1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвремени избори

Дискусија во 'Политика и настани' започната од noli, 5 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    E па ај со среќа нека ни е .... или да речам Севишниот нека ни помогне... :worried:
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хаахаххахахаахах, не можам :rock: :rofl:
    маливе се спремиле јако за избори :D
     

    Прикачени фајлови:

  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Што се нема да се направи за да се привлече внимание ццццц !!!! Демек ке ја пуштеа Мито Хаџивасилев Јасмин за викендот ке ставеа асвалт, ама не мора да се направи гужва во понеделник наутро, да биде блокирана. Цел саат во автобус до работа човече :devil: А да сведоци бевме како Грујо се шеташе со Коцета баш на оваа улица, демек многу заинтересиран. Абе од авион се гледа договорена работа, дај ке направиме во понеделник гужва, нека види народот дека улица се поправа, дека оваа влада работи!!! Браво бе, алал вера :clap:
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Многу сум ќефна. :devil:
    Овде ќе се одјавам и ќе ја сменам личната карта на новата адреса (на мажулето), а бидејќи избирачкиот список ќе биде веќе готов, мене нема да ме има во новиот на новата адреса.

    Инаку јас пак си агитирам за онаа партија што сум јас да гласаат и тие околу мене. :$

    Искрено мислам дека многу тесна ќе е победата, кој и да победи со мала разлика ќе е.
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Па уште и Коце си ја ишка мувата од капата дека тоа не било дел од предизборната кампања :D :D :D Чекај, пред некој да помисли дека е, јас ќе им кажам дека не е. Ах бре смешки :lol: Еве и кај нас во Велес паркот го прават, оној парк што го рушија и кај што цело лето шетаа змии под откорнатите стебла и корени. :D И ај сеа...?
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    :lol: ме насмеа. Сега ги прочистуваат списоците и тоа ќе потрае а кога ќе поднеш барање за менување на адреса автоматски веднаш ќе те стават таму каде што ти е местото.
    Ааааа како ќе гласаш за партијата за која агитираш, ако те нема во новиот список? Па зошто агитираш ако не гласаш?
     
  7. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    Предвремени избори можат да бидат и лпша идеја. На една друга тема прочитав, се трошеле над 200 милинои евра. Луѓе, со тие пари ќе закрпиме и болници и железница...

    И баш ме интересира ако биднат предвремени избори, и случајно дојде опозицијата на власт, дали ќе се стопира проектот Скопје 2014 или ќе се доврши колку да не штрчи? Или целосно све ќе се сруши?
     
  8. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Koga se slednite? :D
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Предвремени избори? Жива глупост :fubar:
    За да бараш предвремени избори, треба да имаш ЕКСТРА план, да сработиш нешто да покажеш да направиш, да бидеш 90% сигурен дека ќе победиш.
    А што прават со последниве неколку предвремени избори,ем бараат, се силат, и ги губат.Нели сваќаат дека нешто не им чини,дека нешто треба да сменат.Само пари се фрлаат. Искрено јас сметам дека премиеров не треба веќе да дозволува предвремени избори, им даде неколку шанси не се покажаа, а пари се фрлија, епа сега си ги искористија шансите сега пак да не ќе бараат....е ќе бараат.Ама ја да сум ан местото на премиерот не би им дозволила, па што ќе си играме у државава Tom & Jerry, и ќе се прават циркузи,зошто на опозицијата така и се сакало.На опозицијата подоро ќе и биде да си се чукне во глава, да се запраша зошто губи,да смени нешто, можеби лидерот или било што друго, да чека редовни избори,а до редовните избори нека си прави асален план.
     
    На Tashaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Во недостиг на отклучена тема и оваа ќе заврши работа.

