1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог: подарок за сопруг!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од maryska, 12 септември 2018.

 1. maryska

  maryska Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Здраво женски! Сакам да ве прашам каков подарок сте му поклониле на вашиот сакан за роденден, годишнина, со повод или без.. :):)
   
 2. Selest

  Selest Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.445
  Пол:
  Женски
  Vikend za dvajca.Kako opcija mozes tuka vo Makedonija ima dosta opcii ili van drzavata.
  Jas napolniv rezervoar bukirav za vikend spremni kuferi od vecer vo gepek i samo nagovestiv vecerta pred legnuvanje deka utre trgame da znae. Lokacija nepoznata da bide epten iznenaduvanje:)
   
  На 24.07, Tajnaotrovna, ZAHRA и 8 други им се допаѓа ова.
 3. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Зависи и каков тип на изненадувања сака , ти најдобро би требало да знаеш искрено бидејќи најдобро го познаваш. Дали има некакво хоби, дали сака патувања, дали е скромна личност и не мора да е некој скап подарок или луксузно патување доволно е само да му посветиш мало внимание на тој ден. Јас така мислам може некој друг од момците поинаку размислува па ќе ти даде совет.
   
  На Tajnaotrovna, Milobebence, worrieddd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. maryska

  maryska Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Полесно е кога машко дава совет го доловува точното како би се осеќал, и на што поточно да обрнеме внимание, ти благодарам
   
  На didisi и RAF Camora им се допаѓа ова.
 5. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Нема потреба да ми се заблагодаруваш. Почекај може некој од момците поинаку размислува од мене и може ќе има некој конкретен предлог. :)
   
  На Milobebence и maryska им се допаѓа ова.
 6. Bella*

  Bella* Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  14.619
  Пол:
  Женски
  @maryska
  мојов мислам за секое славење,роденден годишнина или што и да е ќе посака патики...
  значи ако му подарам патики најсреќен ќе биде хаха...и кога и да прашам секоја година,што сакаш за роденден? -патики вика |( хаха
  значи во зависност од него како што ти кажаа си го знаеш најубаво
  а вака како предлог
  сум купувала парфеми,облека,виски,детали за во кола,(тренерки патики безброј:)),привезоци за клуч,привезок за ланче сребрено рачна изработка (можам да ти ја пратам страната ако сакаш) исто ако нешто сакаш со натписи љубовно такво има страна на фб отвори си Персонализирани подароци се вика....и така...
  др не ми текнува ако ми текне ќе пишам :D
   
  На maryska, Milobebence и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 7. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.846
  Допаѓања:
  18.946
  Пол:
  Женски
  Од алишта се му имам купувано за поклон.... вратоврска, сако, пантолони, кошули, џемпери, трегери, тренерки, спортски маици, дресови и сл. и секако, неговото омилено - чевли.
  Од аксесориз што би рекле странците имам земено табакера, кожен ремен, новчаник, кожна ташничка, ранец, сребрен прстен.
  Исто парфеми, поскапи пијалоци што си ги чува во шанкот, машинка за бричење... ќе дополнам кога ќе ми текне друго :)
   
  На maryska му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  89.911
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна ова ептен ја позајнувам/крадам:lol: идеава и 100%сум сигурна дека и на маж ми ќе му се допадне.
  Мистично,возбудливо екстра (y)
  Благодарам за споделеното.
   
  На Tajnaotrovna, Mr. Right, Selest и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.680
  Да се надоврзам... викенд во радожда е одлично ако не сте биле
   
  На Feminka22 и Milobebence им се допаѓа ова.
 10. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  89.911
  Пол:
  Женски
  Не сме биле и баш сега размислував каде да го носам и изненадам уште еднаш благодарам
   
  На Mr. Right и didisi им се допаѓа ова.
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.465
  Допаѓања:
  17.404
  Пол:
  Женски
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.258
  Пол:
  Машки
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.465
  Допаѓања:
  17.404
  Пол:
  Женски
  На темава "сакан" е потенцирано во првиот пост, а може и да се скролне по темите на форумот пред да се отвори иста тема. Не знам како темата не е во канта веќе
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Јас мислам ништо да не му поклонуваш.. поизненаден не може ни да биде8)
   
  На Animali, maryska, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Како може, некој што не го знае мојот сопруг, да знае повеќе од мене, што овој би сакал?

  Секој си е различен и различни желби и интереси има.
  Вие најдобро си го знаете партнерот.
   
  На Animali, maryska, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  Зависи што сака.
  Убави предлози ти дале погоре.
  Можеш да му купиш дрес од омилениот клуб доколку е љубител на спортот
  Да му ја купиш омилената книга, доколку можеш секако да купиш карти за утакмица тоа мислам на секое машко ќе му дојде убаво
  Да испринташ маица ,,World’s best husband” и слика од вас двајца или такво нешто.
  Чашка со слика од вас двајца
  Доколку е деловен човек можеш актовка илии од оние на кошулите што се ставаат кај ракавот (да ме убие некој не ми текнува како се викаат(жоржетни ваљда беа или мажетни:wasntme::lol:)
   
  На maryska и Milobebence им се допаѓа ова.
 17. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Рачен часовник, во B Watch имаше акција првиот со 10% попуст, вториот со 50% попуст. Можеш да земеш и за двајцата.
  Има на фејсбук профил Suzana sovrsen podarok, женава рачно црта чаши, шишиња, чинии, па може ќе ти се бендиса нешто. Јас порачував за роденден на мали девојчиња и сум задоволна.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.691
  Допаѓања:
  14.224
  Пол:
  Женски
  Ја не познавам маж што ќе се израдува на испринтана чаша или рачно цртана чинија.
  Мажите се попрактични и едноставни, сакаат работи кои им се потребни или нешто поврзано со секс :D
   
  На Bozica1980, cresa-jagoda, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Епа има мажи што се радуваат и на тоа :) проверено. Исто како што има мажи што не се радуваат на патување на пример. Многу генерализирате ;)
   
  На Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Омиленото парче гардероба.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Angelopus и 4 други им се допаѓа ова.