1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    јас никогаш не прдам, ама затоа пувам, а не за џабе рекле кој пува Бог да чува и така е! навистина гадно смрди, среќа што е така подмолно па можам наудрена да се правам. Се сеќвам еден ден, лето беше, седам во друштво и шпиунски го откачив, сите се наведна стоногалка да бараат :lol: , вика еден од нив “У пичку матер кој ја згази сега!„ а јас у себе прснав од :rofl:, па и ја се наведнав да ја барам со се нив. :D


    еднаш се сеќавам бев кај другарка и така шпиунски пак го откачив, а другаркава стана да го затвори купатилото наводно и засмредела канализацијата :rofl: .



    Луѓе што да правам подложна сум на подување, стално сум ко балон. :$
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Еве ви нешто во склоп на муабетов...може ќе ви послужи како идеа за замаскирање на случајните или не реакции од вашата секси задњица :P :D

    http://www.youtube.com/watch?v=n6k78qrV ... re=related
     
    На butterfly.93, lolyta777, aaaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Ја и уште две другарки во соба на екскурзија, викаме едни машки, (двајца беа)
    Си седнаа на едниот кревет и кога се слушна експлозијата надалеку :rofl:
    Така седи здрвен, не гледа сите, а ние патос, се газиме од смеење, па кога почна да смрди, а тоа прозорите никакви, не се отвараат и си трпевме!
    Идеш во ходник на хотелот-одма лакше се дише :D
     
  4. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Јас многу ретко прднувам :$ ама тоа го правам во ВЦ или излегувам на тераса ако сум на зорт. Ама затоа дечко ми еднаш го направи тоа пред мене па се пресрами и сега е шампион :devil: а стално го карам ама залудно :D
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Дечко ми често го прави тоа пред мене. Си прди и се смее, како да се гордее со тоа. :D Прво ми пречеше, и го карав, а сега се навикнав, па некогаш двајцата си се смееме на тоа. И цело време гласно си прди, не се крие. Веќе ич не ми пречи. Само да не претерува. :D
     
  6. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Зошто се’ уште е активна оваа еретичка и срце-парателна тема? :D
     
    На Dejana.M му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Сите прдат. Прдлиња си има многу, некои таинствени, некои слободни, некои горди на своите прдешки. :D

    Во школо едно дете си прди браттееее.. Со прди чоеков ич око не му трепнува. И што е најтрагично сам си се смее и си се радува како циганче на цреша. :?: А ние цели "Бљаааааааак, ______ бе |( "
    И тоа така најгадно смрди, како цела депонија да ни ја акнале во училна, мислиш душата ќе ти се откорне и ќе избега негде.. Тоа прдежите незнам од кај ги вади, :doh: излеа цел живот ги собира за на крај сликовито да демонстрира кое колекционерство го направил. :geek:

    И за крај:
    Кој прди зло не мисли. Па прдете лујЏе нек пукну душмани !
    Што е прдеж?! -Гомното фаќа кривини :rofl:

    Ве поздравувам со еден ТррррттртрппппррррП ПУФ ^_^ :party:
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D :D :D :D :D Како е возможно дури сега да ја гледам темава??
    :D :D :D :D :D Животот ми се продолжи, ми се префрли дури и во наредниот.
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    овој Германец ќе е, вака тие прдат кај стигнат, тоа да се чуди човек, мислиш имаат сенс за бонтон но тие ко ништо го откачуваат, кај нив било тоа нормално, па така еден Германец наш пријател се појавил на некој важен настан и ко ништо го пуштил пред сите :D мртов ладен :D и се свтел кон сите и рекол: Па тоа е нормално кај нас! а овие не можеле да се изначудат.
     
  10. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Еднаш на час по информатика о кабинетот мир и тишина сите ја учат лекцијата и од едно времее ттттррррррррррррт и сите се завртифме и еднен другар(тој што прдна) рече:НА ЗОР БЕВ хахахахах
     
  11. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Да сте здрави и живи се газев од смеа!(зато ситте ве сакам :* )
    Јас искрено не искуштам гасови единствено кога ќе одам во wc (по голема :rofl: )и тоа многу ретко а иначе на училиште машките посебно 2-3 деца цело време прдат не знаеме кој е ама знам дека мириса одвратно.
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    ај да раскажам една случка од порано кога бев средно сега ми текна си седиме на час по англиски и имав еден соученик кој везден нешто збореше и професорот по неколку опомени го избрка од час овој излева и по една минута се врака ја отвора вратата испушта прдеж долг и смрдлив :puke: и во стилот на арнолд шварценегер имаше цвикери ги симнува и му вели на професорот il be back 8)
    леле коа почна смеа низ класот детето изгледа гледаше многу акциони филми па и понатаму така си правеше само ни ја засмрдуваше цела соба.
     
