1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ах, не се сеќавам баш, но мислам дека сигурно имало нешто вакво....Како и да е барем пувнал, ако не поише...Јас не верувам дека сум направила такво нешто...мада не можам со сигурност да кажам..Како и да е...низ глава ми се мота една слика, срце знаеш што и прдежот. :) Не сум сањала мислам.
     
  2. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Жени луди вие ако не ме изнасмеете вака кој ? :rofl: :rofl:
    Ми го продолживте животот за едно 15 години :lol:
    Инаку прдење никако :x Срам ми е дури и што го пишувам :lol:
    Имам да кажам некои работи на темава ама ќе и се воздржам оти инаку ќе препукнам од срам ми се чини :$
    А пред мене нема никој прднато освен една другарка ама не беше намерно туку од смеење си прдна девојчето затоа пазете колку се смеете на темава, да не треба после нова тема да отвораме „Прдење дури ја читате темата Прдење“ :D
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Тие фините, убавите, дотераните... да ми ти биле во душа мушкарчини по домаќи маици. :wasntme:

    Овој дечково што го споменав во првиот пост... си имаше моменти и кога можеше да предвиди каков облик на прдеж ке произведе. Од толку што беше настроен кон усовршување на прдењето, знаеше да ми каже - овој пази го сега - тшшш... едвај и да се чу - бегај, ке мириса. :!:
    :o
    Избегав, навистина. Се чувствував омаловажено зашто јас едноставно не знаев да си ги разликувам прдежите. Пф... да бевме уште малце заедно ке знаеше според прдежот мој да каже и што сум јадела. :!:

    Комплекс. :| Комплекс си набив дека и ако не си се испрдам лезетски, ќе ме фати запек. :wasntme:
    А за прдење во гужва, на прошетка или каде и да е... уф, прва сум. Разгледување на страна дали има некој толкувач на денешното мени - не применувам, се изело веќе. :wasntme:

    Гласам ЗА прдењето. И звучно и мирисно испраќам глас. :wasntme:
    Ма нека прди народот. И кампања предизборна имаме со мото - Со прдеж кон Европа (Издувни гасови со голема јачина кои ке не прелетаат до целната локација).
     
    На MarchelineAmaru, IndieGirl, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Мене ми текна на уште нешто. Мајко моја, ќе искочам тука најголема прдла...ама па, дури не сум смрдла, ок е нели? :$ :D

    Ми текнува на еден роденден кога бев дете. Нели цело маало собрани кај нас дома. А мене ми се цивка, ми се плаче, ама не можам! И трпам. Позеленувам едно време ко џемперот ми зелен кој го носев. И тука у најкритичниот момент на татко ми му текнува една уникатна работа. Да не слика! Да сме се наределе сите на земја у еден вид на аптекарски шишиња и секој нареден да му седне во скут на тој позади него и така да не слика.
    Јас пошто највисока - ми се паѓа паричката да сум последна!

    Јас! Со моето подуено стомаче!!! И ми се редат пред мене сите деца, а јас пукам и човече единствена на сликата правам кисела фаца која се труди да се насмее. Сите се газат од смеење само јас правам маченичка фаца а сигурно во себе си викам - симнете се сите, бога вам љубим оти ќе има по што да го памтиме роденденов.

    И тука татко ми се убацува - ќиќерко, абе оти вака тажна? Дај насмеј се, ај уште еднаш. Ај уште еднаш.
    Тато бе! :sweat:

    И така имам спомен од роденденот. Јас со најкиселата фаца од сите деца. Како ја подигам целата седечка долга магарица со моето подуено стомаче. Ајт среќен нека ми е роденденот! :rofl:
     
    На Stoimenovska, Srekicka, IndieGirl и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Леле еј во клас или во група некој ко ќе испушти некој несоодветен гас да го речам и сите се вртат накај него секундарно, а после се праат на 3ипол дека приметиле. п.с. повеќе смрдат безвучните отколку звучните ја мислам :rofl:
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Ах темава...
    Ај да споделам нешто
    Си седиме со дечко ми пред некое време кај мене, кафе пиевме. Станав јас да земам нешто од фиока и како што клекнав, пуштив. Ама не кратко и јасно. Долго и нежно. Буквално едно тенко ЦИИИИИВ. Во секунда во себе си реков, будало што направи. Ама неможев да престанам. Многу ми беше издуван стомакот. Станав, се уцрвенев како булка и му викам леле маци извини, јас стварно нејќев, незнам како се деси :$ . Он ми рече само уживај, луѓе сме.
    Друга случка:
    Летово на одмор кога бевме. Инаку да напоменам кога ќе сменам околина ме фаќа запек. Па макар и во село на викенд кога ќе отидам. 3 дена поминаа, јас уште неможам да си се испразнам ко човек (леле луѓе многу голема мака е тоа). Стомаков ќе ми пукнеше. Потечен сирот... И дечко ми цело време ми викаше да прднам ако можам полесно ќе ми биде, па може ќе ме протерало. Јас не па не. И така ние си се спремаме за плажа, он нешто во wc отиде и мене ми дојде. Држам да излезе од wc, он абер нема (колку што мене на промена од место ме фаќа запек, него го протерува). И си прднав. Јако. Сочно :tmi: . Молев Бога да не ме слушнал. Кога излезе се правеше ништо дека нема. Срцка бе.