    Ова е доказ за класично и сочно лижење на албанскиот гласачки задник од страна на Стевчо. Ништо повеќе. Не е точно тоа дека се промовира како кандидат за претседател на сите и тоа што вели дека ќе не почитува сите. Јас сметам дека сум дискриминиран. Не разбирам Албански и не разбирам што пишува на билбордов. Можеби пишува "Како претседател на ДИК признав фалсификат избори за вас во 2004, сега оддолжете ми се" или "Стево за претседател=федерализација за вас" или пак "Македонец не треба да биде претседател",... Каде е двојазичноста овде? Плус каде е и писмото на Србите, Ромите, Турците, Босанците,... ако се претставува како сенароден кандидат.

    Уште една работа.
    https://www.youtube.com/watch?v=6emL71rUCtg
    Четкањето кондури "А Ла Бранко" беше што беше. Бидна и простачкото фрлање на 1000 денари. Чудно е колку малку фали и како една ситуација со неписмено опкружување може да открие нешто што човек пробува да го затскрие зад скапи и фенси очила, скапа гардероба, настапи во стилот "видете ме јас сум интелектуалец". На видеото некаде на 0:58 типот кој насекаде се слика прегрнат со девојки, сопруги, мајки, баби, припаднички на поубавиот пол, за да ја импресионира публиката и да се најде во муабет истреска "Нема џабе ни код бабе". Примитивизмот и простотијата не познаваат скапи очила, скапа облека, парче хартија со името диплома, магистер, доктор. Стево бабое*ачу, колку баби ќе гласаат за тебе, колку жени кои утре ќе бидат баби ќе го заокружат твоето име. Тоа ли го мислиш за нив, тоа ли го мислиш за македонската жена, тоа ли те научија досегашните ментори. За да импресионираш десетина неписмени гласачи кои до избори, во зависност од приливот на маици, брашно, зејтин, 50 евра, десет пати ќе ги сменат своите партиски определби, ти го покажуваш она што многумина не го ни помислувале за тебе. Голема грешка.

    И да, заклучувањето на темите не е решение на проблемот кој се јави поради бедното однесување на поединци низ политичкиве теми. Нека бидат оддалечени од темиве одреден период за да може да се развиваат дебати и да се пишуваат мислења во кои нема да има лични навреди, кој има поголем мозок и колкав дел од него користел и слични бедни муабети... туку ќе ги охрабруваме нашите фаворити или критикуваме оние кои сметаме дека заслужиле критика.
    Се надевам дека темата Претседателски избори ќе биде отклучена и поголемиот дел од оваа порака ќе биде префрлен таму :clap:
     

    Прикачени фајлови:

    • mqd.jpg
      mqd.jpg
      Големина на фајлот:
      16,6 KB
      Прегледи:
      91
    На Tashaa, Nati.P, Abeja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    Му честитам на кандидатот Пендаровски (или неговиот PR тим) за досетливоста со плакатата на албански јазик, воедно им замерувам што иста не направиле на турски, ромски и влашки јазик! (поставени онаму каде што тие етнички заедници се побројни). Да беше ова практика уште од 90-те, можеби и не ќе имавме војна во 2001 и други одвратни работи низ кои Македонија мораше да помине.

    Поарно да се натераат другите македонец/македонка да гласаат отколку понекој разочаран македонец да го даде гласот за некоја албанска партија или нивен кандидат. Ако навистина сакаме Македонија на македонците, тогаш оваа тактика треба да ја применуваат и другите македонски партии.
    Тоа не е газолижачка политика, туку вешта и итра пропаганда во интерес на Македонија.
     
    На fighter и drakulce им се допаѓа ова.
  12. Florenca

    Florenca Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски

    Не бараше предвремени избори опозицијата . :fubar: Сами си ги распишаа ВМРО и ДУИ демек као не се согласуваат за изборот на претседател на кој начин да се избира дали да го бира парламентот или народот.
     
    На fighter и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  13. drakulce

    drakulce Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    22
    имаш право Примитивизмот и простотијата не познаваат скапи очила, скапа облека, парче хартија со името диплома, магистер, доктор. го гледав Иванов и не мозев да му се изначудам колку е прост.
     