    На LittlePinky, Bunny05, calliope и 5 други им се допаѓа ова.
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Ние имаме еден школски, постојано си испушта гасови и тоа за време на часови :D Абе не се замара типот, а да не зборам каква миризба шири неговото прдење.. абе како расипано јајце, цела училница смрди не се седи на часови :puke: Не знам како не му е срам, да се воздржи барем. Ма типот мува не го лази, па и си вика кога ти е тешко прдни си :o :rofl:
    И ќе прдне некогаш пред цел клас, сите се смеат и тој со нас се смее. Тоа ти иде, сите се смеат и јас се смеам, а чиј г'з се гледа, па мојот :tmi:
    Ама барем има и некоја корист од него :wasntme: Понекогаш кога имаме испитување, ќе му текне и вика на таа по македонски : - Да не сте испитувале, оти ќе земам да прдам ! :x И оваа ќе смени тема, ова она и стварно ќе затвори дневникот. Абе оперирани од срам, тоа ти е :lol:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    ех што ми се случило пред некоја вечер... собрани друштво машки женски и гледавме филм.. ама јас паметна ко секогаш пред да дојдам си се изнајадов колбавчиња си се изнапив кока кола.. и кога стигвам таму чуствувам стомакот ми тежи.. лелел се викам... прво муабетеа сите, јас стално најгласна.. сега ме нема.. и чутам ко намќорче си седам.. ми се чинит ако се помрднам или кажам нешто ќе испуштам ветрови :lol:
    и ете ми ѕвони мобилниот ко за беља тој на масата јас на креветот ако се наведнам на напред ќе има бомбардирање... другарка ми ми вика ти ѕвони моб. јас и викам ти јави се.. и ајде ми го дава моб за 2 мин завршив.. ама ко за беља сите се стишија.. и и викам итно е мама ми се јави дома ми рече да си одам.. и ајде ги убедив некако другарките да си ојме на сред филм и кога излегувам надвор воздух вдишав ни цигари ни нишо гледам ништо не ми е... абре ќе си испукав од мака, ама можееше и полошо да е ( да испуштев пред симпатијата, е ај шо ќе го сонвев туку и на шала ќе ме земеја) за среќа се заврши како треба.. :D
     
  15. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Упс, секогаш се воздржувам, па и во вц тоа не се случува баш често... не знам... :?:
    А кај најде баш кога бев еднаш со некогаш најголемата љубов, тој спиеше (најискрено се надевам дека навистина спиеше), мене не ми се спиеше, ама така се опуштив, затворив очи, и... :$ :$ :$
    Јас после- :o :o
    WTF?!!??!?! навистина многу кратко беше и тивко (Honest! :!: ), ама премногу ми беше срам. :$
     
  16. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Темава ме потсети на една случка во школо :D Што имам еден школски ич си нема срам.. седиме на час и овој пред мене а прозорецот до него отворен. Типот си станува на сред час, си го подигнува задникот на прозорецот (фино ја размислил, надвор во природа да го испушти, да не не затруе :D ) се испрдува, вади дезодоранс од ташна и се прска со дезодорансот на задникот :D :D
    Aма една фаца што направи за времетраењето на чинот.. со рацете вака
    [​IMG]
    нешто како чекајте да видите што ќе напраам сеа, а фацата тоа незнам дали ќе успеам да го доловам :D.. :smirk: :sun: 8) некаков си микс од овие трите :D
     
    На nena2010 и Elennaa им се допаѓа ова.
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    О луѓеее , не сте виделе, ни чуле ни сетиле шо ви се вика прдењееее ... Не да копа - да закопува ,штипи за очи , веѓи паѓаат надолу и усни се свиват кораво ! :rofl: А сево ова режирано и одглумено од еден мој другар... БратоФ е искулиран ама оф скроз ,ич к** не го боли пред кого шо прај ... Небаре со гуштерици го хранат дома :rofl: :rofl: :rofl:
    Е овај истиов да знајте каква забава ни приреди една вечер..Седиме во паркче јас , тој и дечко ми и онака си прајме бош - муабети ,а - у и ко почна дете да тотоли , брате мили , мамицата ни се расплака , и то на отворено шо бевме !Овој да живеел во времето на Хитлер ,че го клаеле раководител на гасна комора :rofl: :rofl: :rofl: Еднаш вдиши - трипати издиши праеше , ама то издишувањето низ дуп . Ексик тоа , капак - нозете му смрдат ко труп во распаѓање :rofl:
    Инаку , јас си тотолам пред сите дома , како и пред моите неколку бест френдови шо си ги имам ...Си имаме слобода за тоа , ете , ама шо мајтап паѓа-нека си е*и цецето!
    Е ај кој можи да се воздржи на таквата милозвучна симфонија??? :rofl:
     
    На Elenuskaa, calliope, nena2010 и 4 други им се допаѓа ова.
  18. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Јас не сум се испуштил да вадам ветришта пред девојче со кое сум во врска, ама значи шо човек ќе бев скоро и да нема девојка со која сум имал нешто да не се испуштела пред мене, и тоа сите квалитетни ветришта бе!! Додуша ниедна не засмрде, фала му на Госпо за тоа, ама само прдешки типки сум фаќал 8) :D
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Со моите дома си прдам :D сакав да кажам нешто
    Дома најмногу прдиме ја и тато :devil: и еднаш седиме на кревет и одеднаш смрди копа.... на јајца расипани , зелка и смрдливи чорапи . И ме гледа татко ми : абе шо јадеше мајкати твоја ме отру ааааааа :puke: и ја не лажи ти прдна !!!! |( он запнал не сум ја ти си .... ја викам не сум јас и вика е добро кој прдна? и ајде продолуваме со долина на волците и пак .... тато не прди ќе имам трауми од мирисот .... он не сум јас и не прди .
    и само позади кревет гледаме кучето си излегува ...... :D :D :D :D

    со него си имаме едно како навика кога он или ја ке прдне викаме ОВА НЕКА ОСТАНЕ МЕЃУ НАС и другиот ќе каже КАКО МЕЃУ НАС ,ОТВОРИ ВРАТА :lol: :lol:
     
  20. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Кој прди, не смрди
    ама кој пува, бог да чува!


    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.