1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

 1. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  Girls i need help ! :)
  narednata nedela na decko mi mu e rodenden a neam ideja sto da mu kupam...pisete nekoj predlog za neshto originalno a interesno :)
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blanka

  blanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  najdobro e da mu napravis nesto svoe handmade :)) toa ke go ustreki mnogu poveke od casual poklon :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheAngel

  TheAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски

  Дефинитивно.. Ако убаво црташ можеш да нацрташ некоја слика (како што направив јас).. Можеш да му направиш CD со вашите песни.. Има мн работи само треба да бидеш малку креативна.. :D
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Ako e pusac kupi mu zippo upaljac,toa go voodusevi decko mi...
   
  На annatundzeva му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Zavisi i od godinitie. Ako e prakticen tip mozes da mu poklonis podarok sto ke go upotrebuva mnogu cesto, No, dokolku e emotiven i sentimentalen tip bi mu se dopadnalo nesto sto ke ima znacenje vo odnos na vas, civa cel ke bide da mu dades do znaenje kolku dobro go poznavas so toj poklon.So sreka :D
   
 6. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  tnx girls.... :D Se nadevam ke mi tekne neso interesno ....i da... ne e pushac :)
   
 7. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Незнам коклу ќе ти помогнам но ќе се обидам...
  Пред 2 месеци му беше роденден на дечко ми.Тоја за мојот ми киупи златен прстен,но јас бидејќи де собрав доволно пари :lol: :D види што направив-па беше пресреќено изненаден!
  Му купив една златна бразлетна (тенка) да ја има секогаш,и на срценца мали од лист хартија направив 18 пораки (бидејќи полни 18 год.) во кои напишавмногу романтични пораки кои ги пронајдов на романтични.цом.мк
  Најди една голема кутија пр.од обувки,стави 2-3 пораки таму,потоа најди помала кутија од парфем стави и таму 2-3 пораки и вметни ја во големата,потоа најди најмала кутиичка и стави ја бразлетната и останатите пораки...
  Беше прекрасно таа вечер,беше премногу нетрпелив,ги отвораше кутиите една по една романтично ме бакнуваше откако ќе ги прочиташе пораките..а откако дојде до бразлетната ме погледна и ме гушна ...силноооооооооо....

  ....Со среќа...се надевам дека ти дадов некоја идеја :*
   
  На stiki18, eloves, jjoovvaannaa и 17 други им се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  Зависи од годините кои ги имате...ако ме прашуваш мене јас сум да го усогласиш практичното со романтичното.Хендмејд работи палат кај женскиот дел,ама маживе,бар тоа го научив некако не се многу воодушевени,иако се во состојба супер да одглумат со цел да не навредат.
  Јас имам една романтична рипка до себе,па често го изненадувам со подароци како на пример книги,трилери,тешки психологии или пак стручна литература според професијата,искомбинирани со карти за театар,затоа што и двајцата сме вљубеници во театарот.Или пак цд со омилената музика,па дури и игра му имам подарено во комбинација со парче гардероба.Како и секој маж (маже,момче,сеедно :lol: )си го носат детето во себе цел живот,па како омилен лик (мислам релативно,има некоја психологија вметната во ликов)супермен,му подарив огромен постер со знакот на супермен,јинг јанг медитациски топчиња (врска нема од медитација,ама убаво изгледаа и знаев дека ќе му се допаднат како украс) и прекрасен шал.Знам дека она што ќе му го напишам,а е задолжително на картичката во моментот ќе му се допадне,но подоцна ќе го заборави,сепак секогаш му пишувам нешто од срце или пак цитат од некоја книга,дали проза или поезија,сеедно.Некои вакви работи,па дури и глупости на шега му имам подарено,како на пример десет милка чоколади заврзани со машна,а како љубител на пивото и фудбалот...смешки ... му подарив од оние буренцата со пиво што ги има во супермаркетите и килограм кикирики,на радоста и немаше крај,секако не беше подарок за роденден,туку мала пажња! :lol:
  Се зависи од тоа каков тип на човек е и што го интересира,па така што ако е поврзано со неговите интереси,тогаш подарокот нема утка.
   
