1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвремени парламентарни избори

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Deni87, 24 јануари 2019.

?

Ќе гласам за:

  1. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

  2. СДСМ и коалицијата

  3. ДУИ

  4. БЕСА

  5. Алијанса за Албанците

  6. ДПА

  7. Левица

  8. Некоја друга партија

  9. Ќе излезам, ама ќе биде неважечко

  10. Нема да гласам

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
  1. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Narod sto nema pari, gladuva I jade suv leb kako sto kaza ti, ne odi na odmir vo Grcija ne se gubi te molam I da pagas vo nesvest oti nosele pasteti, margarini I gajbi so zelencuk.
    Nosat oti davaat za smestaj za 7 dena 600eur minimum za edna familija.
    E da mi izvinis ama luge sto nemaat nemaat ni 600eur da platat, ami kade patot kade I drugi troshoci tamu stose neizbezni?

    Najgolema glupost e ova sto go pisa deka go zalis narodot kutriot nema sto da jade vo Grcija na idmor koga odi.

    90% od lugeto sto gi poznavam nosat od doma hrana za da si pominat eftino, drugi ima se skrzavi I ne davaat 15eur za pica. A ne deka nemaat, imaat I poveke od sto moze da potrosat ama zosti koga moze parite za uste eden odmor da si gi dadat, vaka ke odat na eden odmor I uste eden vikend. A ne mi kazuvaj deka nemaat, luge sto nemaat ne mozat da si dozvolat ninodmor vo Dojran,a kamo li Grcija!
     
    На realGirl, Emma2 и iki26 им се допаѓа ова.
  2. LizniMazni

    LizniMazni Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    ^
    Државата е уништена до степен кај што веќе нема што да се спасува, а на младите побитна им е личната егзистенција и комотниот живот отколку вашиот идентитет кодови модови и остали тракатанци со кои унгарецот ве хипнотизираше 11 години додека ги полнеше сметките. Такада помирете се дека веќе сме северна
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  3. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Е од ракав ги ваѓаш овие "вистини"?
    Има,има што да се спаси,ќе почнеме прво од нелегитимниот Таљо па натака. Еден по еден,ќе се чистат,само да дојде права партија на власт.
    Трпение-спасение викаат.
    Тие "млади" што ги збориш цело време,што сакаат комодитет,се уствари партиските потрчковци кои се гребат и цинкарат за државна работа.
    Тој што сака да работи и заработува секогаш наоѓа работа и егзистира.
    И не џони,не сме сеуште северна.
     
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Рече личноста вработена во државна администрација, и остана жива едвај.:DЕгзистирај слободно, ние другите мислиме дека сме створени за подобар, комфорен живот, без национализми за оброци.
    И да Северна си, помири се.
     
    На Nausicaa и LizniMazni им се допаѓа ова.
  5. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Хахајха,криво ти е дека сум државна администрација :P
    Еве сеуште ја чекам 500 евра платата (facepalm)
    Што врска има па јас кај работам со срања.а на Црпко?
    Ехх бреееее,до каде вака?? Џабе ниско паѓате,не ви проаѓа тоа.
    Слободно аут во ЕУ-ама ќе си почекаш уште 10 години и јаче,а до тогаш сонувај ги ветувањата на Мурто (facepalm)
     
  6. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Прочитај си го постот па ќе видиш каква контрадикторност е една вработена во тој сектор, да пишува такви ствари какви што напиша.
    На вас државниците можат само безрбетници да ви завидуваат, ја отсекогаш бегав од тој домен, едноставно i'm so much more than that. :)
     
    На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не би гласала за ниедна партија, евентуално би поништила ливче. Не ми влева доверба ниту една од помалите партии, СДСМ разочар(ув)а, ВМРО не доаѓаат у предвид кај мене при здрав разум.
    Сум и воопшто против да има вакви избори, немаат смисла веќе овие кампањи и гласања секоја година, се надевам дека само хипотетички пишуваме тука за повторни предвремени.
     
    На cresa-jagoda, Shmizla94 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  8. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Еууууу бре,ви удри во глава ова ЕУ од црпе,па ве заслепе. Маци јас сум вработена 10 год, ми се отвори можност-ја искористив. "Ко воли-нек изволи". А ти во ЕУ државна работа ќе работиш?хахајаахахах
    Штом не сакаш државна работа, еве ќе ги почекаме огромните инвестиции од Заеб што секој момент ќе дојдат.:rofl: Ќе ти се отвори шанса за работа,плус 500 е. стартна плата,па дневци,па чуда и ОП 1000 евра плата као у Швицарска. :rofl: Затоа Заеб не сака предвремени,да не се предомислат инвеститорите. (facepalm)
    Ако знаеш да се снајдеш и во МК ќе се снајдеш. Треба да сакаш да работиш,да заработуваш,да имаш цел во животот.
     
