1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преведувачот (што преведува грешно) GoogleTranslate

Дискусија во 'Насмевка' започната од MissElly, 16 март 2012.

 1. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Google Translate е преведувач кој преведува грешно...Секогаш кога сакам да се насмеам го отварам еве неколку грешни реченици:

  She is very..very..stupid-таа е многу глупаво
  I can't stay with you-Јас не може да остане со вас

  :lol: :lol: Додајте уште некоја реченица преведена на google translate да се посмееме малку :rofl: :rofl:
   
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Преведувачот (што преведува грешно)GoogleTranslate

  I'm in miami bitch- Јас сум кучка во мајами :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На ennas и cheetah.girl им се допаѓа ова.
 3. Radiance

  Radiance Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  170
  Преведувачот (што преведува грешно)GoogleTranslate

  ^ иронијата овде е што последново е точно преведено. Бидејки beach е плажа, а не bitch.
   
  На Evss72, Twinkles, Butterfly-Girl и 28 други им се допаѓа ова.
 4. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  English to Macedonian
  If you leave me I will make you cry - Aко мене ме остави јас ќе ве натера да плачам
  :wasntme:
   
 5. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Мажите се мажи и мажите би требало да ја исчистат куќата - Men are men and women should clean house.
  :rofl: :lol: :D :rofl: :lol: :D :rofl: :lol: :D :rofl:
   
  На LittlePinky, zhirafa, PeaceLoveBasketball и 5 други им се допаѓа ова.
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.763
  никој не мисли на beach - плажа, bitch си е правилното во песната.
  Него грешката кај преводот е што всушнот преводот би требало да биде во стил "јас сум на Мајами, bitch", само што без запирка нормално е гугл така да го преведе како што и е преведено
   
  На Adi888 и Sara123 им се допаѓа ова.
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Е ова е многу јако. :rofl: :rofl:
   
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Ај со поговорки. :D

  Седи мадро, да не бидеш модро. Sitting Madre, not be blue.
  Од пијатниот и будалиот бега. From pijatniot and fool away.
  Брат за брат, сирење за пари. Brother to brother, cheese for money. точно е мислам, ама смешно звучи.
  Кој рано рани, две среќи граби. That early, two lucks grabs.
  Голи сме се родиле, и голи в земја ќе си влеземе. We are born naked, and naked in the ground will enter.
  И волкот сит, и овците на број. And the wolf fed, and sheep numbers.
  Рани куче, да те лае. Early dog to bark.
  Како ќе дробиш така ќе сркаш. How will never stop so you eat.
  Трн со трн се вади. Thorn by thorn is removed.
  Кој чека, ќе дочека. Waiting will wait.
  Испод мира, триста вира. Under alone, three hundred vira.
  Парите се отепувачка. Money Kills.
   
  На FeminkaDoKraj, Foreveryoungiwannabe и smile...100 им се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.311
  Допаѓања:
  16.770
  Бугарски- Македонски
  Живко Миланов - Фернандо Торес
   
  На PeaceLoveBasketball, babymama, cheetah.girl и 3 други им се допаѓа ова.
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Англиски - Хрватски

  rolling stones - parni valjak
  Исто ама не е исто :^) :D
   
  На sugarlips, FeminkaDoKraj и Name им се допаѓа ова.
 11. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Македонски-Албански
  кога одмор - kur pushime
   
  На hermosa, CoCoGiiiRL, cheetah.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  My life would suck without you - Мојот живот ќе си го цица без тебе. :D
   
  На LittlePinky, cherry-on-top, FeminkaDoKraj и 15 други им се допаѓа ова.
 13. Extacy

  Extacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  32
  you look big in that pants - ви изгледа голем во тоа панталони :)
   
  На sugarlips, FeminkaDoKraj, zhirafa и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Српски - Англиски
  Кемал Монтено- Marriah Carrey
   
  На sweet-star, FeminkaDoKraj, cheetah.girl и 2 други им се допаѓа ова.
 15. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  You're my love my honey you made my life so beautiful!I love you honey

  Ти си мојата љубов ми мед сте го направиле мојот живот толку убава! I love you мед

  :lol:
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  17.223
  Пол:
  Женски
  love is old,love is new, love is all, love is you
  љубовта е стар, љубовта е ново, љубов е за сите, љубовта е дека :D
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  And all I loved I loved alone- И сите сакав јас сакав сам :clap:
   
 18. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :lol:
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  195
  Пол:
  Женски
  Ако е за фајде доста е. - If fajde enough.
  На свиња бисер не нижи. - Pig pearl string.
  Врана на врана очи не копа. - Crow Crow eyes dig.
  Ако си мост секој ќе те гази. - If you bridge any'll treads.
   
 20. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  извини ама треба да платиш пред да ме копираш-I'm sorry but I have to pay before you copy me :D