1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за добра психолошка книга

Дискусија во 'Канта' започната од MIA-SK, 30 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Јас сум голема обожавателка на психолошки книги. Имам прочитано многу книги со ваква тематика и навистина мислам дека поттикнуваат на размислување и може да помогнат во изградба на карактерот на личноста и помагаат во секојдневниот живот.
  Една од моите најомилени книги е Емоционална интелигенција од Даниел Големан - ви ја препорачувам.
  Би сакала да ве замолам во оваа тема да даваме предлози за добри психолошки книги.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.