    На TIGRICA123 и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  14. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Зашто таква себичност. Дај линк, да се изначудиме и ние малце.

    п.с.#1 А големи букви и граматика познаваат?
    п.с.#2 Eте кој гледа провладини медиуми ;)
     
    На Tashaa и Abeja им се допаѓа ова.
  15. drakulce

    drakulce Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    22
    https://www.youtube.com/watch?v=BdtaDwco1X4 повели линк :)
    јас не гледам провладини телевизии, јас имам интернет и мене интернетот ми слузи за информирање. Јас не сакам да ги гледам Сител и другите телевизии, зошто немозам ништо асално да слушнам од нив.
     
    На TIGRICA123 и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  16. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Факт е дека државата има долгови како и секоја друга помала држава, па сега проблемот е под чија власт народот ќе ги отплаќа, кој ќе биди лошиот. :fubar: Оти нели „Државата пред се“, „Македонија пред се“ , народот не е битен, важно државата во очите на Европа да не е должник како Грција. |( Ама кој ви е крив кога имавте и трета опција кога не гласавте, сега ќе не шуткаат ко топка, тие што избегаа што со задоволство му се продадовте на бугарите алал да ви е! И не е во ред што се заклучуваат теми поради луѓе што се поддржувачи на опозицијата, поради незадоволството на поддржувачите на власта. И не сме предавници ние неутралците и тие подржувачите на опозицијата, предавници се сите што избегаа и бараат начин да избегаат од државата, сите со бугарски пасоши сите што се мажат и женат со кој ќе стигнат само да си одат од државата и останати плашливци кои бегаат наместо да кажат што им чини што не им чини. :!:
     
    На drakulce, TIGRICA123 и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  17. TIGRICA123

    TIGRICA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    43
    Врв на мизерија и тешки глупости кога во недостиг на реплика соодветна се фаќаат за граматика. Колку точно е грамтички, голема и мала букава, точка, запирка. Срамота е бре, секој си има право на свое мислење. Ако мисли поразлично од некои партиски активисти и бунтовници кои делат правада кај ќе стигнат, тоа не значи дека некој треба да е предмет на омаловажување, потценување и карање.
    Додека има гуски Никола ќе скубе и ќе има предвремени избори на секој месец. Многу им е грижа на вмроовциве, финансираат се со државни пари. Има кредити нормално задолжувања секој 2 ден за да некој си тера свои лични ќефови. Затоа не не бива како држава и ќе си тераме така до недоглед. Кредитите кој ке ги враќа а? Може Никола од негов џеб или од неговата пензија еден ден. Срамота. Државата ја поделија на Вмроовци и останати луѓе. Вмро се ангели, а останатите ѓаволи или душмани на Македонија.
     
    На PussyHunter, bubamara12345 и drakulce им се допаѓа ова.
  18. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    799
    Актуелни политички настани

    се е кажано.
     

    Прикачени фајлови:

    На babyblond и drakulce им се допаѓа ова.
  19. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Вистината е таа. Државата е поделена на ВМРО и сите останати. Парите за проектите што треба да се финансираат од буџетот завршуваат во приватни џебови, а проектите се финансираат од кредити кои ќе ги отплаќаме сите ние. Први за отстрел ќе бидат тие што цицаат од државната дојка така што нека му ја мислат административците, пензионерите и земјоделците. :D Кој и да ги добие овие избори ќе има многу тешка задача да ги враќа ратите за кредитите кои ќе почнат да стасуваат, така што парите под перница и уживајте си, ако ги чувате во банки Грујо/Заев ќе ви ги изедат. :) Несомнено може да дојде до внатрешни немири и револуција.
     
    На TIGRICA123 и babyblond им се допаѓа ова.
  20. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Babyblond тие што имаат бугарски пасоши имаат двојно државјанство - македонско и бугарско. А и тие што се заминати во странство имаат право да гласаат :) Кој и колку ќе го искористи тоа право, останува на нив.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.