1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвици

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Alegriaa, 11 јуни 2012.

 1. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Во темава ќе треба да поставувате предизвици за формуџиката над тебе.

  Пр. И давам предизвик на Алегриа за половина час да стави мислење на секоја тема во форумски игри.

  Ако форумџиката ја исполни таа поставува предизвик за таа врз неа и така. Ако не го извршиш предизвикот што ти е даден се вклучува нова форумџика која или ќе го прифати дадениот предизвик или ќе се состави нов за неа. А тој што не го извршил неможе да учествува во следните 5 предизвици апотоа може пак да се вклучи.
  Предизвиците можат да бидат од било која област и треба да се одвиваат на фемина.

  Ви посакувам убава забава :)

  Бидејќи јас немам за кого да поставам ќе чекам на мене да ми дадат

  Ако има дупча тема , право во канта
   
 2. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Еве јас да започнам... Алегриа ти давам предизвик да си го смениш потписот до утре до 12 часот попладне во I'M STUPID AND I KNOW IT. :D
   
 3. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  ЗАВРШЕНО . Можеби малку доцнам бидејќи сега видов

  За ники предизвик:

  - Стави аватар гуска :D :D :D

  Може и да одредиме колку да трае предизвикот
  На пр. Гуска на аватарот да ти стои до утре :rofl:
   
 4. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Јас касно го видов предизвикот.Ајде тогаш гуската нека стои до утре. :)
   
 5. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  На Ники и давам предизвик да стави локација,ама могу глупа :D
   
 6. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  на дала и давам предизвик за 24 часа да направи 100 мислења
   
 7. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  На емили и давам предизвик да отиде да кака :rofl:
  Се шалам, ти давам предизвик 3 саати како потпис да ставиш - “јас сум магарица’’
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  На LittleFairy и давам предизвик да го смене аватарот во еднобојна слика!
   
 9. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  на Erica и давам предизвик да испие шише вода од 1 литар
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  На диди и давам предизвик во локација да стави:Во тенџере во кое се варат исфарбани алишта :devil:
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  28.082
  Пол:
  Женски
  На Дала и давам предизвик подитно да го смени аватарот како мојот ист и да и стои 1 ден..!! :devil: :devil: :devil:
   
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Ha Lella и давам предизвик да стави потпис во кој пишува:I am sey and I know It
  и да го остави до почетокот на 2 полугодие :devil: :devil: :devil:
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  28.082
  Пол:
  Женски
  Те предизвикувам, Дала да пишеш на пријателка во ЛП, „знаеш оти сум глупа?“ :D :D
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  Ја предизвикувам лела да отида кај мајка и и да и каже дека го скришала прозорот.
  знам дека е мноогу глуп ама не ми текнуваше друг xD
   
 15. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Minareli, те предизвикувам да пишеш на некоја рандум феминка во ЛП.
   
 16. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  @mil4ence те предизвикувам наместо куче да ставиш маче како аватар и една недела да ти стoи :)
   
  На DesertGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  @mackica1 те предизвикувам да ставиш слика од зорица бруслик како аватар или како и да се прозиваше :D и да ти стое 48 часа :D
   
 18. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Членот над мене прво треба да го изврши предизвикот па онда ја :D се надевам нема да го изврши :D
   
  На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Пошо членот одамна не е активен тука и темава истооо затоа ја активираме пак ние ајдеее не се срамиии :D :P
  И морааш предизвик си е предизвик нема бегање :D
   
  На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  14.783
  Пол:
  Женски
  Те предизвикувам да си го смениш статусот