1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преку што не можете да преминете во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 10 јануари 2013.

  1. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Ne bi bila so decko na koj nesum mu najbitna :$ ,veruvam sekoja devojka bi go posakala toa :) ( se izvinuvam,nemam mk podrska)
     
  2. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Преку се можам да поминам, освен преку неверство...е тоа никогаш не можам да го простам.
     
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Недостаток на почит, разбирање и доверба. (да е болно љубоморен, опсесивен) Може вака изгледаат како мали работи, но се основните на кои треба да се гради една врска. Дали тоа било мрчење што не сум можела од оправдани причини да излезам проследено со сомничави испади од типот, аха како да не, кај беше/кај ќе идеш, со кого, ме лажеш ти мене.. Дај ми го телефонот, дај ми пасворд. Не.

    Психичко/физичко малтретирање. Иако (понекогаш) ми е слатка таа маала љубомора, со импулсивна реакција оти неќам некој што ќе ќути како муле цело време и ќе ми оди по газот, ама се во свои граници.

    До секс уште не сум стигната, ама тоа еден ден би ми било важен фактор за некоја врска, ако е лош сексот и скоро се друго да штима, џабе е. Сега за сега, да знае бре да ме фати, лапне, драпне и остали работи де.

    Е сега, за неверство.. Искрено, не знам, не сум се нашла во таква ситуација и не знам како би изреагирала. Ако е уште на почетокот на врска/мување можеби би простила ако не се повторува и понатаму (ама кој да знае) или ако премногу се сакаме а се случило ете некогаш, од било кои причини би се обидела да простам.. Но, времето ќе покаже. :)
     
  4. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Неверство, доколку не ме почитува и цени.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    Ако му кажам да не прави нешто а тој тоа продолжува да го прави, ако ме изневери, ако ме удри, ако ме присили на нешто што не сакам.
     
  6. nat17

    nat17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    неверство.
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Да бидиме реални сите кога силно сакате некој и да ве изневери и да дознаете, ако ептен го сакате некако ќе се помирите со тоа и повторно ќе сакате да сте со него, нели дека го сакате.
    Има многу поопасни работи, да речам преку кои не може да се премени како удирање клоца, шамар, немањето храброст да ти каже дека сака да прекинете во лице, а за тоа време се шета со некоја друга за рака ете овие што ги кажав поопасните, тие се тие :)
     
  8. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Pupi мисли си дека ќе сакам да останам со него. Сум го сакала човекот што сум мислела дека е т.е верен. Кога би дознала вакво нешто тотално би ми се сменила сликата за тој човек и тешко дека би прошла преку такво нешто.
    Во глобала се согласувам со останатите. Психичка и физичка тортура, лаги од секаков вид и посесивна љубоморност НЕ фала, се друго може да се реши со разговор и компромис.
     
    На eliesaab, Tanjamm, pupi.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Преголема болка е да дознаеш дека те изневерил можеби тоа повеќе боли од колку физичка, ама ние женски сме ќе си преболиме и на крај ќе си бидиме со некој што не заслужува :*
     
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Преку мамини синчиња што не ја испуштаат суќната на мама, преку лаги превари и лицемерие.
    Никогаш ама баш никогаш не би преминала.
     
    На eliesaab, Summerlover и crazylady им се допаѓа ова.
  11. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Замислете јас преминав преку мамино синче, преку неверство, преку нескромност, преку недостаток на амбициозност, преку манипулации.... Но преку гушење не можам!!!
     
  12. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Невеρство, шамаρ и тешκа навρета не ме вρаќаат па аκо саκа неκа се обеси.
    Ова го знае од пρвиот ден . И фала Богу сега за сега е дообаρρ :wasntme:
     
  13. Twigs

    Twigs Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Женски
    Преку неискреност, лажење, неотвореност, и неверство.
     
  14. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Neverstvo nikogas ne bi prostila. Drugo sto ne sakam e da pravi raboti bez moe znaenje t.e. da donesuva odluki i vo moe ime. Se sluci na pocetokot koga baravme kukja meine edna mnogu da mi se dopadne,a na nego ne i si dozvoli bez moe znaenje da se javi i da kaze deka ne sme zainteresirani za kukjata. Ama posle tretmanot koj si go dobi togas,mislam deka nema vo zivot da mu tekne takvo nesto pak. Znaci za sto i da se raboti sakam zaedno da odlucuvame.
     
  15. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Не би преминала преку навреда, неверство, лаги, непочитување и насилство.:!:
     
  16. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Неможам да поднесам женско да зборува многу јас и давам чаша вода да се напие устата и е сува од многу зборење, потоа пак брбрбрб... глава ме боли потоа. Непристојно е, женското треба да е тивка и срамежлива (по default)
     
  17. gordanamcv

    gordanamcv Нов член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Можеби се би простила дури и неверство (ако е за една ноќ)
    Не би можела да простам ако некој се обиде да ме удри преку тоа никогаш.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Физичко насилство, потреба за контрола и имање на "главниот" збот т.е. некој да те смета како своина и дека има право да биде главен и доминантен, без притоа да ти ги почитува мислењата и ставовите и да не го интересира како се чувствуваш поради тие постапки. Крајност.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Фин Дечко

    Фин Дечко Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2016
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Вистинско машко не би удрил девојка/жена, може да навредува колку сака. Јас се сеќавам како мал на улица играјќи фудбал несакајки бутнав девојче на тротоар, татко ми и мајка ми ме виделе и по еден шамар и ми рекоа "никогаш не се удира женско!!" Ама додека да објасниш што навистина се случило готово :D
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Преку претеризам. Кога некој ќе претера е веќе не можам. И ќе му воочиш еднаш и ко за инат уште еднаш. Тогаш е готово крај. Нели има компромис, во случај ако нема компромис се оди во вода.