Предизвик за овој месец: без топлина

Дискусија во 'Коса' започната од teddybear8935, 24 јуни 2011.

 1. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  И јас не користам пегла, само кога сум шишана. Имам долга вртена коса, си ги обожавам локните и летоска не користам фен, ама кога заладува морам бидејќи веднаш ме фаќа настинка ако не ја подисушам :(
  И кога ја сушам со фен користам дифузер за да не ми се разлета :)
   
 2. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Мене предизвиков ми траеше три месеци додека бев без преса :D
   
 3. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  И мене нема да ми биде проблем дали 1 месечно ке ја испеглам а за фен незнам како ке се покаже времето ако е ладно ке ја сушам малце а ако е топло нема :)
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.357
  Ммм, ќе гo пoчнaм oд сaбoтa, без фен,без фигaрo,без пресa. :D
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  78.849
  Пол:
  Женски
  Јас веќе не користам пегла 1 година зашто многу ја гори косата , за фен кога е ладно користам но не долго околу 5-6 минути ја сушам косата и толку а сега во лето воопшто
   
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.314
  Допаѓања:
  291.084
  Јас прво ќе одберам фризура која мора да се фенира и пегла па после кукам како косата ми е изгорена
  Е сега еве веќе неколку месеци ни фен ни пегла.
  Од Балеа некое шампонче убаво, пред миење Д3 капки на власиштето и на врвовите, после миење млеко за коса на Балеа и мислам дека се подобри ситуацијата малку.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  AAAAAAAAAA mora i jas ova da go izdrzam ako saka kosata vo normala da si ja vratam moram :(
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.357
  Јaс дa си се пoфaлaм, мoјaaтa кoсa пoрaснa некoи три цм, се суши без фен, немa пефлaњa сaмo виткaњa сo плетенки,пaртaли,фoлии,витлери итн. Oднoснo се штo е без гoрење.
  Кoнечнo и мoјaтa кoсa тргнa дa рaсtи јупии :D
   
  На butterfly.mk и angelche16 им се допаѓа ова.
 9. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.354
  Пол:
  Женски
  никогаш не користам фен освен кога е зима и се брзам..имам таква коса што се вика пери носи...
   
 10. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.134
  Еве ме и мене ви се придружувам кон предизвиков.
  Ретко користам пеглам за косата, летово еднаш ја имам испеглано и како да сте ме прочитале дека запаѓам во искушение да ја испеглам вечерва :)
  Искрено мене најмногу ми се допаѓа испеглана коса но за сметка на тоа многу се оштетува косата па за да не ја оштетувам барем преку лето модерно е брановидна коса т. е виткана и затоа си ја врзувам во плетенки после миење и ја пуштам па сега каква е таква е во секој случај кога сум нервозна ниту испеглана не ми е ко што треба секое влакно своја политика си тера :lol:
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Исто и јас така со плетенки многу е поубаво :D:D
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Od denes i jas se pridruzuvam na predizvikot devojki,konecno kosata ja ostaviv da se isusi sama nisto pegla ni fen ni nisto i izlegov za prv pat (porano morav barem da ja isfeniram)se nadevam deka ke izdrzam,pred nekolku dena ja skrativ da padni ostetenoto oti nemozev da ja ceslam i sega moram da ja odrzavam ako sakam da porasni oti ne mrdnuva od mrvta tocka:@