си организирам културен ивент “Лонг лив хедонизам - да се испрдеме лезет!“ :wasntme:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
  3. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    ПРОВЕРЕТЕ ЗА ШТО ЗБОРУВААТ НАД 20000 ЖЕНИ
    повеќето за прдење :D
     
    На FBI, zhap4e, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Браво Оффи за темава, девојки ми го продолживте животот...
    Мојов г-ин маж прв пат прдна пред мене додека бевме во врска...Се погоди Велигден и 1-ви мај да се поклопат и прв пат бевме на продолжен викенд заедно во Охрид, а бевме заедно 6 месеци...Првиот пат кога ми се испрде во соба ми беше смешно, еве вака се смешкав :lol: и јас се усрамив, а јас пуста, не само што не прдев, се воздржував и во В.Ц. да одам, ќе пукнев, се подув како балон, а Велигден јајца се јаде, замислете како ми беше... :@
    После си се опушти и нема гајле, прди кога сака, колку сака, ич не му ја мисли, чудна работа само пред мене прди, пред никој друг...
    Случки колку сакаш...
    Една ладна зима, легнал и тивкиот убиец го пуштил, јас бев во купитало, влагам и викам бр бр бр смрзнав, и така залетана се пикнав до него да се стоплам...кога му ја летнав како попарена...се отрув...за секунда станав, ми се прсна од смеење и му вика- дојди мацико, шта лепо мирише... :D
    Во почетокот се мрштев и мрчев, кај ти е културата, поштовањето...сега веќе не, интересни ми се со ќерка ми... и вика -дојди татичко потегни ми го прстот или кога ќе прдне и вика-леле ама те нацрнив :D , а ова малово се ложи и се мести да прдне и она да го нацрни.
    А најкома е кога сме на гости и се стиска цела вечер, ја го гледам дека зеленее и се кикотам, ама затоа кога ќе влеземе во кола-штипе на очи, веѓи и трепки паќаат :rofl: ...а кога ќе прашам кој прдна ја криви ќерка ми- а ова за греота се брани-лаже мамо, лаже тој беше, не сум јас!
    Јас си го пуштав гулапчето кога бев трудна, и се бранев-морам, не е здраво да се стискам...А сега ако случајно ми летне пак се бранам дека е случајно и си признавам се срамам :$
    Морам да ја спомнам и мојата најдобра другарка која беше закон- ќе прднеше, мафташе со раце и викаше- одете заробете ги..одете фатете ги!!!
     
    На mal.ecka, love-cat19, Stoimenovska и 16 други им се допаѓа ова.
  5. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    ^^^Морееееее на душа ќе ме носиш, се засркнав од сладоледов.. ама ај барем стомачните си ги извежбав од волку смеење :D
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ќе ве утепам жени женосани :D
    Ме пукнавте од смеење. :D :D
    Морам да признаам дека имаше момент кога се изнервирав, и пак се вратив на темава :rofl: .

    А во контекст со онаа приложена скала од Виножитка, морам да кажам дека мојот пробува да биде таинствен со мала доза на чувствителност, ама на момент станува циничен :D (во стил ме гледа и си мисли кој ќе ја слуша сега, или пак онака со поглед се правда). :rofl: Е тука доаѓа моето преметкање со очи.... И понекогаш знае да е културен на крај :rofl: .
     
  7. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Многу јака тема ! :D

    Да се изјаснам јас.. Прдам само во круг на блиски луѓе : семејтвото и другарките/другарите .
    Кога сум со не толку блиски луѓе одам во веце и фино лепо завршам работата.Никој ни чул ни видел :D