    Инаку и он не е цвеќка. Му се има десено неколку пати, ама ме предупредува претходно.

    Неможев да замислам дека ќе прднам пред дечко некад. Ама па толку време сме заедно и знаеме дека се дешава. Лошо ќе беше да се правевме дека цвеќиња испуштаме од газот.Јебига
     
    На love-cat19 и lolyta777 им се допаѓа ова.
  7. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Момииии Прднувам и јас :tmi: :D

    Дечко ми сеуште го немам почастено со оваа моја специјалност...ама летово нека се спреми :D
    Тој си прднува пред мене онака ептен опуштено :x и секогаш кога прднува вика Оооооо или обобобобо...како да се гордее :D
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.399
    Пред народ се воздржувам, ако треба и ќе седам во тоалет цел ден, ама се трудам да не се дадам пред никој :D

    Ама еднаш ми се испушти :D
    И тоа после секс одма, мислам дека истовремено со оргазам беше или ома после тоа, не можам точно да се сетам. Веројатно ептен се опуштив, па ми избега :D
    Ај што умрев од срам, туку после тоа си ускратив којзнае колку оргазми - страв ми беше пак да не ми се случи, па се стегав :D

    А он ме умре од зафркавање, и тоа баш заради мојата реакција :D До душа можеше и повеќе :D
     
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Греота е човек да не се придружи на темава :D Моето мажуле си прди си растура по дома :D Додуша си прдеше и кога дечко ми беше. А мене ми вика, немој да ти се испуштило пред мене, најмногу што мразам е девојка да се испрди. Море сега откако сум трудна, му прдам и си уживам, дозволено ми е де :D :D :D Али и тоа неговото не се трпи, иде од WC и само што ќе седне во дневна тррррррррррррр!!! Или пак само што ќе си легнеме, ќе се покриеме и ајдеее го испушта, па луфтирам 10 минути :D Инаку најнезгодно ми е , дури се мразам сама себе, скоро секогаш ме тера на прдење кога сум во некоја гужва или во тесен простор, и тоа не прдење, пуфање со јак смрдеж :D Еднаш си идеме од излегување и се качуваме во колата на другар на маж ми, они седнале со девојка му и нејзина другарка. Јас едно седнување не ни осетив кога пуфнав :$ Другарка и како куршум да ја погоди изрипа надвор со образложение дека ќе го чека дечко и да заврши со смената во кафичот, нема да си иде со нас. Ама незгодно, али тоа е бидна. Така да во право сте дека поарно е да прднеш, сите да чујат и да се насмеат, отколку да пуфнеш, па да црвенееш пола саат :$
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Еј си викате во себе во моментот кога си ја читате темава не сум била само јас ,и другите го правеле ова :wasntme: ? :D Јас да :tmi: :rofl: :rofl:
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Тек сега ја гледам темава и едно ќе ви кажам: „Мислете му ја утре, скапи се гаќите.“

    Потпис: Не јадам грав. :wasntme:
     
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Пффф... сега место на Шутка реклама - 100 денари поефтино за инат од Рамче, ке има реклама - ајмо 5 за 100, прдежоотпорни гаќи, за инат на гравопродавачот од Битпазар. :wasntme:
     
    На MarchelineAmaru, 1209 и unique123 им се допаѓа ова.
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Моментот кога ќе го задржиш во најкритичниот момент,тамам мислиш заминало,се препотуваш,срце у пети! :D :D :D :D :D У такви моменти се осеќаш ко да си победил во битката на Неретва! :D :D :D
    http://www.youtube.com/watch?v=SzWVV5zOACo