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не биди буквалист.
    Пример наведов.
    Било што, што се финансира од буџет.
     
  10. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Колку се гордеете и ни се обраќате помирете се северни сте!
    Достигнување во кариерата на сдссм ви е ова, тешки со други работи да се пофалевте па да не мора да не тешите и велите да се помириме со северна.
    Мизерни сте, како расипана плоча, го решил проблемот со името, голем к*р што не реши во меѓувреме и други работи само тоа е во нивното владеење две години!
    Срамотилаци со едни вакцини ја измешаа работата не знаат салам кампања да направат, неспособни!
     
    На Emma2, veteruska и iki26 им се допаѓа ова.
  11. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    @ocicka2014 сдс мислат дека менувањето на името,индитетот и целоснатапродажба на државата и договорот од Преспа е многу голема работа што ја направиле дека никој друг освен сдс неможеле да ја решат,па и Вмро можеше да го реши тоа е многу лесно направи све како што ке ти кажат Грците и готово,идење по линија на помал отпор е најлесно,биди маж и направи да влеземе со Р.Македонија во Европа е тоа е за пофалба.
     
    На ocicka2014 и iki26 им се допаѓа ова.
  12. LizniMazni

    LizniMazni Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Да, можеа и вмро да го решат, но како после ќе ве лажеа цели 11 години дека вие сте античките македонци кои го покориле светот и стигнале до индија? Како ќе градеше споеници на секој ќош? Затоа и не сакаше да го реши. И вие среќни дека сте антички македонци (иако земавте 9.050 денари тогашна минимална плата), ем он среќен 11 години најбогат човек у вукојебинава наша. За ваша жал, крајот на антиквицизмот сепак започна од најобразованата и најпрогресивна сила на секоја нација - студентите. Поз
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  13. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Знаеш ли колку пари се задолжи владава за овие 2 год? За што? За која економија и проекти? За по свои џебови? За трндерите на Кочо? За тендерите на Крсто? Или за гумите и чизмите во АРМ?:D
    Исто гомно се двете партии,ама овие длабоко во калта загазија каде што не требаше.
     
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Поимот минимална плата и субвенции беше измислен од нив и воведен ако не па.
    Инаку зимаа луѓе и по 5-6.000плата!
    А што сега минималната да не се качи на 20.000?
    Колку тековнава власт ја качи минималната од кога дојде на власт м?
     
  15. LizniMazni

    LizniMazni Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    Ако сте сајбер писмена личност, пишете на гугл 'зголемување на минималната плата' и ќе добиете податок дека од 9.000 денари, минималецот е зголемен на 12.000 денари. Ама не, боље беше со паторот на власт. Битно се градеше. Е сеа споменици и бродови беа у прашање, а понекаде и некоја ограда на мост која што кошташе повеќе пари и од самиот мост на кој што ја поставуваа, but who cares, вемеро до гроп !
     
  16. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Ау ова зголемување последнава ли година е?
    Извини не сум знаела о ти сајбер писмена личност!
     
  17. LizniMazni

    LizniMazni Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Машки
    За груевистите само споменици, галии, барок и најважно вибер, да си ги гледаат децата иселени по белиот свет
     
  18. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Сега пак цвета Заевизмот :rofl:
    Не,они не крадат,ма нема шанси!!
    Во главите на вмровците е се :D
    Не ми кажа до кога ќе трае SALE на Македонија?
     
    На veteruska му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.172
    Пол:
    Женски
    Доста набројувааш тогаш што имало туку одговори ми сега што има?
    Исрлувањето не е престанато!
    Загадување уште има!
    Не се гради ништо!
    Не се работи ништо!
     
    На Јаневски и veteruska им се допаѓа ова.
  20. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Гледате дека сеуште се назад во времето уште во Античка се навраќат и критикуваат све што е од времето на вмро,забораваат дека две години СДС се на власт,некако не им се збори за тоа пто добро направиле за нашата МК,која е променета сега во северна,а бре вие партиски послушници од сдс гледате дека све оди на полошо ,ни зголемувања на плати,може само желизни опинци Заев да ви даде како подарок од него да си ги носите како спомен.
     
    На Јаневски, ocicka2014 и iki26 им се допаѓа ова.