    Имам еден откачен другар, ми вика повлечи ми го прстот..викам што му е на овој,повлеков кога еден звук наеднаш ко грмотевица..... и да... зажалив што се согласив да 'асистирам' :D
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас преферирам сите тие работи, физиолошки потреби, прдење, вадење мрсули, стискање бубулици и слично, да ги правам на само, а истото важи и за дечко ми.
    Долго сме заедно, ама има работи што се прават само кога си сам.
    Сум го приметила дечко ми кога оди во тоалет, таму си прди, што го знам друго што прави, ама таму му е дозволено.
    Не сме деца, може да се контролираме.
    Понекогаш кога сум настината кивавицата ми искачча и низ
    газ :D
    , знаете какво е тоа чувство ти киваш, а пропратно и нешто друго ти се дешава :D , па дури и во тие ситуации се контролирам, одам во тоалет па таму дувам нос, искача што искача од сите отвори на моево тело , и фино лепо како госпожа се враќам во друштво, без разлика дали сум со дечко или со другарки.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Море жени, требаше да ја ставам темава во скриено катче, да не ни чита секој за прдешките :lol: Ќе излезе како што рече Најтвокер, фини женски ги читаш пишуваат за парфеми, за мода, а прдат ко будали :D
     
    На mal.ecka, Foreveryoungiwannabe, unique123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    То бе џенцка, предлагам темава да е достапна само за оние со над 3000 мислења. :rofl:
     
    На Doozy, Dushica-sk и 2468 им се допаѓа ова.
  11. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Аууу, морам да ви кажам една дешавка.

    Седиме еднаш во дневна сите собрани и гледавме филм, јас, моите и брат ми, и туку татко ми трррррррт, и мајка ми кога му се пушти, само што ги перела прекривачите и вика ли вика по татко ми а тој само ја гледа. Јас и брат ми се гледаме и трпиме да не пукненме од смеење, кога татко ми како некое сиротичко детенце и вика на мајка ми, ама Мерве душо ми падна притисокот. Толку беше. Јас и брат ми кома. :D
     
    На FBI, lolyta777, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    уххх ми ја погодивте темава :D

    колку само е убаво чуството кога ќе прднеш.. чуствуваш едно големо олеснување кое е пратено со егзотични мириси хаха... :lol:

    штета што во Македонија е многу срамота да прднеш пред некого... во Швајцарија кога бев да прднеше некој наздравје му велеа :D

    инаку јас прдам само во друштвото на моите две најоткачени братучедки :D некогаш кога сме полни со муниција (кога сме јадени грав) се натпреваруваме кој повеќе ќе прдне.. во таквите моменти на тие што сакаат да влезат во соба им препорачуввам да носат гас маски затоа што не одговараме за последиците :!:

    во врска со темава има една гатанка (на струшки), баба ми што ја кажува често : "Пиштол е од месо, куршум е од воздух, в петици пука, в нос се слуша" .... што е тоа а?? :D

    патем, го имате гледано филмот WHITE CHICKS, има една сцена црниот и плавата "девојка" кога во ресторан додека вечераат си се натпреваруваат кој поише че прдне :D

    ми текна уште една гатанка баба ми што ја кажува: "Помеѓу две планини мечка рика" :D :D
    секако одговорот е прдеж
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кажавте сите што мислите за темава , не знам што да кажам кога ми иде само да се смеам , одкога е отворена темава ја читам и се навраќам на неа :D . Искрено , се сложувам Најтвокер дека треба да се стави темава во Скриено катче :D Може ние си се осеќаме како дома ама некој што не не чита секој ден ќе си помисли ненормални работи за нас :D :D
    Јас секогаш сум си ја стискала прдешката пред дечко ми :D А не е здраво тоа , нели ? :^)
    А со татко ми си имаме и смислено имиња , уствари ми ги кажал он , можда и не се нови .
    Ако не се слушне - Тихомир , ако е гласничко - Ѕвонимир :rock:
    Ако е тихомир си кажувам , ако е другото , па ... нема потреба да нагласам :lol:
    Најлуда тема на форумов , кога ќе се стави во скриено катче , ќе кажам повеќе .. вака ќе останам воздржана . :D
    И дефинитивно треба да се зголеми бројот на смајлиња . :rofl:
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Темава е за смеење, нема потреба да оди во скриено катче, па сите нека се посмеат со една сосема природна појава :rofl:
     