    Леле 24 гости имаме на темава,им се уарнило и на нив! :D
     
  14. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    УУУ страшно ме нервира маж ми, посебно во спалната соба, излегува од бањата, легнува во кревет и почнува да прди, а пред 10 секунди бил во бањата :devil: , ми вели ова ти е за добра ноќ. не велам дека јас не испуштам гасови но не се такви музикални како неговите, нежни се :rofl: . Кога бевме дечко и девојка по културен беше сега ма јок, дури кога ќе се испрди и ќе му речам леле пак се испрди ми вели не не бев јас ти беше, ај да се мирискаме па ќе видиш кој е :puke: :D
     
  15. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Се вратив....
    Уште една случка, тазе е, од летоска на одмор.
    Кој бил на одмор со дете знае дека бањање двајцата сами и гушкање во вода нема...еден со дете се бања, друг се сунча и чува ствари. Се сретнавме со мои братучеди и почнавме некако да се мешаме при бањање, дојде ред јас и маж ми сами во вода, они ќе ги чуваат децата, па и нашево...
    И јас среќна, ќе се банкаме со милото, ќе се погушкаме и така залетана трчкам низ водичката, запливувам и му викам - чекај ме...а он -ела, ела, сакаш у џакузи :) ...Ја рикверц одма, назад...

    Е сега има дешавки кога ќе се испушти и за време на кивање или кашлање..
    Еднаш така и летна на свекрва ми, болна беше жената стварно греота, ама за малку ќе ја попарев со чајот кога и го давав...се воздржав некако и се направив дека не слушнав, ама затоа кога излегов од соба :rofl: :rofl:
    Исто и со свекор ми - пере човекот теписи доле во двор, а јас горе на тераса пијам кафе....и одеднаш трррттт и се врти и ми вика- извини снашке, зорт :$ :D ...културно му реков- нема проблем, природа :lol: ....Едвај чекав да дојде маж ми од работа да му кажам да се смееме.
    Татко ми па секогаш бил слободен, а најинтересен ми бил кога ќе се поткрене и задоволно си го свирнува :D

    Прдење во природа е закон, одиш, се вртиш лево-десно, позади, викаш -добро е.. никој нема, и следи олеснување...никој не слушнал, никој не осетил.
    Сега сум опуштена само пред ќерка ми, пред никој друг, ни мајка, ни сестра...а ова малово мое детенце после секое мое погласно олеснување ми вика-шо напрај мори мамо и се кикоти :lol:
     
    На 1209, IndieGirl, zhap4e и 6 други им се допаѓа ова.
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    [​IMG]

    Револуцијата може да започне! :D

    Патем ретко прдам, ама кога прдам - прднато е. Еднаш и тато го разбудив. :rofl:
    А незгода ми се нема случено до сега, ама пар пути баба ми го отпуштила па ме лажела дека ја отварала рерната. Да бе, јас нафта пијам, мириса. :rofl:
     
    На zhap4e, kate21, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Имаше група на фб: кој прди зло не мисли, кој пува Бог да чува.
    следеше постирање кај цело друштво после големата револуција што ја преживеавме после 3 дена седење на исто место со 13 будали од друштво. Бидејќи сите слободни се се случуваше тие три дена во куќата на еден другар, страв да му е на некој да излезе од собава и да се врати назад... :$ :D
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас мислам дека волку не сме се отвориле од нашето најдлабоко јас дури ни во темите за најфетишистички начини на секс.

    Браос бе жени! :rock:

    :D
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.197
    Допаѓања:
    235.279
    4 години одиме со дечко ми и заедно живееме и нормално си прдеме :) :) :)
    На почетокот ме беше срам и кога ми се прдеше одев во wc, или излегував надвор, па овој мојот свати за што се работи и ми кажа да зеам да се опуштам и да си потпрднувам пред него :) . И така и се случи. Но јас се обидував колку можам да се воздржувам, ама од кога почнавме да живееме заедно ич ама ич не се замарам. Си потпрднувам :D . А и тој не ме штеди. Охоо какви мириси ми праќа. :) :) :)
    И културен е не прди пред друштво ниту под ќебе. Го трга, и тој и јас. :)
    Во друштво не прдам ни јас, само пред моите дома :)
     
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.099
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Немам нешто многу да се изјаснам на темава, стегнато суштество сум :D

    Ама дојдов да ви кажам дека ние за пуфнав викаме - тушнав, и некако посимпатично ми звучи :lol:
    Во други градови не се вика така? :?:
     
    На L-enna, zhap4e, Marilyn-Monroe и 2 други им се допаѓа ова.