  На Umbrella22, citiesinflames, Angel4eeee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  166
  koga sme kaj rodendenite na decko mi mu e rodenden imam eden predlog sto da dobie za rodenden no otvorena sum kon novi idei , mislenja kritiku ....pa vaka odi nautro jas so negovata omilena torta sveki vino malku striptiz cipki podvezici..bla bla ..slag zezok seks , za poklon ona sto so sigurnost znam deka nema promasaj liker od borovinka negoviot omilen parfem i kvalieten novcanik .......sto mislite :?: :D :?:
   
  На piksooki, Yassie96, Ла роси и 3 други им се допаѓа ова.
 10. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  super ti e ideava epten... :D nie veke se pocastivme so jak sex ,go viknav kaj mene sexy oblesena i onaka use od vrata ne mu dadov da kaze ni zbor go vrzav za krevet i posle se si tecese spored planot :D sea uste da smislam sto poklon da mu kupam nisto ne mi teknuva da go iznenadam :? ....a reakcijava so sexy precekot bese woooooooooooooooooooow :worried:hock: ...bez zborovi go ostaviv se nadevam deka i kaj tebe ke bide isto....gooood luck :)
   
 11. vrgo87

  vrgo87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Изненадување за роденден

  Na decko mi mu se blizi rodendenot, kako da go iznenadam???Pa ako imate nekoja idea pisete mi...Pozrav i odnapred blagodaram...
   
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Па кажи ми прво колку време сте заедно, дали сакаш тоа да биде нешто скромно, а прекрасно или нешто поскапо. Дали да биде само подарок или некое романтично изненадување...?
   
 13. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Pa koga se dava soveti za iznenaduvanja vo vrska so rodenden daj te mi i mene.Isto i na mojot decko mu se blizi rodedenden vo vrska sme 3 godini , ne e bitno dali ke bide nesto skromno ili skapo znaci bilo kakov sovet pa jas ke si oberam i ke vi kazam ;) :D
   
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ако сакаш само подарок, тогаш купи му убав рачен часовник, или во некоја дрвена рамка (претходно однеси ја нека ги изграфираат на неа вашите имиња или нешто по твоја желба) стави ваша слика, или пак однеси ваша слика нека изграфираат на дрво...
  Ако сакаш некое поголемо изненадување, тогаш кај тебе или кај него дома (без да знае) нареди свеќички со мирис на чоколада, купи торта во вид на срце и на неа нека пишува ТЕ САКАМ, подготви ЦД со ваши песни, и кога ќе влезе нека бидат запалени свеќичките, пуштена музиката, а ти бакни го, честитај му го роденденот и дај му ја тортата и некој подарок (по твој избор).
   
  На Twinkles и Angel4eeee им се допаѓа ова.
 15. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  aj ve molam za odgovor sto e podobro za rodenden- decko mi e obozavatel na figuri lugje so mecovi i sl .. poso najdov 2 takvi figuri i za da ne bidat samo 2 nemozam da najdam use edna najdov shah ojoj so staklo sto e kombinacija so drvo i kako vi se svigja kombinacija nasproti mashinka za shisanje ?( daj te mi nekoja dr idea osven ova fugurve sto da bide) lele koga idat denovi na rodendeni mi se uzas :worried: nemozam da se odlucam sto da bide poso jas imam idei ali nekako nemozam da gi realiziram znaete sakam d abide nesto sto ke mu ostane bas u sekjavanje poso polni 20
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  А на дечко ми шо му е петоков роденден шо да праам :?: :!: да идам да се убијам ако не хахахаа .. шетав нешо по град денес .. не сум у можност да бидам сама дома коа му е роденден али има можност таму 12 , 13 ,14 феб .. али као сеа за роденденов ? Мече некое необично ? .. парфем има му земав за нова година .. слика од нас јас од него добив исто за нг .. стварно незнам .. иначе праиме на 3 .. т.е сеа за некој саат 11 месеци .. и многу си значиме еден на друг , премногу се сакаме :))
   
  На Detelina4 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  pa toa e i probelmot poso i jas ne sum doma sama za negoviot rodenden i mora nekakvo dr ubavo iznenaduvanje da mu dadam af neznam stvarno a i nace neznam kakov vkus ima decko ti no maskite bas i ne sakaat mecinja no zavisi site se razlicni
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Мојот сака све шо е од мене :)) Нема да сакаат ако не си ги сакаат женските нормално .. Иначе му купив каиш сив .. и да не биде само тоа и мало парфемче многу убаво така :) ии ќе дојде после часови кај мене у петок . да купам некое мало колаченце и свеќичка да му ставам ?? Сеа ми текна .. што мислите ? :D
   
 19. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  aha mozes bas e dobro mene za rodenden mi napravija taka i mi bese bas ubavo iznenaduvanje...
   
 20. awalktoremember

  awalktoremember Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  кога сме кај родендените,да ве прашам зашто викаат дека не е убаво на дечкото да му се подари часовник или парфем? ја баш тоа мислев да му подарам,ама ми рекоа дека не чинело бла бла... :? ?