Предизвици

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Alegriaa, 11 јуни 2012.

 1. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Во темава ќе треба да поставувате предизвици за формуџиката над тебе.

  Пр. И давам предизвик на Алегриа за половина час да стави мислење на секоја тема во форумски игри.

  Ако форумџиката ја исполни таа поставува предизвик за таа врз неа и така. Ако не го извршиш предизвикот што ти е даден се вклучува нова форумџика која или ќе го прифати дадениот предизвик или ќе се состави нов за неа. А тој што не го извршил неможе да учествува во следните 5 предизвици апотоа може пак да се вклучи.
  Предизвиците можат да бидат од било која област и треба да се одвиваат на фемина.

  Ви посакувам убава забава :)

  Бидејќи јас немам за кого да поставам ќе чекам на мене да ми дадат

  Ако има дупча тема , право во канта
   
 2. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Еве јас да започнам... Алегриа ти давам предизвик да си го смениш потписот до утре до 12 часот попладне во I'M STUPID AND I KNOW IT. :D
   
 3. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  ЗАВРШЕНО . Можеби малку доцнам бидејќи сега видов

  За ники предизвик:

  - Стави аватар гуска :D :D :D

  Може и да одредиме колку да трае предизвикот
  На пр. Гуска на аватарот да ти стои до утре :rofl:
   
 4. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Јас касно го видов предизвикот.Ајде тогаш гуската нека стои до утре. :)
   
 5. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  На Ники и давам предизвик да стави локација,ама могу глупа :D
   
 6. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  на дала и давам предизвик за 24 часа да направи 100 мислења
   
 7. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  На емили и давам предизвик да отиде да кака :rofl:
  Се шалам, ти давам предизвик 3 саати како потпис да ставиш - “јас сум магарица’’
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  На LittleFairy и давам предизвик да го смене аватарот во еднобојна слика!
   
 9. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  на Erica и давам предизвик да испие шише вода од 1 литар
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  На диди и давам предизвик во локација да стави:Во тенџере во кое се варат исфарбани алишта :devil:
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.350
  Пол:
  Женски
  На Дала и давам предизвик подитно да го смени аватарот како мојот ист и да и стои 1 ден..!! :devil: :devil: :devil:
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Ha Lella и давам предизвик да стави потпис во кој пишува:I am sey and I know It
  и да го остави до почетокот на 2 полугодие :devil: :devil: :devil:
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.350
  Пол:
  Женски
  Те предизвикувам, Дала да пишеш на пријателка во ЛП, „знаеш оти сум глупа?“ :D :D
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  Ја предизвикувам лела да отида кај мајка и и да и каже дека го скришала прозорот.
  знам дека е мноогу глуп ама не ми текнуваше друг xD
   
 15. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Minareli, те предизвикувам да пишеш на некоја рандум феминка во ЛП.
   
 16. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @mil4ence те предизвикувам наместо куче да ставиш маче како аватар и една недела да ти стoи :)
   
  На DesertGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  @mackica1 те предизвикувам да ставиш слика од зорица бруслик како аватар или како и да се прозиваше :D и да ти стое 48 часа :D
   
 18. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  Членот над мене прво треба да го изврши предизвикот па онда ја :D се надевам нема да го изврши :D
   
  На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Пошо членот одамна не е активен тука и темава истооо затоа ја активираме пак ние ајдеее не се срамиии :D :P
  И морааш предизвик си е предизвик нема бегање :D
   
  На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  13.701
  Пол:
  Женски
  Те предизвикувам да си го смениш статусот