  15. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
  16. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    7.274
    Пол:
    Женски
    Прв пат кога го слушнав маж, ми кај што прди, значи после 3 години врска, беше на веридбата, и тоа на спиење :lol: , никогаш пред тоа не сме преспале цела вечер заедно, затоа што оди секој дена дали од 5 или 6 наутро на работа, и нормално после веридбата легнуваме да спиеме и сега мене ми е обврска да го будам за на работа затоа што е тежок на станување, ама фала богу тогаш имаше одмор, и едно време се будам вецерта и слушам рафали, да бучит, да тресит 5 минути, јас се си мислам дека е алармот и дека треба да стане за на работа, и станав и гледам кај е телефонот, за чудо никаде не го гледам, нема светло никаде, леле ко ми текна дека прди, се згазив од смеење, другиот ден му кажав и дома сите пагавме од смеење, и сега да направиме муабет за тоа , се смееме, инаку легенда е и тој, прди пред мене, но пред да прдне ќе ми рече затни ги ушите, и што ако ги затнам кога се слуша и + мириса ненормално...мене не ми се има случено, срам ми е ете :tmi: , а вагинално ми се случува....но не ми мириса :rofl: 1:0 за мене :rofl:
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    -Зошто прдежот смрди? За да можат и глувите да го почувствуваат.
    -Што е прдежот? Неуспешен обид на мајката природа да го натера газот да зборува :D
     
    На Bunny05, mamence, LadyN и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ма вие не сте нормални со темава бре :D :D :D

    Јас си трткам пред моите само. Пред дечко срам ми е, посебно за убава тртка ама кад тад у животот мора да се претрпи и тоа. Добро сум пувнала само со надеж дека не замирисало, до сега среќата ме пратела :D

    Е сеа а најјако ми е кога шетам низ град или некаде сеедно каде и стомакот ми жубори и се вртам лево десно нема никој и си испуштам ваздух. Ах кое чуство е, ем во природа е, eм не се умирисуваш, ем мирисот не стига до твојот нос :D
     
    На FBI, unique123, AlicaInWonderland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ауу... :rofl:

    Леле, јас знаете колку вина чувствував оти еднаш си пувнав во преполн кафич - па не можев да издржам, цела година ме држеше
    пролив
    и не можев да издржам. :rofl: Сега вината ја снема, гледам дека сме демократско општество, секој си прди кога сака и како сака. :D

    Инаку морам да ви раскажам за ова, не се сеќавам точно како и под кои околности ама знам бев кај една другарка на гости. И седиме во дневна ми вика другаркава, ај да не викаме на мама не и е добро си легна во кујна. Си викам сигурно глава ја боли женава и седиме пуштен телевизорот кога... се слушна едно ТРРРРРРРР РРРРРРР ррРР ррр Т, абре мислиш нуклеарка пукна. :rofl: Женава изгледа не знаеше дека сум јас таму, кога почна Трт прт трт прт. Цела Ода на радоста ја исвири, сосе придружни инструменти и пропратни соодветни паузи. Можам да го споредам нејзиното прдење со палење на југо или фиќо, верглаше :rofl: Јас седев и црвенеев, па мене незгодно ми падна бре. :x

    И на крај, јаготка на шлагот, си влезе најнормално во соба, како некој голем маестро по исвирен концерт и се поздрави со мене. Се надевам не и стоела раката под газот. Уште да се сликавме за успомен и долго сеќавање :geek:
     
    На SofiMar_, Wild Ones, mileystar и 30 други им се допаѓа ова.
  20. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ехх...прдење.
    Навикната сум од татко ми,он постојано има таква навика да донесе миризлив ветер низ куќава,итекако.
    Кога ќе му ја спрди,абре тоа едни ветришта низ дневна,аууу,ќе те оддуваат,.Мајка ми кутрата,цел живот го трпи тоа,нема сила да му пререче. :lol:
    Дечко ми...абе он е срце.И он си прди,ама предупредува прво,а јас како и секогаш мрчатор. :lol:
    Ми вика,ти девојче одиш ли во ВЦ?
    Не бе душо,не одам,јас преку очи мочам,овај,солзи де.
    Не ми паднало на памет да прднам,не сум ни прднала,би пропаднала во земја да ми се случи нешто такво. :lol:
    А ќе се случи,кога тогаш.Ќе ги раздувам и јас своите ветришта...
    [​IMG] [​IMG]